0 РОВР у Дніпропетровській області

 

ГОЛОВНА     ПРО ОФІС     ДІЯЛЬНІСТЬ     ГРОМАДЯНАМ     ПРЕСЦЕНТР     ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ     КОНТАКТИ

Новини

 


 

25 листопада п.р. під головуванням т.в.о. Голови Держводагентства Ігоря Гопчака відбулася нарада за участю представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених організацій, яка була проведена через платформу ZOOM. Обговорювались питання скиду надлишків зворотних вод у річку Інгулець на зимовий період 2024-2025 років, а також промивання русла річки та її екологічне оздоровлення.

У заході взяли участь начальник офісу Андрій Хитров та заступник начальника Ольга Чехун, яка доповіла про екологічний стан водних ресурсів та проблемні питання з цього приводу.

Підсумком наради стало визначення конкретних заходів для запобігання забрудненню річки та забезпечення сталого екологічного стану водойми. Це надзвичайно важливо для підтримки екосистеми річки Інгулець, поліпшення якості води та зниження негативного впливу на навколишнє середовище і здоров’я населення, яке користується водними ресурсами річки.

 


 

13 листопада Держводагентством було проведено онлайн-нараду стосовно питань формування програми державного моніторингу вод (у частині діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод) на 2025 рік. Обговорювались пропозиції до зазначеної Програми по районах річкових басейнів Дніпра, Дону, Вісли, Приазов’я. Фахівці офісу та лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь у підготовці пропозицій до Програми.

 


 

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Повідомлення

 


 

12 листопада 2024 року фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь в семінарі на тему «Створення лісових насаджень в прибережних зонах задля покращення хімічного стану поверхневих вод. Шведський досвід», який був організований Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства та громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна». Виступила та відповіла на запитання слухачів – докторка Міа Сведенг, старша радниця з питань прісної води Шведського товариства охорони природи.

 


 

Сьогодні, 1 листопада, відбулась онлайн-нарада стосовно виконання техумов щодо встановлення двох автоматизованих гідрологічних постів на р. Інгулець. В обговоренні питання взяли участь фахівці від Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області та Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, а саме: начальник Андрій Хитров, заступник начальника Ольга Чехун та начальник лабораторії вод та ґрунтів Світлана Куницька.

 


 

21 жовтня п.р. відбулась виїзна нарада в Кривбасі стосовно необхідності розробки проєктних рішень для перенесення точки скиду високомінералізованих шахтних вод із ставка-накопичувача балки Свистунова нижче водозабору водогону р. Інгулець-Південне водосховище.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у нараді взяла участь заступниця начальника Ольга Чехун.

 


 

Нарада ІV ступеня контролю

11 жовтня 2024 року у Солонянському відділенні проведено нараду ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху підпорядкованих організацій РОВР за підсумками роботи у ІІІ кварталі поточного року.

На нараді були розглянуті питання:

Про підсумки перевірки організацій з питань охорони праці, електробезпеки, механізації, пожежної безпеки та проведення взаємоперевірок.

Доповідав Ф. Юркевич, начальник відділу охорони праці РОВР.

Про стан охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, виконання приписів, які були видані відділом охорони праці РОВР у Дніпропетровській області, організацію контролю інженерно-технічних працівників з питань охорони праці.

Доповідали начальники відділень: А. Васильківський, Є.Бардаченко, В. Волобуєв, В. Шевчук, заступник начальника Павлоградського МУВГ І. Польовий, заступник начальника Нікопольського – О.Чуйко.

Про забезпеченість електроустановок безпечними умовами праці, використання електрообладнання у справному стані, наявність документації.Доповідали провідні енергетики.

Про безпечну експлуатацію транспортних засобів, технічно справний стан, випуск на лінію машин і механізмів, наявність необхідної документації. Доповідали провідні механіки.

Про видачу приписів керівникам підрозділів, їх виконання, стан документації з охорони праці, проведення оперативного контролю І-ІІІ ступеня. Доповідали провідні інженери з охорони праці.

Начальник Солонянського відділення В. Шевчук ознайомив учасників наради з роботою насосної станції НСП – 2 «Прогрес», яка введена в експлуатацію у 1990 році. У поточному році станцією подано 188,4 тисячі м.куб. аграріям придніпровської території. За планами поточного ремонту на насосній станції виконано заміну напірного колектора та запірно-регулюючої арматури на 5-ти насосних агрегатах.

 


 

День захисників та захисниць України

У цей важливий день ми висловлюємо вам щиру вдячність за вашу мужність, незламність і безмежну відданість рідній землі. Ви сьогодні стоїте на передовій, захищаючи наші домівки, нашу свободу та незалежність від російських загарбників. Ваш героїзм і сила духу є прикладом для кожного з нас.

Ми вдячні вам за те, що попри всі труднощі ви продовжуєте боротися за мирне небо над Україною. Нехай вас оберігає віра, підтримка рідних та любов до Батьківщини. Ми завжди з вами в думках і серцях.

Слава Україні! Героям слава!

 


 

Всесвітній день річок

29 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день річок (World Rivers Day). Цей день є нагодою привернути увагу до значення річок у житті людини, їхньої екологічної та економічної важливості, а також до проблем, пов'язаних із їхнім забрудненням та виснаженням. Особливу увагу в Україні цього дня приділяють річці Дніпро – одному з найважливіших водних артерій країни.

Річка Дніпро — третя за довжиною в Європі після Волги та Дунаю, загальною протяжністю 2 201 км. Дніпро є не лише важливим елементом природного середовища, а й має глибоке історичне та культурне значення для українського народу.

Дніпро відіграє ключову роль в енергетиці країни, адже на ньому розташовано кілька гідроелектростанцій, які забезпечують значну частину електроенергії. Крім того, річка є важливим джерелом питної води для мільйонів українців.

Але, руйнування Каховської ГЕС російськими окупантами у червні 2023 року стало однією з наймасштабних екологічних катастроф в історії України. Наслідки цієї події вразили не лише прилеглі території, а й всю екосистему річки Дніпро, що спричинило катастрофічні зміни в екології, водопостачанні, сільському господарстві та житті мільйонів людей. Тому, галузь водних ресурсів має основні завдання для вирішення цих проблем: моніторинг, координація відновлювальних робіт та управління ризиками забруднення та нестачі води.

Отже, Дніпро — це не просто річка, це символ життя та енергії для всієї України. Його збереження є одним із найважливіших екологічних пріоритетів країни. У цей Всесвітній день річок час задуматися про те, що кожен із нас може зробити для того, щоб Дніпро залишався чистим, здоровим та життєдайним для майбутніх поколінь.

 


 

«World Cleanup Day» — разом зробимо Україну чистішою!

Щороку, в треті вихідні вересня, світова екологічна спільнота проводить масштабні акції з прибирання в рамках Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» та Міжнародного дня чистих берегів. Цьогоріч захід проходить під гаслом «Разом для чистої України».

Працівники Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області та відділень активно долучилися до цієї ініціативи, підтримуючи глобальний рух за чисте довкілля. Прибирання відбулось на берегах водойм та навколо джерел. Водні об’єкти часто страджають від забруднення через недбалість людей, тому зусилля щодо їх очищення є важливою частиною захисту довкілля.

 


 

12 вересня під головуванням Михайла Янчука - голови Держводагентства відбувся тренінг стосовно впровадження принципів зі створення безбар’єрного простору. Цей захід було проведено з метою підвищення рівня обізнаності працівників апарату Держводагентства та водогосподарських організацій щодо дотримання вимог антидискримінаційного законодавства, толерантності та принципів безбар’єрного спілкування, зокрема з ветеранами, членами сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

На тренінгу доповідали: заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Руслана Величко-Трифонюк, начальник управління забезпечення діяльності Голови та зв’язків з громадськістю Держводагентства Віта Костик та представники Міністерства у справах ветеранів України.

 


 

Безбар'єрність для ветеранської спільноти

Впровадження безбар'єрного простору

 

 


 

10 вересня відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем р. Інгулець суббасейну нижнього Дніпра з питання зміни режиму роботи каналу Дніпро-Інгулець та поповнення Карачунівського водосховища.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у засіданні взяла участь заступниця начальника Ольга Чехун, яка доповіла про водогосподарську обстановку в Кривбасі, а саме - погіршення якості води в р. Інгулець та зниження рівнів води у Карачунівському та Макортівському водосховищах.

 


 

На виконання протоколу засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем р. Інгулець суббасейну нижнього Дніпра, 4 вересня п.р. було проведено комісійне обстеження та виміри фактичних притокових та скидних витрат води з Карачунівського та Іскрівського водосховищ.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь у роботі заступник начальника Ольга Чехун, начальник відділу ведення водного кадастру та техногенної екобезпеки Олексій Приймачук та провідний фахівець відділу Іван Коваленко.

 


 

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Повідомлення

 

 


 

03 вересня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Держводагентством відбулось навчання щодо використання інструментів ГІС (на основі програмного забезпечення QGIS).

Навчання було організовано для робочої групи, яка займається оновленням та уточненням даних державного водного кадастру, зокрема за розділом «Поверхневі води», що стосується обліку поверхневих водних об’єктів.

Ця ініціатива спрямована на підвищення точності та актуальності даних водного кадастру, що дозволить ефективніше контролювати та управляти водними ресурсами країни.

Начальник ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР Олексій Приймачук взяв участь у зазначеному заході.

 


 

День пам'яті захисників України 29 серпня — це особливий день, коли ми вшановуємо пам'ять тих, хто віддав своє життя за нашу свободу, незалежність і суверенітет. Ця дата особливо болюча для українців, оскільки нагадує нам про трагічні події 2014 року, коли під час виходу українських військових з Іловайського котла сотні наших воїнів загинули, потрапивши в оточення російських військ.

Іловайська трагедія стала символом незламності духу українських захисників, їхньої мужності та відданості своїй державі. Попри переважаючі сили ворога та зраду з боку агресора, наші солдати боролися до останнього подиху, захищаючи свою землю. Цей день — нагадування про страшну ціну, яку ми платимо за нашу незалежність, і про те, що боротьба триває і сьогодні.

Ми завжди будемо пам’ятати тих, хто не повернувся з війни, і вдячні за їхній подвиг.

Слава Україні! Героям слава!

 


 

29 серпня п.р. відбулось установче засідання Міжвідомчої робочої групи із запобігання забруднення р. Інгулець. На засіданні були обговорені питання про утворення робочої групи, її склад та основні завдання.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області в означеному заході взяла участь заступник начальника офісу Ольга Чехун, яку було визначено керівником експертної групи ЕГ-1 «р. Інгулець Дніпропетровська область».

 


 

На виконання протоколу виїзної робочої наради 25.07.2024 під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олени Крамаренко щодо ситуації, пов’язаної з обмілінням р. Саксагань та території Кам’янського району Дніпропетровської області, наказом Держводагентства утворено комісію з обстеження верхів’я р. Саксагань. 23 серпня п.р. відбулось зазначене обстеження зі членами комісії.

Внаслідок обстеження виявлено: відсутність договорів оренди водних об’єктів та безхазяйні гідротехнічні споруди, розорювання прибережних захисних смуг річки на територіях декількох об’єднаних громад, а саме: Саксаганської, Божедарівської та Вишнівської.

За результатами обстеження готуються пропозиції щодо покращення водогосподарської ситуації на річці Саксагань.

 


 

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Повідомлення

 

 


 

1 серпня п.р. відбулась нарада (з виїздом на об’єкти) стосовно екологічних питань Дніпропетровщини. Від Регіонального офісу водних ресурсів у заході взяли участь: начальник Андрій Хитров, заступники начальника Ольга Чехун та Ігор Потапенко.

 


 

Виїзна нарада щодо обміління р. Саксагань

 

Напрацьовано дорожню карту щодо вирішення проблеми з обмілінням р. Саксагань на Дніпропетровщині.

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко 25 липня провела виїзну робочу нараду на Дніпропетровщині щодо обміління річки Саксагань.

Захід відбувся за участю заступника Голови Держводагентства Ігоря Гопчака, представників Дніпропетровської ОВА, РОВР в Дніпропетровській області, органів місцевого самоврядування, представників Кам’янської РДА та місцевих жителів сіл Саксагань та Чумаки.

Учасники провели огляд р. Саксагань.

За результатами наради напрацьовано поетапну дорожню карту щодо вирішення проблеми з обмілінням р. Саксагань. Зокрема:

Саксаганська територіальна громада напрацює шляхи підключення усіх жителів села Саксагань до системи централізованого водопостачання.

Кам’янська РДА забезпечить підвізною питною водою жителів сіл;

Держводагентство та Держекоінспекція створять комісію за участю представників ОМС для обстеження верхів’я річки з метою виявлення безхазяйних гідротехнічних споруд, водних об'єктів, розташованих в басейні річки та виявлення фактів несанкціонованого водокористування та розорювання прибережних захисних смуг р. Саксагань.

За підсумками наради ініційовано звернення до Криворізької міської ради щодо приведення у належний стан інженерних мереж (комунікацій) централізованого водопостачання, що дозволить забезпечити раціональне та ощадливе використання водних ресурсів.

 


 

Міжнародний день Дніпра!

 

Сьогодні, а саме у першу суботу липня , починаючи з 2003 року відзначають Міжнародний день Дніпра.

З прадавніх часів життя нашого народу було нерозривно пов’язано з Дніпром- найбільшою річкою України. Дніпро забезпечує мільйони людей питною водою, зрошує сотні тисяч гектарів посівів, дає змогу виробляти електроенергію та є транспортною магістраллю. На її берегах розташовані більше півсотні великих і малих міст України. Саме у водах Дніпра відбулося хрещення Русі, а на її порогах панував дух незалежної козацької держави.

На жаль, сьогодні річка потерпає від екологічних негараздів та зниження рівня води, тож для того, щоб привернути до цих проблем увагу, встановлено свято, яке наголошує про важливість захисту водних ресурсів, раціональне використання та відтворення головної водної артерії України, особливо у складних умовах сьогодення.

 


 

25 червня 2024 року начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук взяв участь в онлайн-засіданні робочої групи щодо оновлення та уточнення даних державного водного кадастру за розділом «Поверхневі води».

На зазначеному заході підіймались такі питання:

- проведення робіт з оновлення державного водного кадастру,

- основні підходи до обліку поверхневих водних об’єктів,

- розгляд пропозиції стосовно покращення ефективності ведення обліку та моніторингу вод.

 


 

За ініціюванням виконкому Криворізької міської ради, 04.06.2024 р. відбулася нарада за участю представників Держводагентства України, ДПП «Кривбаспроводопостачання», КП «Кривбасводоканал» та Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, з питань виконання Режиму роботи Макортівського та Кресівського водосховищ у 2024 році та підтримання рівня води в Південному водосховищі для забезпечення потреб питного водопостачання м. Кривого Рогу.

 


 

Сьогодні, 4 червня, Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) було проведено навчальний семінар «Річки з безперервною течією як запорука доброго екологічного стану та збереження біорізноманіття».

Під час проведення семінару обговорювались такі теми:

-Відновлення річок та водних екосистем як складова відбудови України та забезпечення сталості для кліматичних змін. Принципи відбудови України;

-Досвід країн ЄС у відновленні вільної течії річок;

-Досвід WWF у відновленні безперервності течії р. Черемош суббасейн Прута;

-Визначення поняття вільнотекучої річки. Високий гідроморфологічний статус;

-Бачення WWF-Україна у подальших кроках для забезпечення вільної течії річок України.

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь в онлайн-конференції та отримали інформацію стосовно міжнародного досвіду з вирішення зазначених питань.

 


 

Традиційно, щороку, у першу неділю червня в Україні відзначається День працівників водного господарства.

Зважаючи на важливість цієї праці та відданість справі водного господарства, начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Андрій Хитров привітав з професійним святом та за дорученням Голови Держводагентства Михайла Янчука вручив грамоти та подяки, а також особисто відзначив кращих працівників.

Подякував за те, що незважаючи на складні обставини продовжують забезпечувати нашу країну водними ресурсами, бо ця праця є важливою для забезпечення економіки та потреб населення у воді.

Також до привітання долучилась голова профспілки Любов Топчій.

Після офіційної частини, працівники переглянули документальний фільм «Володарі неба» про надзвичайні подвиги льотчиків Збройних Сил України. Ця непересічна історія про відвагу, самовідданість та безкомпромісну віру у відстоювання своєї країни, нагадує про важливість єдності, солідарності та підтримки тих, хто боронить державу.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять захисників України.

 


 

Сьогодні відзначається День вишиванки! Вишиванка - це символ національної ідентичності, єдності, одяг сильних і вільних людей, які мають незламний та міцний дух. Вишивана сорочка стала невіддільним елементом культури, історії, яку ми продовжуємо збагачувати орнаментом, оскільки це"генетичний код" українського народу

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області також долучається до привітань із Днем вишиванки та приєднується до цієї традиції.

 


 

 

Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади суб'єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, в Україні відзначають День охорони праці.

03 травня поточного року, на базі Павлоградського МУВГ, проведено виїзну нараду ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками роботи у І кварталі 2024 року, та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається 28 квітня.

У роботі наради взяли участь: заступник начальника І. Потапенко, провідний інженер з охорони праці Ф. Юркевич, керівники підвідомчих організацій та відділень, фахівці з охорони праці, енергетики, механіки.

За підсумками роботи було видано протокол наради.

Крім того, безпосередньо у відділеннях та підвідомчих організаціях РОВР у Дніпропетровській області були організовані заходи, присвячені Дню охорони праці 2024: проведено лекцію та оформлено стенди на тему «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату», оновлено куточок з охорони праці, розміщено постер до Дня охорони праці, з інженерно-технічними працівниками проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду стосовно обов’язковості застосування засобів індивідуального захисту при виконанні небезпечних видів робіт. Також у Магдалинівському відділенні працівниками Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР було проведено навчання з надання першої медичної допомоги та відпрацювання практичних навичок по наданню екстреної медичної допомоги.

 


 

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Повідомлення

 

 


 

25 квітня на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства відбувся семінар з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні, організований Баварським екологічним агентством у співпраці з Держводагентством України.

На семінарі доповідачі висвітлювали такі питання:

-розробка Планів управління річковими басейнами відповідно до Водної рамкової директиви України;

-впровадження заходів з Плану управління річковим басейном;

-ревіталізація річкових екосистем;

-відновлення річок у Баварії: основи та приклади для практичної реалізації;

-система моніторингу поверхневих вод;

-управління водними ресурсами в контексті зміни клімату;

-імплементація Нітратної директиви.

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь у конференції в режимі онлайн.

 


 

 

За ініціюванням Державної екологічної інспекції та для перевірки інформації зі ЗМІ щодо погіршення стану повеневої водойми озера Куряче у місті Дніпро, 22.04.2024р. начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук разом з представниками Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) та Дніпровської міської ради взяв участь в обстеженні ділянки озера Куряче в районі Донецького шосе. Для уточнення ймовірного джерела та характеру забруднення, фахівцями лабораторії Державної екологічної інспекції було відібрано проби води.

 


 

Фахівцями Магдалинівського відділення Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області протягом березня – квітня було проведено декілька обстежень водних об’єктів Магдалинівської територіальної громади та гідротехнічних споруд щодо їх готовності до пропуску паводку та повені в 2024 році. На багатьох ставках, які понад 10 років були пересохлими, спостерігається поступове заповнення водою від 0,2 м до 1 м. На пересохлому ставку біля с. Очеретувате (площа водного дзеркала 39,06 га, об’єм при НПР 800 тис.м3), який почав наповнюватися, під час обстеження встановлено водомірну рейку для подальших спостережень.

Крім того, під час обстежень виявлено та ліквідовано декілька смітників в прибережних захисних смугах водойм.

 


 

 

На виконання доручення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Р. Стрільця, Держводагентством розробляється Програма з комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу військових дій, на довгостроковий період. Реалізація Програми планується на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Кіровоградської, Одеської, Харківської та Херсонської областей у період до 2030 року.

Сьогодні, 10 квітня, відбулось засідання міжвідомчої робочої групи щодо обговорення заходів стосовно цієї Програми. Керівництво РОВР у Дніпропетровській області, а саме: начальник - Андрій Хитров, заступники начальника - Ігор Потапенко та Ольга Чехун взяли участь у засіданні.

 


 

Царичанським відділенням РОВР у Дніпропетровській області розпочато подачу води для поливу сільськогосподарських культур у 2024 року. На 4 квітня вся міжгосподарська мережа Царичанської та Кільченської зрошувальної системи заповнена водою для забезпечення потреб водокористувачів. Насосні станції двох господарств (ТОВ «Екофілд» та ТОВ «Весна») почали працювати безпосередньо на зрошення.

 


 

04 квітня п.р. у місті Києві в приміщенні Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства відбулись публічні громадські обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн нижнього Дніпра). Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області участь у засіданні взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук.

 


 

 

Працівниками Солонянського відділення РОВР у Дніпропетровській області у період підготовки до поливного сезону 2024 року були проведені роботи по ремонту бетонного облицювання магістрального каналу МК-4, який використовується для обслуговування насосних станцій НСП 2/1, НСП 2/2 та НСП 3 Солоняно-Томаківської зрошувальної системи.

 


 

Павлоградське міжрайонне управління водного господарства продовжує роботи з підготовки зрошувальної мережі до поливного сезону 2024 року, а саме завершує розчищення басейну НСП Сура зрошувальної системи Сура.

 


 

22 березня п.р. відбулась Регіональна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів за підтримки Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, Всеукраїнської екологічної ліги і Дніпровського державного технічного університету.

На конференції виступила заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ольга Чехун, яка доповіла про стан водних ресурсів Дніпропетровщини.

У своїй доповіді нею були озвучені проблемні питання щодо якості водних ресурсів та необхідності реалізації заходів, спрямованих на раціональне водовикористання, охорону та відтворення водних ресурсів.

 


 

Вода для миру!

 

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, яка відбулась у 1992 році. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі.

У 1999 році на lll-й Конференції Міністра екології і охорони здоров’я 35 європейських країн, в тому числі і Україна, підписали протокол щодо проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій. Цього року темою є «Вода для миру».

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно долучається до відзначання Всесвітнього дня води. Цьогоріч також заплановано проведення інформаційних та просвітницьких заходів екологічного спрямування. Так, заступник начальника Ольга Чехун візьме участь у науково-практичній онлайн-конференції на тему «Вода для миру», яка відбудеться на факультеті водогосподарської інженерії та екології Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.

У шкільних закладах будуть проведені екологічно- просвітницькі заходи за тематикою цього року, а всі охочі візьмуть участь у конкурсі дитячої творчості UNICEF Ukraine та UNWATER. Також працівники відділень РОВР у Дніпропетровській області проведуть розчищення джерел, водотоків та водойм, благоустрій водоохоронних зон та облаштування прибережних захисних смуг.

 


 

14 березня п.р. у режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем р. Інгулець суббасейну нижнього Дніпра.

Під час роботи комісії були розглянуті питання щодо водогосподарської ситуації у басейні р. Інгулець та необхідності виконання заходів для забезпечення промивання русла річки та її екологічного оздоровлення. Про стан водних ресурсів Кривбасу доповіла заступниця начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ольга Чехун.

У результаті обговорень, ухвалено проєкт Регламенту промивання русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2024 році.

 


 

З метою запобігання аварійним ситуаціям, фахівцями Царичанського відділення Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, разом з представниками районної комісії з питань ТЕБ та НС, було проведено обстеження водних об’єктів, ГТС та дренажної насосної станції (ДНС) на території Петриківської ОТГ Дніпровського району щодо готовності до пропуску паводку та повені у 2024 році.

 


 

Сьогодні, 5 березня, фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь в онлайн-конференції на тему «Проблеми глобальних водних ресурсів. Водні ресурси і водокористування в Європі та Україні». Навчання було проведено «Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства». Так, лектор -Василь Гребінь висвітлив такі питання:

- водна політика у світі та ЄС;

- поняття загальних та внутрішніх відновних водних ресурсів;

- водні ресурси Європи та України, їх використання.

 


 

Фахівцями Нікопольського міжрайонного управління водного господарства разом з представниками виконавчого комітету Апостолівської міської ради було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Апостолівської ОТГ щодо їх готовності до пропуску паводку та повені у 2024 році. Також спеціалісти управління обстежили стан гідротехнічних споруд водосховищ у с. Першотравенське та в с. Борисівка (Нікопольський район).

 


 

Через зневоднення Каховського водосховища внаслідок збройної агресії російської федерації без централізованого водопостачання залишилась низка міст у межах Дніпропетровської області.

З метою вирішення проблеми, Урядом ухвалено рішення щодо необхідності реалізації експериментального проєкту з будівництва магістральних водогонів, яке затверджено Постановою Кабінету міністрів України від 06.06.2023 № 566.

Передача збудованих об’єктів у рамках реалізації експериментального проєкту передбачається у сферу управління Держводагентства, а саме на баланс територіального Офісу.

З метою ознайомлення та забезпечення оперативного прийняття на баланс Офісу та належної експлуатації новозбудованого об’єкта водопостачання міст Дніпропетровської області, начальником РОВР у Дніпропетровській області спільно з фахівцями Нікопольського МУВГ проведено огляд об’єктів експериментального проєкту. Перевірено ступінь готовності 8 насосних станцій, які з’єднанні більше 117 км напірних трубопроводів. Проєктом передбачено під’єднання водоводів до водоканалів міст Марганець, Нікополь Покров.

Наразі будівництво на завершальному етапі, проводяться налагоджувальні та випробувальні роботи, які будуть тривати до кінця березня. Після завершення проєкту, магістральний водогін забезпечить водопостачання понад 1 мільйона людей у постраждалих населених пунктах після подій на Каховській ГЕС.

 


 

23 січня п.р. відбулось у форматі онлайн засідання Міжвідомчої комісії з питань узгодження режимів роботи водосховищ в басейні р. Інгулець в 2024р.

У засіданні від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяла участь заступник начальника Ольга Чехун та доповіла щодо аналізу стану водних ресурсів у Кривбасі, а також представила для обговорення проєкт режиму роботи Карачунівського водосховища в поточному році.

Після обговорення учасниками засідання було ухвалено рішення прийняти до реалізації заходи означеного режиму.

 


 

18 січня 2024 року відбулось онлайн-засідання басейнової ради нижнього Дніпра. Під час засідання були розглянуті та погоджені пропозицій до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у межах суббасейну Нижнього Дніпра, які були запропоновані Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 № 558.

 


 

 

17 січня поточного року відбулось чергове онлайн-засідання басейнової ради середнього Дніпра, на якому були розглянуті такі питання:

-пропозиції до Плану заходів захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у суббасейні середнього Дніпра;

-затвердження плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2024 рік.

У засідання взяли участь заступники начальника РОВР у Дніпропетровській області Ігор Потапенко та Ольга Чехун.

 


 

Водокористувачам!

 

РОВР у Дніпропетровській області нагадує водокористувачам, що з 1 січня 2024 року вони мають звітувати про свою водогосподарську діяльність за 2023 рік за формою №2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді.

Державне агентство водних ресурсів України розробило форму звітності, при заповненні котрої необхідно чітко дотримуватися затвердженого «Порядку ведення державного обліку водокористування». Заповнювати звіти можна, скориставшись програмним забезпеченням, яке автоматизує цей процес і суттєво скорочує час на його виконання. В онлайн-сервісі https://e-services.davr.gov.ua/ реалізовано увесь необхідний функціонал – можна створювати звіти, ставити на них електронний цифровий підпис та надсилати безпосередньо на портал Держводагентства.

Також, на відміну від паперової форми подання звітності, куди всі назви показників та значень звітності необхідно вносити вручну, в електронному сервісі є всі довідники для зручного й швидкого заповнення звітів.

Крім того, тут реалізовані й усі контролі, що забезпечують коректне заповнення та подання звітів.

В онлайн-сервісі є контроль на обов’язкове заповнення поля.

Функціонують контроль на правильне заповнення суми за формулою та контроль на необхідність заповнення поля тим чи іншим значенням.

А задля уникнення помилок, реалізовано функцію перевірки.

Після заповнення звіту, достатньо натиснути на кнопку «відправити звіт» - якщо помилки є, їх повний перелік з’явиться єдиним списком, що дозволить швидко все виправити.

Такий широкий функціонал програмного забезпечення онлайн-звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) значно полегшує та пришвидшує її подання та практично виключає можливість помилок при заповненні.

У разі виникнення необхідності в консультації щодо заповнення електронної форми №2ТП-водгосп (річна), звертайтеся за телефонами:

(056) 720 91 69, (056) 720 91 66, (056) 720 91 65.

 


 

 

Відповідно до листа Офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН України 14.11.2023 відбулась онлайн зустріч стосовно обговорення оцінки потреб після катастрофи внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС. У заході взяли участь заступники начальника Офісу, які доповіли з означених питань. Так, Ольга Чехун звітувала про стан водопостачання у зв’язку із знищенням Каховського водосховища, а Ігор Потапенко - щодо оцінки наслідків підриву греблі на зрошене землеробство.

Також на зустріч були запрошені представники Департаменту екології та природних ресурсів ОВА, східного офісу ДП «Ліси України», Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Дніпропетровській області та інші.

 


 

 

На виконання Розпорядження голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації від 31.03.2023 № З-107/0/3-23 «Про повернення водного об’єкта та земельної ділянки під ним», 07.11.2023 р. начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук взяв участь в роботі тимчасової робочої групи з питання обстеження водного об’єкта загальнодержавного значення – Макортівське водосховище, яке розташоване на території Криворізького та Кам’янського районів Дніпропетровської області, на 85 км р. Саксагань, у комплексі з земельною ділянкою, для встановлення її придатності та подальшого використання.

 


 

Шановні водогосподарники!

 

Долучайтесь до благородної справи, приходьте у донорський центр “Дніпро- Плазма”!

Саме з плазми крові виготовляються препарати, які рятують життя наших військових та цивільних, і зараз вони дуже необхідні.

За добрий вчинок, ви отримаєте:

- компенсацію до 340 грн (залежно від об'єму плазми) + 300 грн за кожного залученого друга!

- безкоштовну перевірку здоров'я: загальний аналіз крові, аналіз на СНІД, гепатит В та С, консультацію терапевта

- бонуси від партнерів.

Адреса центру: пр. Богдана Хмельницького, 17. (1 поверх) ПН-ПТ з 8.00 до 14.30 (з собою мати паспорт та ІПН ). Як підготуватися до донації, дізнавайтесь за посиланням https://biopharmaplasma.ua/news/yak-pidgotuvatis-do-donaciji-plazmi-krovi

Телефон для довідок 0 800 600 003 Зареєструватись на донацію можна тут: bit.ly/3ZxRt9D

- Інформація ТОВ “ДОЦЗПП “ДНІПРО-ПЛАЗМА”.

 


 

7 листопада п.р. керівництвом Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проведена виїзна нарада з питань обстеження русла річки Інгулець. За результатами здійсненої роботи визначено найбільш проблемні ділянки, які потребують першочергових заходів під час воєнного стану.

 


 

06.11.2023р. провідний інженер відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Іван Коваленко разом з представниками Державної екологічної інспекцією Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області), територіальної громади та іншими уповноваженими особами державних органів взяв участь в обстеженні гідротехнічної споруди на р. Оріль біля с. Плавещина Петриківської селищної громади Дніпровського району біля бази відпочинку «Металург» з метою визначення використання прилеглої земельної ділянки відповідно до вимог водоохоронного законодавства.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

Державне агентство водних ресурсів України погодило призначення з 25.10.2023 року на посаду заступника начальника Нікопольського міжрегіонального управління водного господарства КИРИЧЕНКА Геннадія Олександровича.

 


 

 

Щодо ведення обліку водокористування

 

З метою удосконалення організації ведення державного обліку водокористування та надання практичних рекомендацій щодо складання звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) за 2023 рік підприємствами-сільгоспвиробниками, на базі Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області під головуванням заступника начальника офісу Ольги Чехун та начальника відділу водних відносин та басейнової взаємодії Ірини Нарижної проведено нараду-семінар.

Захід відбувся за участю фахівців відділень та міжрайонних управлінь Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області.

Учасники були ознайомлені з «Порядком ведення державного обліку водокористування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.04.2015 р. № 382/26827, та Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18.12.2020 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України».

Проведено практичні заняття щодо подання звітів про використання води в електронній формі на Портал електронних послуг Держводагентства України. Визначено особливості звітування в умовах сучасного часу.

 


 

Чергове засідання наради ІV ступеня контролю за станом охорони праці Регіонального Офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулось 6 жовтня 2023 року на базі Солонянського відділення.

Традиційно зустріч розпочалась із знайомства з досягненнями, нововведеннями, модернізацією зрошувальних систем, які відбуваються в управліннях та відділеннях Офісу. Цього разу фахівці зустрілись на насосній станції НСП 2/1, НСП 2/2 Солонянсько - Томаківської зрошувальної системи, що розташована на початку магістрального каналу МК – 4.

До початку поливного сезону було ухвалено рішення провести модернізацію технологічного процесу подачі води на НСП 3 СТЗС в обхід магістрального каналу, шляхом з встановленням запірної арматури для можливості виконання технологічних переключень. Роботи було виконано своїми силами. У результаті проведеної роботи насосна станція НСП 2/1 СТЗС здійснювала подачу води на зрошення 1 631 га., при цьому нормативні сезонні втрати в каналі було значно зменшено на 687 тис. куб. м.

Пленарне засідання наради було продовжено в актовій залі Солонянського відділення у селищі Солоне.

1. Про стан охорони праці в підпорядкованих організаціях та відділеннях.

2. Про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, з попередження електротравматизму, безпеки дорожнього руху.

3. Про покращення роботи з охорони праці в підпорядкованих організаціях та відділеннях.

Провідний інженер з охорони праці РОВР Федір Юркевич проінформував присутніх про результати об’їзду підрозділів службою охорони праці Офісу та зупинився на проблемних питаннях, зосередившись на необхідності усунення проблем у найкоротший термін. Зауважив, що контроль за виконанням законодавства з охорони праці повинен відбуватись повсякденно. Профілактична робота із попередження нещасних випадків на виробництві повинна проводитись керівниками всіх рівнів. Ф. Юркевич нагадав присутнім про виконання заходів осінньо – зимового періоду та організованого початку опалювального сезону із оформленням всієї дозвільної документації.

 


 

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

 

 


 

Нарада щодо режимів роботи водосховищ у басейні р. Інгулець

 

29 вересня, під головуванням в.о. Голови Держводагентства Наталії Латиш, відбулась нарада щодо режимів роботи водосховищ у басейні р. Інгулець та водозабезпечення міст Кривий Ріг та Миколаїв.

Також розглядались питання:

-щодо змін режимів робот Макортівського, Кресівського та Саксаганського водосховищ;

-скиду шахтних вод з балки Свистунова у 2023-2024 роках;

-відновлення Жовтневого водосховища.

Заступник начальника Офісу Ольга Чехун доповіла про спрацювання Макортівського водосховища задля поповнення Південного, а також необхідних заходах стосовно спорожнення б. Свистунова в міжвегетаційний період 2024 р.

 


 

 


 

ДВОДЕННИЙ ВОДНИЙ ФОРУМ

 

«Вода в промисловості та АПК в умовах війни та кліматичної кризи»

 

26-27 вересня, м. Київ

 

Державне агентство водних ресурсів України інформує, що 26-27 вересня 2023 року за організацією Асоціації професіоналів довкілля «PAEW» та ТОВ «Офісу сталих рішень» у форматах офлайн (м. Київ) та онлайн відбудеться ДВОДЕННА ФАХОВА ПОДІЯ «Вода в промисловості та АПК в умовах війни та кліматичної кризи».

В умовах війни та у зв’язку з підривом Каховської ГЕС питання раціонального використання водних ресурсів набуло нової гостроти. Для багатьох бізнесі, громад міст та селищ тема водної безпеки наразі є першочерговою. Тому актуальність проведення зазначеного заходу зумовлена беззаперечною потребою знайти відповіді на найбільш нагальні питання, пов’язані з водокористуванням та водною безпекою.

До участі запрошуються представники Офісу Президента, Уряду, бізнесу, експертної спільноти, громад, органів місцевого самоврядування, науковці.

Всю необхідну інформацію щодо участі в проведенні заходу можна знайти в посиланні на сторінку форуму на

сайті: UKRAINE-OSS.COM

 


 

Обстеження та впорядкування джерел

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

31 липня 2023 року фахівці управління обстежили стан п’яти джерел, що знаходяться на березі річки Кам’янка біля села Михайло-Заводське Криворізького району. Джерела перебувають у задовільному стані, смітників навколо джерел не виявлено. Спеціалісти розчистили русло одного джерела.

Обстежені джерела активно використовуються місцевими жителями та живлять річку Кам’янка, що в теперішніх умовах дефіциту води у регіоні має величезне значення. Фахівці управління й надалі будуть обстежувати та впорядковувати природні водні джерела регіону.

 


 

Нарада щодо будівництва водогону

 

26.07.2023 р. відбулась нарада щодо реалізації експериментального проєкту будівництва магістрального водогону Карачунівське водосховище-Кривий Ріг-Південне водосховище. У нараді взяли участь: заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак, заступник голови Криворізької міськради Олександр Катриченко та директор управління екології Олександр Скакальський, а також представники інших установ, причетних до означеного питання.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області заступник начальника офісу Ольга Чехун доповіла про стан водних ресурсів Кривбасу та екологічних проблем , які потребують невідкладного вирішення.

У результаті обговорення та обміну думками, було ухвалено рішення щодо доопрацювання окремих питань для забезпечення реалізації означеного проєкту з максимальним ефектом стосовно забезпечення потреб водою належної якості в необхідних обсягах.

 


 

22.06.2023 р. у Департаменті економіки Дніпропетровської ОВА відбулось засідання з питань наслідків екологічної катастрофи, пов’язаної з підривом Каховської ГЕС. У засіданні взяла участь заступник начальника Ольга Чехун та доповіла про заходи, які необхідно реалізувати для забезпечення водою мешканців Нікопольського району, м. Марганця і громад.

 


 

Онлайн-семінар щодо наслідків руйнування Каховської ГЕС

 

21 червня 2023 року фахівці Офісу взяли участь в онлайн-семінарі на тему «Ліквідація наслідків гідрологічних надзвичайних ситуацій. Наслідки руйнування Каховської ГЕС», що був організований Міндовкілля та Галузевим навчальним центром з питань охорони праці ДЗ «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління».

На семінарі були висвітлені питання порядку виконання робіт з ліквідації наслідків повені для збереження і подальшого використання будівлі та попередження професійного захворювання працівників. Також від медичних працівників була надана інформація про хвороби, які можуть бути викликані через підрив Каховської ГЕС, зокрема про цвіль та грибок.

 


 

Засідання НТЕР щодо Каховської ГЕС

 

15 червня відбулось засідання науково-технічної екологічної ради при Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Обговорювались питання стосовно ймовірних наслідків для флори, фауни та ґрунтів, що виникли в результаті руйнування Каховської ГЕС та підготовки пропозицій щодо їх подолання (для територій Дніпропетровської області).

Про стан водних ресурсів області доповіла заступник начальника офісу Ольга Чехун. Особливу увагу було приділено питанню щодо водопостачання водокористувачів, які забирали воду з Каховського водосховища.

 


 

Онлайн-навчання

 

З 05 по 09 червня п. р. фахівці Офісу взяли участь в онлайн-навчанні від Держводагентства України спільно з Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління на тему «Організація та здійснення діяльності у сфері додержання вимог законодавства: про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів».

Так, Улицький Олег Андрійович висвітив питання водного та природоохоронного законодавства України, водної стратегії до 2050р., водно-екологічного врядування, державного моніторингу вод, водної безпеки України в розрізі водних директив ЄС та програми розвитку водного господарства України.

Дятел Олександр Олексійович прочитав лекції за темами: екологічний контроль за охороною і використанням водних ресурсів, державний водний кадастр, державний облік та паспортизація водних об’єктів, правове регулювання використання, відтворення і охорони вод.

Мовчан Микола Михайлович розповів про вимоги чинного законодавства щодо водних об’єктів в межах природно-заповідного фонду України.

Маркіна Марина Миколаївна всебічно описала питання організації та здійснення діяльності у сфері додержання вимог про екологічну та радіологічну безпеку.

Коротецький Василь Павлович виклав визначення біомемеліорації та формування природно-штучного біомеліоратиного комплексу на водних об’єктах різного призначення.

На всі задані слухачами питання були надані змістовні відповіді згідно з вимогами чинного законодавства. По закінченні курсу працівники отримають сертифікати щодо проходження навчання від Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

 


 

Допомога ЗСУ

 

Триває протистояння всього Українського народу проти російської агресії. В цей надскладний період, об’єднавшись Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області підтримує своїх мобілізованих працівників та загалом ЗСУ. Проводяться активні збори коштів та купуються необхідні речі, ліки, продукти та інше. Допомагаємо в виготовленні маскувальних сіток для військових та окопних свічок.

Кожен на своєму місці, виконуючи свою роботу, наближає нашу країну до перемоги!

 


 

День працівників водного господарства

 

З нагоди професійного свята - Дня працівників водного господарства, начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Андрій Хитров привітав та нагородив фахівців офісу і підвідомчих організацій.

Побажав процвітання та розвитку галузі, професійного зростання, міцного здоров’я, стійкості духу, оптимізму, нових успіхів та надбань, а головне Миру, віри у перемогу та світлого майбутнього нашій Україні.

Також окремо подякував усім працівникам за нелегку повсякденну роботу та самовіддачу, що незважаючи на перешкоди сумлінно виконують свої обов’язки та тримають галузь у належному стані, особливо у цей складний для країни час. До привітань очільника офісу долучилась і голова профкому Любов Топчій.

Слава Україні! Разом до ПЕРЕМОГИ!

 


 

Відновлення запірної арматури насосних станцій

 

Відновлення запірної арматури дозволяє забезпечити надійне функціонування системи, запобігти можливим аварійним ситуаціям та зменшити втрати води. У Нікопольському МУВГ приділяється значна увага відновленню застарілих засувок, які використовуються без заміни більше 50 років та в неповній мірі виконують свої функції, мають великі втрати води.

Для безперебійної роботи насосних станцій та зменшення втрат води було проведено ремонт запірної арматури з залученням новітніх технологій:

-на ГНС Східної ЕД – 2 засувки діаметром 800 мм;

-на ГНС Центральної ЕД – 2 засувки діаметром 500 мм;

-на НС №20 Західної ЕД – 1 засувка діаметром 500 мм.

В процесі робіт були відновлені всі механічні елементи засувок, внутрішні і зовнішні поверхні, виконані антикорозійні роботи по захисту, проведено відновлення цілісності деталей та механізмів засувок. Вказані роботи дозволять забезпечити оптимальну роботу водогосподарських систем, зменшити втрати води та знизити споживання електроенергії.

 


 

Приведення до експлуатаційних вимог розподільчого каналу

 

У травні цього року робітники ремонтної бригади відділу господарського забезпечення, Східної та Центральної експлуатаційної дільниці, служби механізації Нікопольського МУВГ завершили роботи по очищенню розподільчого каналу Р-1 Вищетарасівської зрошувальної системи.

Розподільчий канал довгий час не експлуатувався, оскільки більше двадцяти років не було попиту на зрошування навколишніх земель. Працівники управління виконали експлуатаційні роботи по очищенню розподільчого каналу, а саме:

-очищення від мулу та наносів об’ємом 200 м3;

-окоска від трави– 3,5 га;

-вирубка чагарників та порослі на площі – 1,18 га.

Виконані роботи дозволять в поливному сезоні суттєво збільшити об’єм перекачувальної води, знизити її втрати та відповідно зменшити енерговитрати, що безпосередньо вплине на вартість послуг для водокористувачів

 


 

У зв’язку з виходом із ладу дренажного насоса ЄЦВ 8-40-25 на НСП_16 , Магдалинівським відділенням РОВР у Дніпропетровській області за рахунок власних коштів було проведено заміну дренажного насоса. Це дасть змогу забезпечити захист від підтоплення прилеглих територій до зрошувальної мережі.

 


 

Відновлення електрообладнання

 

Електродвигуни забезпечують ефективну роботу насосних агрегатів та надійну подачу води водокористувачам. Однак, як будь-яке обладнання, електродвигуни потребують постійного догляду та ремонту для забезпечення безперебійної роботи.

Нікопольським МУВГ першочергово приділяється значна увага щодо надійної експлуатації електрообладнання, тому до початку поливного сезону здійснено ремонтно-відновлювальні роботи електродвигунів потужністю 800 кВт та 1600 кВт, які в минулому році вийшли з ладу.Серед відновлювальних робіт зроблено ремонт роторів та статерів, відновлено ізоляцію статерів, відновлення геометричних переметів статеру, заміна підшипників, проведені пусконалагоджувальні роботи тощо.

Відновлення електродвигунів дозволить надійно забезпечувати водокористувачів водою під час поливного сезону.

 


 

Огляд території р. Дніпро

 

Начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук взяв участь разом з представниками слідчого відділу Національної поліції у Дніпропетровській області, міської ради, земельного кадастру та інших уповноважених осіб в проведенні огляду території вздовж р. Дніпро, розташованої між Веслувальним каналом на півострові р. Дніпро (косою) та Південним мостом через р. Дніпро, до якої прилягає земельна ділянка по вул. Набережна Перемоги, м. Дніпро, що орендується ГО «Дніпровський спортивно-парусний яхт-клуб «Січ».

Оглядом встановлено, що ГО «Дніпровський спортивно-парусний яхт-клуб «Січ» веде забудову спорудами різного гідротехнічного та господарсько-рекреаційного призначення на самовільно зайнятих земельних ділянках та акваторії р. Дніпро. В межах цієї території накопичено насипи з бутового каменю, будівельного сміття та інших відходів будівництва. Ведеться будівництво капітальних споруд на водній акваторії на каменях, що є порушенням згідно зі ст. 86 Водного кодексу України.

 


 

 

У Царичанському відділенні РОВР триває поливний сезон 2023 року. У роботі задіяно насосних станцій. На сьогоднішній день подано води для поливу сільськогосподарських культур майже на 1000 га фізичної площі. Це насамперед овочі, озима пшениця, соняшник та кукурудза.

Надійно зарекомендувало себе, придбане за кошти обласного бюджету,та капітально-відремонтоване (в осінньо-зимовий ремонтний період) електро та насосно-силове обладнання. А саме: насоси 200 Д-60, 150 CVE, 200CVE, 250 CVA та електродвигун A 03-355 S -250 кВт, встановленні на насосних станціях Царичанського відділення.

 


 

Заміри грунтових вод

 

Працівниками Софіївського відділення, відповідно до календарного плану, регулярно проводяться заміри ґрунтових вод у свердловинах вертикального дренажу, що знаходяться в зоні діяльності Регіонального офісу водних ресурсів, на території Криворізького району.

Регулярні обстеження є важливою складовою екологічного моніторингу в районі і допомагає збирати цінну інформацію, що дозволяє виявити зміни в якості та кількості ґрунтових вод. Це допомагає вчасно реагувати на будь-які відхилення, що можуть негативно вплинути на навколишнє середовище і унеможливити підтоплення підконтрольної території.

 


 

Відновлення насосно-силового обладнання

 

У Нікопольському МУВГ проведені роботи по відновленню двох насосно-силових агрегатів насосної станції підкачки № 6 (Вищетарасівська зрошувальна система), що дозволить суттєво зменшити енерговитрати та вартість поливу.

Працівниками управління проведений комплекс ремонтних робіт, а саме:

- Відновлювальний ремонт двох насосно-силових агрегатів 250CV (210 кВт);-

- Ревізія та поточний ремонт запірної арматури;

- Ремонт масляного вимикача на трансформаторі ТМ-1000/600.

Відновлене насосно-силове обладнання забезпечить оптимальну роботу насосів, що дозволить знизити споживання електроенергії та в повній мірі забезпечити надійну подачу води для потреб водокористувачів на площі 694 гектарів.

 


 

День Вишиванки

 

День вишиванки - це свято, яке відзначається в Україні щорічно в третій четвер травня. Свято присвячене національному символу України - вишиванці, де кожен орнамент має свій сакральний зміст, який передає певні значення.

Усі ми повинні пам'ятати, що вишиванка - це не тільки модний одяг, але й символ нашої національної гідності та єдності. Носіння вишиванки - це прояв нашої любові до України та її культури, підтримка українських виробників, вшанування традицій та культурних цінностей наших предків.

З Днем Вишиванки, країно!

 


 

Відновлення техніки та механізмів

 

Висококваліфіковані робітники служби механізації Нікопольського МУВГ продовжують ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів, які перебувають у незадовільному стані та довгий час не експлуатувалися.

Наразі в управлінні завершуються планові ремонтно-відновлювальні роботи по автомобілю – УАЗ-3303. Зауважимо, що у даного автомобіля внаслідок влучання уламків від ворожого снаряду були пошкоджені вікна та кузов.

Працівниками вже проведені зварювальні роботи кузова, його ґрунтування та подальше фарбування, а на черзі - проведення внутрішніх робіт з оздоблення салону, встановлення сидінь та повна заміна електропроводки автомобіля.

 


 

Працівниками Софіївського відділення регулярно проводиться забір зворотних вод Міськводоканалу міста Кривий Ріг, що зосереджені в водосховищах, які знаходяться на балансі Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області для проведення гідрохімічного аналізу.

Проби води направляються для аналізу до лабораторії моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Дніпропетровській області. За результатами досліджень проводиться аналіз щодо можливості зрошення.

 


 

З метою забезпечення виконання послуг з подачі води сільгоспвиробникам у поливному сезоні 2023 року, Магдалинівським відділенням РОВР у Дніпропетровській області проводяться роботи з відновлення насосів 150 CVE у кількості 2 одиниць.

 


 

У зв’язку з розширенням поливних площ по Калинівський ЗС на 260 га (ВПК «Агро»), Павлоградським МУВГ для повноцінної подачі води на зрошення водокористувачам, проведено капітальний ремонт 2 насосів марки 200Д90 потужністю 700м3/ год. кожний. Станом на сьогодні на НСП Калинівська 6 насосних агрегатів, які функціонують сумарною потужністю 4200 м3/год.

 


 

У Нікопольському МУВГ до поливного сезону робітниками ремонтної бригади Західної ЕД завершено розчищення від мулу двох басейнів насосної станції №21 с. Грушівка, Криворізького району.

 


 

Поливний сезон у Софіївському відділенні

 

У Софіївському відділені успішно розпочато поливний сезон .Фахівцями відділення було проведено комплекс робіт з ремонту, відновлення та підтримання в робочому стані меліоративних фондів.

Крім того, триває робота з укладання договорів щодо надання послуг, пов'язаних з переміщенням води на полив сільськогосподарських культур, а також отримання необхідних дозволів та лімітів водокористувачами на забір води з джерел зрошення.

Красінська зрошувальна мережа була вчасно заповнена для переміщення води до кінцевих водокористувачів, а сільськогосподарські підприємства Криворізького району вже почали активно забирати воду для зрошення своїх полів та садів.

 


 

Очищення магістрального каналу

 

Робітники Східної експлуатаційної дільниці Нікопольського МУВГ проводять роботи по очищенню від мулу магістрального каналу в районі перекачувальної насосної станції №1 Вищетарасівської зрошувальної системи.

До робіт залучені робітники ремонтної бригади дільниці, служби механізації управління та відповідні машини і механізми. Робітники виконують експлуатаційні роботи по очищенню від мулу об’ємом 250 м3, очищають водозабірні трубопроводи.

Виконані роботи дозволять в поливному сезоні суттєво збільшити об’єм перекачувальної води, зменшити її втрати та відповідно зменшити енерговитрати.

 


 

День охорони праці 2023

 

Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади суб'єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні відзначають День охорони праці. Відповідно до Указу Президента України, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці гасло зазначеного заходу у 2023 році “Безпечне та здорове середовище - основний принцип і основне право у світі праці”. Для забезпечення належного відзначення Дня охорони праці в РОВР у Дніпропетровській області розроблено і виконано План заходів із відзначення Дня охорони праці у 2023 році, а саме:

- проведено наради та роз’яснювальні роботи;

- оновлено стенди до Дня охорони праці у 2023 році;

- проведення конкурсу на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю та визначення кращих працівників за показниками безпеки та організації робочого місця.

 


 

Відновлення трансформаторної підстанції

 

У березні цього року внаслідок влучання та розриву снарядів була пошкоджена будівля насосної станції, що на Каховському водосховищі, це спричинило пожежу на трансформаторній підстанції ТП «Придніпровська 35/6», яка забезпечує потреби сільгоспвиробників у зрошені, а також забезпечує електричною енергією потреби населення.

Висококваліфіковані працівники служби енергоефективності Нікопольського МУВГ та працівники центральної експлуатаційної дільниці, розуміючи важливість відновлення енергоживлення, негайно приступили до проведення ремонтно-відновлювальних робіт.У стислий термін були проведені наступні роботи:

- Відновлення силового трансформатору ТМ 6300, потужністю 6300 кВА;

- Ремонт та відновлення роз’єднувачів (Т32-2), ізоляторів підвісних скляних (ПС-70), масляних вимикачів (С31, Т32);

- Відновлення шлейфів та розрядників;

- Повна заміна мастила трансформатору Т-1500;

- Пусконалагоджувальні роботи спеціалізовано-випробувальною лабораторією.

Наразі трансформаторна підстанція функціонує та забезпечує електричною енергією потреби населення.

 


 

04 травня п.р. відбулось засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під час заходу обговорювались питання:

-підготовка місць відпочинку на водних об’єктах області;

-запобігання масовим пожежам лісів і сільгосп угідь;

-недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації;

Одне з питань яке розглядалось- стан ліквідації підтоплень в області та їх наслідків. Щодо цієї теми на засіданні заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ольга Чехун доповіла про стан водних об’єктів, недопущення погіршення якості води у водних об’єктах та дотримання вимог водного законодавства при водокористуванні.

 


 

Обстеження ділянки ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство»

 

Відповідно до рішення Господарського суду Дніпропетровської області ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство» забороняється використовувати водний об’єкт – Карачунівське водосховище у комплексі із земельною ділянкою, для здійснення рибогосподарської діяльності (промислового рибальства). На виконання розпорядження Дніпропетровської облдержадміністрації начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук 25 квітня 2023 р. взяв участь у роботі тимчасової робочої групи, яка здійснила обстеження земельної ділянки водного фонду (прибережної захисної смуги), що використовується ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство» на території Криворізького району. В ході огляду було встановлено, що територія, яка використовувалась ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство» засмічена, занедбана і наразі не використовується, побутові та господарські будівлі покинуті.

 


 

Підготовка до поливного сезону 2023

 

Під час підготовки до поливного сезону 2023 року співробітниками Солонянського відділення Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області для оптимізації технологічного процесу був здійснений монтаж насосного агрегата Д320/50 на насосній станції НСП 1 Петровської зрошувальної системи.

Царичанським відділенням було здійснено заповнення міжгосподарської мережі із трубопроводами та басейнами Царичанської зрошувальної системи від каналу Дніпро-Донбас. В роботі було задіяно 4 насосних станцій: ГНС-2, НСП-3, НСП-5, НСП-7.

Також проводиться відповідне налагодження електрообладнання та перші ремонти трубопроводів.

У процесі підготовки до поливного сезону 2023 року, Магдалинівським відділенням був виконаний значний об'єм робіт по заміні затвора 800мм та зворотного клапана 800мм агрегат №1 ПНС-5 Магдалинівської зрошувальної системи. Насосна станція забезпечує поливною водою господарства-водокористувачі на площі близько 3600 га.

Павлоградським МУВГ було очищено від мулу аванкамеру ГНС-4 Кільченської зрошувальної системи.

Влітку минулого року ворожі снаряди прилетіли на територію насосної станції № 25, розташованої на березі Каховського водосховища. Внаслідок влучання та розриву снарядів уламками пошкоджено всі три насосно-силові агрегати. Відразу працівники Нікопольського МУВГ провели ремонт одного насосно-силового агрегату (№3) та відновили роботу насосної станції у розпал поливного сезону.

Перед початком поливного сезону 2023 року працівниками було проведено ремонт та відновлено насосно-силового агрегату №2.Відновлення насосно-силового агрегату дозволить в повній мірі забезпечити потреби водокористувачів.

 


 

У Магдалинівському відділенні були проведені протиаварійні та протипожежні тренування. Відпрацьовано дії оперативного персоналу при аварії електрообладнання підстанції. Метою заходу було набуття теоретичних та практичних знань.

 


 

Працівники Софіївського відділення проводять обслуговування та ремонт обладнання на підстанції головної насосної станції Красінської зрошувальної системи. Також виконуються пусконалагоджувальні роботи обладнання перед початком поливного сезону для забезпечення безперебійного постачання електроенергії до насосно-силового обладнання.

Планове та регулярне обслуговування виключає екстрені ситуації та забезпечує надійну та безпечну роботу обладнання. Це дозволяє забезпечити якісне переміщення води водокористувачам протягом поливного сезону 2023 року.

 


 

 

20 квітня у форматі ZOOM-конференція відбулось навчання за темою «Екологічний податок: викиди і скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів. Кодування. Ставки. Ризики». Захід було організовано та проведено Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, під час якого були розглянути такі питанні:

- розрахунок фактичного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

- розрахунок фактичного скиду забруднюючих речовин в поверхневі водні об’єкти;

- розміщення відходів;

- зберігання відходів і розміщення відходів як вторинної сировини;

- сплата екоподатку під час дії воєнного стану;

- ризики неправильного нарахування екологічного податку і штрафи.

Від РОВР у Дніпропетровській області до навчання долучились фахівці лабораторії та відділу водних відносин і басейнової взаємодії.

 


 

У рамках підготовки до поливного сезону 2023 року, Павлоградським МУВГ було проведено капітальний ремонт всмоктуючих трубопроводів на ГНС-3 Кільченської зрошувальної системи.

 


 

Ремонтні роботи басейну РБ1

 

У процесі підготовки до поливного сезону 2023 року співробітниками Солонянського відділення Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проведені ремонтні роботи басейну РБ1 Петровської зрошувальної системи.

 


 

Проведення ревізії водозабірних споруд

 

У зв’язку з проблемами на Каховському водосховищі, пов’язаними з воєнними діями, Нікопольське МУВГ здійснило водолазне обстеження водозабірних гідротехнічних споруд та акваторії водозабору насосної станції №20.

Для забезпечення надійної робити насосної станції у поливний період було проведено ревізію водозабірних споруд насосної станції, запірної арматури та іншого обладнання, а також:

- переобладнання вакуумної системи;

- ремонт електродвигуна 800 кВт та напірної засувки ДУ-500;

- заміна частини лінії напірного трубопроводу.

 


 

Обстеження водних об'єктів

 

Фахівцями Софіївського відділення проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Софіївської ОТГ для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій пов'язаних з можливим затопленням (підтопленням) територій і населених пунктів та своєчасного інформування органів виконавчої влади про загрозливі водні об'єкти. За підсумками обстеження було встановлено, що на цей час загрози затоплення (підтоплення) територій немає.

 


 

 

Царичанським відділенням РОВР у Дніпропетровській області проведені заходи спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища та, окремо, було здійснено прибирання водоохоронної зони річки Оріль у смт Царичанка від побутових відходів та іншого сміття, яке накопичилося після зими.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Софіївське відділення продовжує проводити роботи щодо підготовки регулюючих басейнів з метою забезпечення безперебійного та якісного постачання води водокористувачам під час поливного сезону 2023 року.

Зокрема здійснюється очищення регулюючого басейна (РБ-3) Красінської зрошувальної системи від накопиченого мулу та наносів.

 


 

 

12 квітня 2023 р. працівники відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Офісу взяли участь в онлайн навчально-практичному семінарі на тему «Відновлення водно-болотних угідь як складова досягнення екологічних цілей щодо доброго стану масивів поверхневих та підземних вод, пом’якшення кліматичних змін та зменшення карбонових викидів», який був організований Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства та Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи України».

Під час семінару було висвітлено проблематику відновлення водно-болотних угідь в Україні, в тому числі з правової точки зору, продемонстровано методики підрахунку емісії парникових газів та калькуляцію викидів парникових газів, на основі яких відбудеться планування технічних рішень, приділено увагу моніторингу і оцінці проєкту з відновлення ландшафту та екосистемних функцій болота і в цілому скорочення емісії. Також ознайомилися з польським досвідом відновлення водно-болотних територій та труднощами стосовно включення заходів із відновлення таких територій до Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

 


 

Обстеження зруйнованої ділянки на р. Інгулець

 

24 березня п.р. фахівцями Дніпропетровського РОВР та Управління каналів р. Інгулець з виїздом на місце було проведено обстеження річки в районі гідропосту в с. Андріївка Криворізького району.

У результаті обстеження виявлені значні негативні наслідки руйнації гідротехнічної споруди на Карачунівському водосховищі після ракетного удару рф. А саме, біля мосту поблизу гідропосту- велике скупчення сміття, яким частково перегороджено русло р. Інгулець.

Для відновлення пропускної здатності р. Інгулець, необхідно провести ремонтно-відновлювані роботи автодорожнього мосту в с. Андріївка.

 


 

Конференція присвячена Всесвітньому дню води

 

Щорічно 22 березня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день води, запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Вода є основою життя на Землі, вона використовується майже в усіх сферах людської діяльності. Її значення в економічному і соціальному розвитку суспільства повсякденно зростає. Стале функціонування і розвиток країни, рівень життя, здоров’я і добробуту її громадян тісно пов’язані зі станом водних ресурсів.

Тому в цей день у всьому світі проходяться заходи, присвячені важливості збереження та дбайливого ставлення до водних ресурсів.

Так, 21 березня у Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті відбулась онлайн-конференція, яка присвячена Всесвітньому дню води.

Метою конференції є привернення уваги широких верств населення до проблем щодо стану водних ресурсів України, а також виховання екологічно свідомого мислення в українському суспільстві.

На конференції доповідали: проректор ДДАЕУ Дмитро Онопрієнко, заступник Голови Держводегентства Ігор Гопчак, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун та інші фахівці.

Основні питання, що були розглянуті:

- «Будь зміною»- шляхи подолання водної кризи в Україні;

- комплексне використання водних ресурсів;

- водопостачання та водовідведення;

- меліорація земель в умовах змін клімату;

- водна інженерія та гідротехнічне будівництво;

- екологічні проблеми водних та навколоводних екосистем;

- водні біоресурси.

 


 

Нарада щодо стану річки Інгулець

 

14 березня п.р. відбулась нарада в режимі онлайн під головуванням заступника голови Держводагентства Ігорем Гопчаком та за участю фахівців, що мають відношення до стану водних ресурсів Кривбасу.

На нараді були обговорені питання щодо проєкту Регламенту промивки та екологічного оздоровлення басейну р. Інгулець.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у нараді взяла участь заступник начальника Ольга Чехун, яка доповіла про екологічний стан р. Інгулець та реалізацію необхідних заходів щодо його поліпшення.

 


 

Державний облік водокористування

 

10 січня 2023 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства провели онлайн-навчання на тему: «Державний облік водокористування. Ведення обліку, перевірка правильності заповнення форми 2ТП-водгосп (річна)». Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь у заході, де розглянули такі питання:

-Порядок ведення державного обліку водокористування.

-Подання звітної форми 2ТП - водгосп в електронному варіанті.

-Підстави припинення або призупинення подачі Звіту.

-Порушення умов спеціального водокористування та охорони вод.

-Наслідки неподання суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності.

-Вимоги до засобів вимірювальної техніки.

-Юридичні аспекти подання Звіту водокористувачами, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи.

-Географічні координати місць забору води та географічні координати місць відведення зворотних (стічних) вод.

 


 

День ліквідатора

 

14 грудня в Україні відзначають День ліквідатора найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції.

Наслідки ми відчуваємо і до цього дня, та неможливо уявити, якими вони могли б бути, якби не самовідданість людей-ліквідаторів цієї катастрофи. Сьогодні ми вшановуємо героїв, які, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберегли нам майбутнє. Вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів, згадуємо тих, хто усвідомлено віддав за нас своє життя.

З цієї нагоди начальник РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров подякував ліквідаторам наслідків катастрофи за мужність і героїзм та нагородив подяками працівників Офісу та структурних відділень.

 


 

Нарада з охорони праці у Софіївському відділенні

 

06 грудня 2022 року у Софіївському відділенні РОВР провідним інженером з охорони праці Ф. Юркевичем проведено перевірку виконання акту взаємоперевірки та припису, які були видані у ІІІ кварталі поточного року. Також проведена нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки на виробничих об'єктах, де було заслухано начальника відділення В. Волобуєва та спеціалістів підрозділів.

По закінченню наради було проведено чергову перевірку знань з питань охорони праці інженерно-технічних працівників та спеціалістів Софіївського відділення РОВР.

 


 

Тренінг для фахівців водного сектору

 

29 листопада 2022 у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства вібдувся тренінг для фахівців водного сектору підвідомчих організацій Міндовкілля.

Захід організовано в рамках реалізації EU4Environment - Water and Data (Програма EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data).

На тренігну обговорювались такі питання:

-Загальні положення розробки програми заходів для басейну Дніпра.

-Перегляд та аналіз пропозицій заходів по суббасейнам, які надійшли від учасників тренінгу.

-Проект Методики відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків.

-Роль басейнової ради в процесі розробки та затвердження Програми заходів.

-Природоорієнтовні рішення: що це і яка ціль впровадження таких рішень?

-Процес та покроковість виконання Аналізу економічної ефективності заходів Програми заходів.

На практичному тренінгу з питань підготовки розділу 8 ПУРБ «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати» для басейну річки Дніпро та його суббасейнів, виступили експерти Програми EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data, водного сектору WWF- Україна, представники наших колег із Франції, Держводагентства та ЦПКВГ.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області в заході взяла участь Олена Сірко- провідний хімік лабораторії моніторигну вод та грунтів.

 


 

Незважаючи на воєнний стан та скрутне фінансове становище у державі, Магдалинівське відділення РОВР у Дніпропетровській області проводить першочергові та невідкладні роботи задля підготовки до наступного поливного сезону.

На головній насосній станції відділу проводиться заміна вихідного напірного колектору. Виконанні роботи сприятимуть безперебійній подачі води агроформуванням Новомосковського району, що вкрай важливо для продовольчої безпеки держави.

 


 

Нарада з охорони праці у Павлоградському МУВГ

 

У Регіональному офісі водних ресурсів в Дніпропетровській області тривають виїзні наради з питань охорони праці та пожежної безпеки на виробничих об'єктах.

Так, 22 листопада 2022 року, у Павлоградському МУВГ відбулась нарада та перевірка знань питань з охорони праці та пожежної безпеки інженерно-технічних працівників та спеціалістів.

Нарада проведена під головуванням провідного інженера з охорони праці РОВР у Дніпропетровській області Федора Юркевича, за участю начальника Павлоградського МУВГ Іллі Польового, провідного інженера з охорони праці Павлоградського МУВГ Василя Ігнатюка та працівників управління.

 


 

Нарада з охорони праці

 

17 та 18 листопада 2022 року у Магдалинівському та Царичанському відділеннях РОВР у Дніпропетровській області службою охорони праці проведено нараду з питань охорони праці та пожежної безпеки на виробничих об'єктах. Розглянуті питання з попередження та недопущення травматизму, пожеж та дорожньо- транспортних пригод у зимовий період.

Також комісією з перевірки знань питань з охорони праці та пожежної безпеки проведено перевірку знань інженерно-технічних працівників та спеціалістів Магдалинівського та Царичанського відділень РОВР.

 


 

Проведення навчання з охорони праці

 

17.11.2022року в Павлоградському МУВГ проведено навчання інженерно-технічних працівників з охорони праці, електро- та пожежної безпеки.Навчання проводили: провідний інженер з охорони праці Василь Ігнатюк та головний енергетик Юрій Панченко.

Розглянуті питання щодо організації проведення інструктажів з охорони праці, надання допомоги потерпілим від нещасного випадку, дотримання правил електробезпеки в службових кабінетах та у виробничих приміщеннях, правил пожежної безпеки при використанні вогнегасників.

Всім присутнім було наголошено щодо економного споживання електричної енергії у робочий час в умовах воєнного стану.

 


 

Співробітники Царичанського відділення РОВР у Дніпропетровській області виготовляють окопні свічки для українських захисників. Горять такі свічки довго, на них можна: чайник підігріти, речі підсушити, зігрітись у холодному окопі. А ще таке джерело світла й тепла не боїться вітру, вони можуть горіти до 7 годин.

Технологія проста- звичайну бляшанку наповнюють скрученим картоном поки розтоплюється віск. Він - найбільш затребуваний у цій справі. На сотню свічок його потрібно тридцять кілограмів. Кожну окопну свічку тричі заливають воском, щоб довше горіла.

Кожна така свічка - це підтримка наших воїнів. Віримо в ЗСУ, віримо в перемогу!

 


 

Працівниками Магдалинівського відділення проводиться комплекс доглядових робіт у рамках підготовки до поливного сезону 2023-го року. Наразі тривають роботи по очистці міжгосподарських магістральних каналів від наносів мулу та рослинності.

 


 

Перевірка знань з питань охорони праці

 

8 листопада 2022 року було проведено перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та спеціалістів Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області. Навчання та перевірку знань проведено спеціалістами Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства та Державного агентства водних ресурсів України в режимі відеоконференції.

З 01 по 07 листопада слухачі пройшли повний навчальний курс з охорони праці та самостійно опрацювали матеріал на інтерактивній платформі GoogleClassroom.

 


 

Поліпшення умов праці машиністів насосних станцій у зимовий період

 

Для належного забезпечення підготовки насосних станцій до роботи в зимовий період та покращення умов праці робітників насосних станцій НСП-3/ПСП-1 та НСП-6 Східної експлуатаційної дільниці Нікопольського МУВГ протягом жовтня 2022 року працівниками дільниці були збудовані господарські споруди для зберігання інвентарю та інструменту, твердого палива (дров, вугілля) та інших матеріалів.

Спорудження будівель не лише поліпшує санітарний та естетичний стан територій водогосподарських об’єктів, а й дозволяє зменшити захаращеність приміщень насосних станцій та створює більш сприятливі умови праці машиністів.

Надалі Нікопольське МУВГ буде продовжувати споруджувати аналогічні господарські споруди і на інших насосних станціях управління.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Царичанським відділенням РОВР в Дніпропетровській області при підготовці до поливного періоду 2023 року виконуються певні роботи щодо зменшення турбулентності та укріплення системи водовипусків на міжгосподарській мережі. Так, працівниками відділення було виготовлено і встановлено по регульованому басейні РБ-3 Царичанської зрошувальної системи спеціальний перехідник для вирішення даного питання. У нинішньому поливному сезоні по басейну РБ-3 прийнято та розподілено по трьом насосним станціям майже 2млн м3 води.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

28 жовтня 2022 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи за 9 місяців 2022 року.

У зазначеному заході взяли участь: заступник начальника Офісу І. Потапенко, провідний інженер з охорони праці Ф. Юркевич, начальник відділу енергоефективності та механізації О. Мілінчук, голова комісій з реорганізацій ПМУВГ, заступник начальника НМУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

На нараді про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху, забезпеченість працівників спецодягом та спецвзуттям, рівень підготовки до опалювального періоду у підпорядкованих організаціях, відділеннях доповідали: голова з реорганізації ПМУВГ, заступник НМУВГ, начальники відділень. Про виконану роботу з попередження електротравматизму, з безпеки дорожнього руху, технічний стан, технічне обстеження машин і механізмів, виконання актів взаємоперевірок, приписів за ІІІ квартал 2022 року доповідали: головні енергетики, головні механіки та спеціалісти з охорони праці.

Для виконання заходів попередження травматизму на виробництві, пожеж, дорожньо - транспортних пригод було видано підпорядкованим організаціям протокол ІV ступені контролю стану охорони праці.

 


 

Відновлювальні роботи по ліквідації наслідків ворожих обстрілів

 

Протягом останніх чотирьох місяців ворог підступно обстрілює території Нікопольського та Криворізького районів. В середині жовтня, внаслідок чергового обстрілу міста Нікополь та Нікопольського району, ворожі снаряди прилетіли на території виробничих об’єктів Нікопольського міжрайонного управління водного господарства.

Внаслідок влучання снарядів уламками пошкоджено та вибиті вікна адміністративних приміщень, господарських будівель та насосних станцій управління.

Відразу після обстеження та уточнення масштабів руйнувань робітники ремонтної бригади відділу господарського забезпечення, служб механізації та енергоефективності, працівники експлуатаційних дільниць розпочали відновлювальні роботи, оскільки розпочинається осінньо-зимовий період і треба якнайшвидше запобігти потраплянню вологи та холоду до будівель. За допомогою завчасно заготовлених OSB-плит, полікарбонату, скла, плівки та деревини, працівники управління проводять роботи по ремонту ушкоджених вікон та конструкцій.

 


 

Забезпечення транспортом робітників групи насосних станцій

 

Робітниками ремонтно-механічної майстерні служби механізації Нікопольського МУВГ в жовтні 2022 року закінчено капітальний ремонт автомобіля ЗАЗ, а саме: проведений капітальний ремонт двигуна, ходової частини, зварювально-кузовні роботи та нанесення лакофарбового покриття.

Автомобіль відремонтовано для робітників групи насосних станцій Центральної експлуатаційної дільниці, що дозволить оперативно забезпечити технічне обслуговування енергетичного обладнання насосних станцій та високовольтних транспортних підстанцій, якими забезпечуються не лише власні потреби підприємства, а й транспортування електричної енергії населенню і підприємствам громад Нікопольського району, що зараз є найбільш актуальним питанням.

 


 

Аварійно-відновлювальні роботи водозабірних гідротехнічних споруд

 

У кінці вересня 2022 року на водозабірних гідротехнічних спорудах ГНС-2 Нікопольського МУВГ сталася аварійна ситуація, що призвела до припинення забору води. Розуміючи важливість безперебійного водопостачання підприємства агропромислового комплексу, технічною радою Нікопольського МУВГ прийнято невідкладне рішення по проведенню комплексу аварійно-відновлювальних робіт.

Працівниками ремонтної бригади Центральної експлуатаційної дільниці, службами енергоефективності та механізації, з залученням спеціалізованої організації по підводно-технічним роботам у двотижневий термін виконано:

-водолазне обстеження та ремонт водозабірних оголовків;

-монтаж вакуумного насосу ВВН-6 та електричного проводу СІП 25х4, довжиною 200 метрів, монтаж електричних опор;

-монтаж забірного трубопроводу, довжиною 72 метра, монтаж запірної арматури, фланцевих з’єднань;

-технічний запуск нової системи водозабору.

Завдяки висококваліфікованості робітничого персоналу, інженерно-технічних працівників та спеціалістів по підводно-технічним роботам вказані аварійно-відновлювальні роботи проведені успішно, водозабір та водоподачу відновлено.

Незважаючи на надскладні умови перебування Нікопольського МУВГ на території бойових дій, працівники щоденно виконують робочі завдання по забезпеченню водними ресурсами агропромислового комплексу, чим роблять свій внесок в забезпечення продовольчої безпеки нашої Держави.

 


 

Проведення експлуатаційних робіт з підготови до поливного сезону

 

З метою збільшення корисного об’єму води та зменшення енерговитрат в наступному поливному сезоні робітники Східної експлуатаційної дільниці Нікопольського МУВГ проводять роботи по очищенню від мулу та наносів аванкамери НСП-3/ПНС-1 Вищетарасівської зрошувальної системи.

До робіт залучені робітники ремонтної бригади дільниці, служби механізації управління та відповідні машини і механізми. Робітники виконують експлуатаційні роботи по очищенню від мулу та насосів об’ємом 300 м3, очищають водозабірні трубопроводи, виготовляють захисні решітки та змінюють конструкцію водозабору до проєктної.

Виконані роботи дозволять в наступному поливному сезоні суттєво збільшити об’єм забраної води та, відповідно, зменшити енерговитрати, що безпосередньо вплине на вартість послуг для водокористувачів.

 


 

Працівники Магдалинівського відділення ведуть підготовчі роботи до поливного сезону 2023 року. На разі, для зменшення втрат води на фільтрацію, проводяться бетонні роботи з закладання швів та тріщин на міжгосподарській мережі.

 


 

У Магдалинівському відділенні ведуться роботи з підготовки до опалювального сезону на насосних станціях. На сьогодні приведено до ладу пічне опалення на насосних станціях, та проводиться наплавляння єврорубіроїдом покрівель насосних станцій та ЗРУ.

 


 

В умовах воєнного часу та дефіциту природного газу, працівниками Магдалинівського відділення було здійснено перехід на альтернативний вид опалення. А саме: було сконструйовано та вмонтовано в існуючу систему опалення електричний котел, що дасть змогу виконувати свої функції в осінньо-зимовий період.

 


 

Відновлення покрівель на виробничих об’єктах та спорудах

 

У вересні 2022 року повністю завершено роботи з ремонту покрівлі адміністративного приміщення Нікопольського МУВГ, яка перебувала в незадовільному стані.

Як завжди, всі роботи виконано якісно та швидко робітниками ремонтної бригади відділу господарського забезпечення.Під час ремонту проведено: відновлення цегляних примикань будівлі до покрівлі, бетонування поверхні, встановлено водостоки з оцинкованої сталі та відремонтовано покрівлю.

Відремонтована покрівля не тільки захищатиме приміщення від протікань, а й забезпечить кращий рівень енергозбереження та комфортні умови праці.

 


 

Донорський день

 

Триває повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Наразі багато наших захисників потребують допомоги у різних сферах.

Так, 1 вересня 2022 року працівники Царичанського відділення РОВР у Дніпропетровській області долучились до справи донорства та здали кров для потреб ЗСУ, які боронять наше життя та спокій. Варто зауважити, що одна донація крові може врятувати життя двох людей.

Незаплановану роботу виїзного донорського пункту для забору крові організувала Дніпропетровська обласна станція переливання крові.

Долучайтесь до благородної справи донорства, оскільки у єдності наша сила та перемога!

 


 

Відновлення роботи насосної станції пошкодженої ворожими обстрілами

 

Майже півроку село Мар’янське Криворізького району живе під постійними ворожими обстрілами. Внаслідок чергового обстрілу села Мар’янське, на початку серпня 2022 року, ворожі снаряди прилетіли й на територію насосної станції, розташованої на березі Каховського водосховища, яка у цей складний час здійснює подачу води місцевим сільгоспвиробникам. Після влучання та розриву снарядів уламками пошкоджено обладнання насосної станції за яких технічно не можлива водоподача, а саме: ушкоджено всі три насосно-силові агрегати, розвідні трубопроводи, щити управління, силові кабелі струму та трансформаторна підстанція.

Відразу після обстеження підрозділами ДСНС території насосної станції, на місце виїхали спеціалісти, щоб уточнити масштаби руйнувань і визначити технічну можливість відновлення подачі води сільгоспвиробникам. Розуміючи важливість якнайшвидшого відновлення водоподачі, на наступний день машиністи насосної станції і робітники двох експлуатаційних дільниць управління провели ремонт одного насосно-силового агрегату, щита управління, трубопроводу, запірної арматури та трансформатору струму 630 кВа. Всі можливі, з урахуванням завданих обстрілами руйнувань, аварійно-відновлювальні роботи виконані успішно, проведений пуск насосної станції та заповнення міжгосподарського трубопроводу. На жаль, відремонтувати два інших насосно-силових агрегати, через складності ушкоджень, технічно неможливо.

Всі водокористувачі щиро вдячні працівникам водного господарства за оперативне реагування і швидке відновлення подачі води, адже тривала спекотна погода і єдиним порятунком врожаю за таких умов – зрошення.

А ми, в свою чергу, хочемо подякувати машиністам насосних станцій, робітникам ремонтних бригад, спеціалістам за те, що в такий важкий час, в умовах бойових дій виконують свою роботу забезпечуючи подачу води населенню і сільгоспвиробникам.

 


 

Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН

 

Колектив Нікопольського міжрайонного управління водного господарства, який знаходиться на першій лінії бойових дій, висловлює величезну вдячність Андрію ХИТРОВУ – начальнику Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у організації отримання працівниками управління гуманітарної допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН.

У цей складний час, коли громади Нікопольського та Криворізького району знаходяться під постійними ворожими обстрілами, працівники Нікопольського МУВГ виконують свої службові обов’язки та забезпечують безперебійну подачу води сільгоспвиробникам нашого регіону та продовольчу безпеку нашої держави.

Кожен працівник управління дякує за надані продовольчі набори та в свою чергу продовжує й надалі сумлінно працювати заради нашої спільної перемоги.

 


 

Роботи з ремонту покрівлі

 

У Нікопольському МУВГ в серпні 2022 року завершено роботи з ремонту покрівлі інженерно-лабораторного корпусу, яка перебувала у вкрай незадовільному стані. Всі роботи виконано робітниками ремонтної бригади відділу господарського забезпечення.

Під час ремонту повністю відновлено поверхневий шар покрівлі та цементну стяжку, які були зруйновані внаслідок тривалого потрапляння атмосферних опадів, проведені бетонні роботи, встановлено водостоки з оцинкованої сталі та відремонтовано покрівлю з використанням руберойду площею 235,0 м2.

Наразі працівники ремонтної бригади вже задіяні на ремонті покрівлі іншого об’єкту, а в найближчих планах проведення ремонту покрівлі однієї з насосної станції управління, яка перебуває у незадовільному стані.

 


 

Допомога ЗСУ

 

Триває протистояння всього Українського народу проти російської агресії. У цей надскладний період, об’єднавшись Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області підтримує своїх мобілізованих працівників та загалом ЗСУ. Проводяться активні збори коштів та купуються необхідні речі, ліки, продукти та інше. Допомагаємо у виготовленні маскувальних сіток для військових. Кожен на своєму місці, виконуючи свою роботу, наближає нашу країну до перемоги!

 


 

 


 

Про забезпечення функціонування української мови як державної

 

Доручення Держводагентства від 01.08.2022 №2876/5/11-22.

 

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та Кодексу України про адміністративні порушення, які стосуються обов'язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності.

 


 

Протиаварійні тренування

 

Відповідно до графіка проведення протиаварійних тренувань на ІI квартал п.р., в Магдалинівському відділенні було проведено протиаварійні та протипожежні тренування, де були розглянуті питання щодо причин займання, опис розвитку пожеж та роботи автоматичної пожежної сигналізації, стан засобів пожежогасіння та порядок використання.

Метою заходу було набуття теоретичних та практичних знань. У тренуванні взяли участь інженерно-технічні працівники, серед яких є начальники виробничих підрозділів, які безпосередньо зможуть передати здобуті знання та навички своїм підлеглим. Всі показали задовільні теоретичні та практичні знання.

 


 

Тренінг з питань ПУРБ

 

13-14 липня п.р. у Держводагентстві був проведений тренінг з питань підготовки планів управління річковими басейнами. На заході були висвітлені такі теми:

-Підготовка пропозицій щодо заходів, спрямованих на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами.

-Підготовка пропозицій щодо заходів на покращення/відновлення гідрологічного режиму та морфологічних показників у разі порушення вільної течії річок, гідравлічного зв’язку між руслами річок та їх заплавами, гідрологічних змінах, модифікації морфології річок.

-Заходи, спрямовані на зменшення забруднення та виснаження підземних вод.

Разом із іншими фахівцями-водниками України у тренінгу взяла участь провідний хімік лабораторії моніторингу вод РОВР у Дніпропетровській області Олена Сірко.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

12 липня п.р. у РОВР у Дніпропетровській області відбулась онлайн-нарада IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та дорожнього руху під головуванням заступника начальника І. Потапенка та провідного інженера з охорони праці Ф. Юркевича за участю фахівців підвідомчих управлінь та відділень. Фахівці з охорони праці, головні механіки та головні енергетики звітували з таких питань:

1. Про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, попередження електротравматизму, та забезпечення технічного стану транспортних засобів та механізмів за підсумками роботи за перше півріччя 2022 року.

2. Про покращення роботи з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху.

За результатами наради були підведені підсумки, поставлені завдання та терміни їх виконання.

 


 

Онлайн-засідання басейнової ради

 

07.07.2022 року відбулось чергове онлайн-засідання басейнової ради, на якому розглядались наступні питання:

-представлення проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном;

-представлення результатів роботи з визначення масивів підземних вод по суббасейну середнього Дніпра.

У засідання взяли участь фахівці офісу: заступник начальника О. Чехун, начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії І. Нарижна, начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О. Приймачук, провідних хімік лабораторії моніторингу вод С. Куницька. Захід відбувся в онлайн режимі за допомогою сервісу Google Meet.

 


 

Міжнародний день Дніпра

 

Щорічно у першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра. Найдавніша назва р. Дніпро зафіксована писемно у творах давньогрецького історика Геродота– Бористенес (Борисфен), що перекладається як «північна протока». У слов’янському світі річка називається Славутою (річка слави), Славутичем (син слави), Дніпром, Денепром, Дняпром (білорус.), а в стародавніх літописах вживалась назва Непрь.

Річка Дніпро посідає 4-е місце в Європі, її довжина – 2201 км (у межах України 981 км), площа басейну 504 тис. кв. км. У басейні Дніпра близько 32 тисяч водотоків, серед яких 89 – ріки завдовжки 100 км і більше. Водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 80% загальноукраїнських. Дві третини території країни забезпечує Дніпро водою, зокрема 30 млн людей, 50 великих міст і промислових центрів користуються водою Дніпра. На Дніпрі розташовані українські міста Київ, Канів, Черкаси, Кременчук, Кам’янське, Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Херсон.

Дніпропетровська область розташована на південному сході України, в басейні середньої і нижньої течії Дніпра. Територію області часто називають Придніпров’ям, бо вона є частиною загальноукраїнського краю Наддніпрянщини.Загальна довжина р. Дніпро в межах області складає 261 км. В межах Кам’янського водосховища – 66 км, в тому числі від межі області по лівобережжю (головна насосна станція каналу Дніпро-Донбас) – 30 км, і далі лише по правобережжю – 36 км (межа вище с. Мишурин Ріг). В межах Дніпровського водосховища – 94 км, в тому числі: в створі обох берегів, від р. Плоска Осокорівка до створу греблі Кам’янського водосховища – 86 км і по правобережжю – 8 км (район с. Федорівка Запорізької області). В межах Каховського водосховища – 101 км, лише по правобережжю: в створі нижче с. Червонодніпровка Запорізької області до с. Нововоронцовка Херсонської області.

Найбільшими притоками р. Дніпро, що беруть свій початок за межами області, є: Оріль, Самара, Вовча та Інгулець. Притоками р. Дніпро, басейни яких повністю розташовані у межах області (на правобережжі), є Саксагань, Мокра Сура і Базавлук.Водні ресурси у Дніпропетровській області, в середній по водності рік, становлять 52,8 млрд. м3, в тому числі місцевий стік (стік, що формується в межах області) – 0,825 млрд. м3 і 0,381 млрд. м3 – запаси підземних вод. Транзитний стік, обсягом 51,6 млрд. м3, розкладається на санітарний стік не менше як 15 млрд. м3 та 37 млрд. м3, що йдуть на постійне поповнення водосховищ і водоспоживання промисловими і сільськогосподарськими підприємствами Дніпропетровської та суміжних областей. Поверхневий стік малих річок становить 1,6 млрд. м3, в тому числі 0,83 млрд. м3 – місцевий стік.

Уже в середині XX століття почалися екологічні проблеми р. Дніпро внаслідок антропогенного впливу на неї. Це, в першу чергу, забруднення води промисловими стоками та хімікатами сільського господарства, побутовими відходами. Вони засмічують не тільки воду, а й береги великої ріки. Спостерігається руйнування охоронної прибережної зони в результаті порушень правил забудови.

Свято Міжнародний день Дніпра засновано з метою пропаганди серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини Славутича. Основна задача сьогодення- припинити скид забруднених зворотних вод в басейні р. Дніпро, використання земель водного фонду тільки за вимогами водоохоронного законодавства. Зберегти водні ресурси для життя сьогодні та майбутніх поколінь- найголовніша екологічна мета.

 


 

Відновлення машин та механізмів

 

Робітники служби механізації Нікопольського МУВГ продовжують ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів, які перебувають у незадовільному стані.

Наразі в управлінні завершені ремонтно-відновлювальні роботи по двом автомобілях – УАЗ-452 та ГАЗ-3107. У зазначених автомобілях, працівниками були проведені зварювальні роботи кузова, його ґрунтування та подальше фарбування, ремонт двигунів, заміна деталей ходової частини та інші.

Фахівці служби механізації й надалі планують проводити роботи з відновлення автопарку управління, адже більшість автотранспортних засобів експлуатуюся в управління з 80-х років минулого століття та потребують капітального ремонту.

 


 

Шановні друзі та колеги!

 

Дніпровський державний аграрно-економічний університет запрошує на навчання за освітніми ступенями «Бакалавр», «Магістр» і «Доктор філософії».

"Наш освітній заклад має славну історію і глибокі традиції в підготовці фахівців з водного господарства та екології, які ми підтримуємо і збагачуємо. Дніпровський державний аграрно-економічний університет утверджує у своїй практиці інноваційні технології навчання й виховання молоді, працює над формуванням професійної компетентності майбутнього фахівця, людини високої культури, здатної до творчої праці, професійного розвитку.

Ми пишаємося своєю історією та традиціями. У нас завжди працювали і працюють люди, які дійсно люблять свою справу. Гордістю нашого університету і факультету водогосподарської інженерії та екології є наші випускники, які працюють у водному господарстві, екології і комунальних підприємствах.

У сучасних умовах концепція діяльності закладу освіти визначається питаннями відбудови і реновації економіки України. Саме тому фахівці з освітніх програм спеціальностей 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» та 192 «Будівництво та цивільна інженерія» будуть найбільш витребувані на ринку праці.

Ми запрошуємо на навчання всіх, хто хоче отримати якісну освіту і яскраве студентське життя! Ми впевнені, що обравши спеціальності водогосподарського спрямування, ви не пошкодуєте!"

 


 

19 червня п.р. свій ювілей відзначив водій автотранспортного засобу І класу Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області ТЬОМКІН Віктор Олексійович. У галузі водного господарства він працює понад 25 років. За час роботи показав себе добросовісним, досвідченим працівником. Відповідально виконує свої посадові обов’язки та користується повагою у колективі.

Начальник Офісу Андрій Хитров та колектив сердечно вітає Вас з ювілеєм, Вікторе Олексійовичу! Бажаємо міцного здоров'я, щастя, сімейного затишку, благополуччя та мирного неба над головою.

Також, ювіляр отримав Почесну Грамоту від Держводагентства за значний внесок у розвиток водного господарства України та сумлінну працю.

 


 

Кадрові призначення в Держводагентстві

 

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець представив колективу Держводагентства новий керівний склад відомства.

Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України: Олексій Кузьменков — Голова Держводагентства, Наталія Латиш — перший заступник Голови Держводагентства, Ігор Гопчак — заступник Голови Держводагентства.

Голова Держводагентства Олексій Кузьменков зауважив, що Агентство починає новий етап своєї діяльності у доволі непростий час.

«Сьогодні перед галуззю стоять вкрай важливі завдання. Я вдячний за надану довіру. Ми з командою розуміємо цю важливу роль та відчуваємо ступінь покладеної на нас відповідальності й разом спрямуємо свої зусилля на досягнення поставлених цілей», – підсумував Голова Держводагентства.

 


 

Царичанським відділенням РОВР розпочато подачу води для поливу сільськогосподарських культур у 2022 році. Укладені договори з водокористувачами Дніпровського району на площу 4190 га (овочі, кукурудза, озима пшениця та інші технічні культури). Відділенням підготовлена та заповнена водою міжгосподарська зрошувальна система: 8 насосних станцій, 4 басейни, закрита та відкрита мережі.

Полив озимої пшениці ТОВ "Альфа-Агро" на площі 100 га насосна станція НСП-13 (Кільченська зрошувальна система).

Краплинний полив картоплі ТОВ "Весна" на площі 80 га насосна станція НСП-7 (Царичанська зрошувальна система).

 


 

Проведення семінару

 

24 травня фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у семінарі-тренінгу, який був проведений Держводагентством спільно із Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства разом з директором Департаменту управління водними ресурсами Державного Водного Господарства Польської Води Пшемиславом Грушецьким на тему: «Плани управління річковими басейнами – інструмент для досягнення доброго стану вод: досвід Республіки Польща».

Пшемислав Грушецький акцентував увагу на тому, що План управління річковим басейном є базовим документом Водної Рамкової Директиви Євросоюзу. Законодавча база ВРД розширена 38 допоміжними директивними документами, що дає можливість охопити всі напрями задля досягнення доброго екологічного та хімічного стану й використання потенціалу масивів поверхневих вод, а також доброго кількісного та хімічного станів масивів підземних вод шляхом вирішення головних водно-екологічних проблем визначених для окремого річкового басейну. ПУРБ розробляється та переглядається кожні 6 років і ця модель є циклічною.

Важливо дотримуватись пріоритетів при розробці ПУРБ, зокрема щодо управління навантаженнями на водні об’єкти, моніторингу якості вод та проведення детального економічного аналізу можливих фінансових здобутків та екологічних втрат.

 


 

У 2022 році завдяки роботі водогосподарників Дніпропетровської області були виконані заплановані роботи по підготовці та функціонуванню міжгосподарської мережі в повному обсязі, результатом яких є початок поливної кампанії.

 


 

Зустріч з аграріями Дніпропетровщини

 

05 квітня у приміщенні РОВР у Дніпропетровській області відбулась чергова зустріч із сільгоспвиробниками щодо проведення весняно-польових робіт та підготовки поливної кампанії.

Зустріч відбулась за участю заступника голови облдержадміністрації Максима Беспальчука, представників Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, Управління каналу Дніпро-Донбас, Павлоградського МУВГ та аграріїв Дніпропетровщини.

Розглядалися питання щодо можливих варіантів зменшення вартості послуг на воду, що впливатиме на собівартість продукції. Завдяки підтримці керівництва: управління каналу Дніпро-Донбас, постачальників електроенергії, спільної роботи з керівництвом області, були знайдені шляхи вирішення поставлених питань.

Зрошення Дніпропетровщини - це запорука продовольчої безпеки країни.

 


 

 

05.04.2022 року в області розпочато наповнення першої черги магістрального каналу з подачі води на зрошення для водокористувачів відділень Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області згідно заявок, що були надані.

Вода буде подана вчасно!

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Незважаючи на введення воєнного стану у державі, водогосподарники Дніпропетровщини спільно з сільгоспвиробниками розпочали проведення весняно-польових робіт та підготовку поливної кампанії, метою якої є забезпечення продовольчої безпеки області та держави в цілому.

За спільної ініціативи аграріїв, Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області та Управління каналу Дніпро-Донбас- розглядалися питання щодо зменшення вартості послуг з подачі води, яка є основою для збільшення валового продукту на меліоративних землях.

 


 

Проведення протиаварійних тренувань

 

Відповідно до графіка проведення протиаварійних тренувань на І квартал п.р., в Солонянському відділенні було проведено протиаварійне тренування на тему «Організація робіт у колодязях, траншеях, котлованах, бункерах, камерах і колекторах».

Метою заходу було набуття теоретичних та практичних знань. У тренуванні взяли участь всі члени бригади, які безпосередньо виконують у відділенні роботи у колодязях. Всі показали задовільні теоретичні та практичні знання.

 


 

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

 

#Вічна_слава_героям!#Герої_не_вмирають #Небесна_сотня

 


 

Ремонтні роботи покрівель

 

Під час підготовки до поливного сезону 2022 року співробітниками Солонянського відділення розпочато ремонтні роботи покрівель насосних станцій. Наразі відремонтовано місця з`єднання плит перекриття, а саме покрито оцинкованим залізом покрівлю НС-2 «Прогрес» Василівської зрошувальної системи та проведений частковий ремонт покрівлі над ЗРУ НСП-3 Солоняно-Томаківської зрошувальної системи.

 


 

Нарада ІІІ ступені контролю

 

Одним із основних заходів профілактики виробничого травматизму є запровадження ступеневого контролю за станом охорони праці.

17 лютого 2022 року у Магдалинівському відділенні проведена розширена нарада ІІІ ступені контролю з охорони праці за участю інженерно-технічних працівників. На нараді обговорені та проаналізовані всі недоліки та порушення з питань охорони праці та пожежної безпеки, які мали місце у 2021 році. Розглянуті наступні питання:

1. Про стан охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху у відділенні. Вжиті заходи для створення безпечних умов праці. Виконання наказів, листів, доручень Регіонального офісу водних ресурсів у 2021 році.

2. Про організацію виконання рішення наради ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за 2021 рік.

3. Про відповідність документації з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

4. Про виконання заходів з охорони праці у відділенні та на виробничих підрозділах, а також стан умов праці: утримання обладнання, засобів захисту та дотримування працівниками безпечних умов праці на робочих місцях, проведення медичних оглядів, перевірки знань з охорони праці.

5. Про розроблення плану роботи з охорони праці, пожежної безпеки та комплексних заходів з попередження нещасних випадків на виробництві в Магдалинівському відділенні у 2022 році.

 


 

UAразом

 

Сьогодні, 16 лютого, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області, відділення та підпорядковані організації долучились до відзначення національного Дня Єднання.

Єднаємося заради спільного майбутнього, миру та свободи.

Слава Україні!

Ми єдині!

Ми сильні!

Ми разом!

 


 

Делегація Софіївського відділення РОВР у Дніпропетровській області, на чолі з начальником відділення, 16 лютого взяла участь у відзначенні державного свята - День єднання, яке проводилося на території Софіївської ОТГ біля пам’ятника Тараса Шевченка.

 


 

Єдині від Сяну до Дону!

 

#UAразом #ДеньЄднання #Україна #УкраїнаЄдина #в_єдності_наша_сила #СлаваУкраїні #ГероямСлава

 


 

 

Підготовка до поливного сезону триває

 

Для надійного забезпечення водокористувачів водою для поливу сільськогосподарських культур у Нікопольському МУВГ на ГНС-1 Нікопольського зрошувального масиву проводиться заміна напірного трубопроводу НТ-1.

 


 

ЄДНАЙМОСЯ!

 

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області, його відділення та підпорядковані організації працюють в робочому режимі з дотриманням карантинних обмежень та відповідно до покладених на нього функцій забезпечує реалізацію державної політики у сфері водного господарства. Зберігаємо єдність та спокій!

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У Магдалинівському відділенні тривають роботи з підготовки до поливного сезону 2022 року. На разі проводяться доглядові робіти на міжгосподарській мережі магістрального каналу МК – 4 Магдалинівської зрошувальної системи, а саме розчистка та планування інспекторської дороги та лінії зв’язку.

 


 

Оновлення машин та механізмів

 

У Нікопольському МУВГ служба механізації має у своєму складі професійних працівників, які на постійній основі проводять ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів управління. Для водогосподарників є дуже важливим аби машини і механізми були справні та готові в будь-який час до безперебійного виконання виробничих завдань.

Так, у 2021 році робітниками служби механізації відновлено: КАМАЗ-5511; ВАЗ-21074; УАЗ-3909; автокран КС-2561 та автокран КС-3575.

Вже в 2022 році виконано роботи з капітального ремонту автомобілю УАЗ, який є незамінним для забезпечення транспортування ремонтної бригади до віддалених виробничих об’єктів.

 


 

Нарада ІІІ ступені контролю

 

08 лютого 2022 року у Солонянському відділенні проведена розширена нарада ІІІ ступені контролю з охорони праці під головуванням начальника відділення В. Шевчука за участю інженерно-технічних працівників. На нараді обговорені та проаналізовані всі недоліки та порушення з питань охорони праці та пожежної безпеки, які мали місце у 2021 році та розглянуті наступні питання:

1. Про стан охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху у відділенні. Конкретні вжиті заходи для створення безпечних умов праці. Виконання наказів, листів, доручень Регіонального офісу водних ресурсів у 2021 році.

2. Про організацію виконання рішення наради ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками 2021 року.

3. Про відповідність документації з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

4. Про розроблення плану роботи з охорони праці, пожежної безпеки та комплексних заходів з попередження нещасних випадків на виробництві в Солонянському відділенні у 2022 році.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

Державне агентство водних ресурсів України погодило призначення з 01.02.2022 року на посаду заступника начальника Нікопольського міжрегіонального управління водного господарства ЧУЙКО Ольгу Гнатівну.

 


 

Заходи з охорони праці

 

З метою попередження нещасних випадків та пожеж на виробництві, в Царичанському відділенні РОВР у Дніпропетровській області з працівниками проводяться протиаварійні та протипожежні тренування, навчання з охорони праці, з безпеки дорожнього руху, з надання домедичної допомоги постраждалим.

Також, на насосних станціях з метою інформування працівників про обов’язки та права, умови праці в цілому по відділенню і на конкретному робочому місці, постійно проводиться оновлення та поповнення куточку з охорони праці нормативно-правовими документами.

 


 

Участь у нараді

 

1 лютого за участю фахівців Держводагентства, водогосподарських організацій, а також представників гірничорудних підприємств Кривбасу та громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя», у Держводагентстві відбулась нарада з питання узгодження пропозицій до проєкту Регламенту промивки та екологічного оздоровлення річки Інгулець у 2022 році.

Заступник начальника Ольга Чехун взяла участь в обговоренні у режимі відеоконференції.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

Наказом від 19 січня 2022 року № 16-ос на посаду головного бухгалтера Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області призначена з 01 лютого 2022 року БОЮН Оксана Леонідівна.

 


 

 

Начальник Офісу Андрій ХИТРОВ подякував за довголітню, сумлінну працю в галузі водного господарства головному бухгалтеру Офісу Андрійченко Людмилі Валентинівні, яка звільнилася з посади за власним бажанням.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

27 січня 2022 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи у IV кварталі 2021 року.

У зазначеному заході взяли участь: провідні інженери з охорони праці Ф. Юркевич і Н. Доценко, начальник відділу енергоефективності та механізації О. Мілінчук, голови комісій з реорганізацій Нікопольського МУВГ та Павлоградського МУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці; на нараді доповідали про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів за IV квартал 2021 року голови комісій з реорганізацій, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

За підсумками наради складений план робіт з охорони праці на І квартал 2022 року, графік взаємоперевірок, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Декларування-2022

 

З метою надання теоретично-практичної допомоги при заповненні декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства 27 січня проведено навчання на тему «Кампанія декларування-2022: основні новини, роз’яснення, рекомендації».

Провідний юрисконсульт РОВР у Дніпропетровській області М. Ворновицький взяв участь у навчанні в режимі відеоконференції на платформі ZOOM.

 


 

Участь у навчанні

 

26 січня п.р. фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у навчанні в режимі онлайн-конференції на платформі ZOOM, яке проводилось Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з 2021 року для фахівців підвідомчих організацій Міндовкілля по напрямку управління водними ресурсами з розробки ПУРБ.

Теми, які були висвітлені у заході:

-перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати;

-звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту плану управління річковим басейном та стратегічна екологічна оцінка.

 


 

Виконання

Програми державного моніторингу вод

 

Відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 05.01.2022 № 3 «Про затвердження Програми державного моніторингу вод на 2022 рік» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 р. № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» з січня 2022 р. фахівці РОВР у Дніпропетровській області здійснюють відбір проб води та вимірювання вмісту забруднюючих речовин з урахуванням вищезазначеної Програми державного моніторингу вод (в частині діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу).

Програмою передбачено виконання вимірювань:

- по суббасейну середнього Дніпра в межах Дніпропетровській області в 3 пунктах моніторингу на 2 масивах поверхневих вод;

- по суббасейну нижнього Дніпра в межах Дніпропетровській області в 41 пункті моніторингу на 30 масивах поверхневих вод.

На підставі інформації, яка буде отримана в результаті здійснення державного моніторингу масивів поверхневих вод, буде визначено екологічний та хімічний стани масивів поверхневих вод, екологічний потенціал штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод, що є невід'ємною частиною написання планів управління річковими бассейнами та досягнення екологічних цілей.

 


 

Відновлення техніки

 

Протягом 2021 року у Солонянському відділенні Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області було відновлено вантажний автомобіль ГАЗ 5307. Співробітники провели великий обсяг ремонтних робіт, а саме: заміна рами, кабіни, кузова, капітальний ремонт двигуна. Наразі автомобіль використовується для перевезення вантажів.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У Магдалинівському відділенні продовжується робота з підготовки насосних станцій до поливного сезону 2022 року. Зокрема в заводських умовах була відновлена непридатна до подальшої експлуатації запірно-регулююча арматура, а саме - затвори та зворотні клапани, діаметром 800 мм. Наразі проведено монтажні роботи щодо встановлення запірно-регулюючої арматури в гідромеханічну систему насосної станції ПНС - 5 Магдалинівської зрошувальної системи.

 


 

Увага!

Щодо збільшення пожеж

 

Управління з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах Головного управління ДСНС України у м. Києві інформує про збільшення кількості пожеж у житловому секторі країни.

На виконання листа Держводагентства від 05.01.2022 №30/8/11-22 та Головного управління ДСНС України у місті Києві від 28.12.2021 № 31/892, з працівниками РОВР у Дніпропетровській області проведено профілактично-роз’яснювальну роботу про дотримання правил пожежної безпеки в побуті, а саме:

- не використовуйте саморобні електричні прилади;

- не використовуйте несправні електророзетки та не перевантажуйте електромережу;

- не користуйтеся побутовими електронагрівальними приладами без негорючих підставок;

- не дозволяйте дітям користуватися електроприладами самотужки;

- не використовуйте воду для гасіння електропроводки та електроприладів;

- ідучи з дому, переконайтеся, що усі електроприлади вимкнені;

- не зберігайте вдома легкозаймисті рідини і вибухонебезпечні речовини;

- не куріть у ліжку, особливо у стані сп’яніння;

- під час приготування їжі не залишайте без нагляду кухонні плити та не сушіть одяг на ними;

- зберігайте сірники та запальнички у недоступному для дітей місці;

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду;

- подбайте щоб у вашій оселі були первинні засоби пожежогасіння.

 


До уваги водокористувачів!

 

"Звіт про використання води" Форма № 2ТП-водгосп (річна) складається відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 78 від 16.03.2015 року. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0382-15/ed20220101#Text Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18.12.2020 р. №375 (зареєстровано в Мін'юсті 17.02.2021 р. за №202/35824) внесено зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 №78.

Подача звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів, з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 5 метрів кубічних на добу, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин в поверхневий водний об’єкт. Подача Звіту здійснюється виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.

Скористатися послугою онлайн-звітування можна через електронний кабінет водокористувача на сайті https://e-services.davr.gov.ua

З інструкцією заповнення звіту за формою № 2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді можна ознайомитись за наступним посиланням https://bit.ly/3cikShu та https://www.youtube.com/watch?v=DTwKa5SgoCM

Звертаємо Вашу увагу, що:

Звітним періодом є календарний рік.

Кінцевий термін подання Звіту – до 1 лютого 2022 року.

Водокористувачі, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, що не звітують самостійно, повинні подавати Звіти за них (п.1.17).

Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звіту звертатись до відділу водних відносин та басейнової взаємодії за адресою:

м. Дніпро, пр-кт Дмитра Яворницького, 39а, каб. 54 або за тел. (056) 720-91-69 (65,66).

 


 

Відновлення насосу у Магдалинівському відділенні

 

У Магдалинівському відділення (після 15 – ти річної перерви) з використанням полімерних матеріалів, було відновлено насос Д6300-80, на перекачуваній насосній станції ПНС – 5 Магдалинівської зрошувальної системи. Це дасть можливість повернути насосну станцію до проєктних показників та збільшити подачу води з 5000 м3/год. до 10000 м3/год.

У до 10000 м3/год.

 


 

Засідання щодо порятунку річки Оріль

 

16 грудня п.р. відбулось засідання міжобласної робочої групи щодо впровадження комплексного порятунку р. Оріль під головуванням Ольги Чехун -голови робочої групи.

У засіданні взяли участь представники трьох областей: Дніпропетровської, Харківської та Полтавської, а саме: заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації М. Беспальчук, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ірина Понікарова, від обласної ради Дніпропетровської області заступник начальника управління з питань екології та природних ресурсів - С. Березань, голова громадської екологічної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації М. Терещук, голова виконавчого органу громадського формування з охорони громадського порядку «Екологічний патруль» Т. Лампіка, а також фахівці облдержадміністрації Полтавської та Харківської областей, представники ОТГ трьох областей, науковці, громадські діячі та водогосподарники. Всього – 22 учасника.

Під час роботи були розглянуті питання щодо стану басейну р. Оріль на території Дніпропетровської, Харківської та Полтавської областей, зокрема-негативний вплив техногенного і природного характеру та його наслідки.

В результаті обговорення були прийняті рішення: провести громадські обговорення з представниками територіальних громад трьох областей, на території яких протікає р. Оріль та направити відповідні матеріали голові міжобласної групи з пропозиціями відносно покращення екологічного стану річки, а також відповідну інформацію від облдержадміністрацій у разі альтернативних екологічних пропозицій.

Після систематизації означених пропозицій заплановано провести наступне засідання міжобласної робочої групи в лютому 2022 року для підготовки відповідних матеріалів громадській раді при Держводагентстві.

 


 

Відродження зрошення - запорука продовольчої безпеки!

 

 


 

 

Технічне обслуговування вогнегасників

 

З метою виконання протипожежних заходів в Царичанському відділенні РОВР у Дніпропетровській області в листопаді-грудні 2021року проводилось зарядження та перезарядження (технічне обслуговування) вогнегасників усіх типів, відповідно до інструкції з експлуатації.

Роботи проводились центром протипожежних послуг «Дія». Було оглянуто та перезаряджено 76 вогнегасників, які встановленні на закріплених за відділенням об’єктах.

 


 

Шана та повага Вам, дорогі ліквідатори!

 

14 грудня в Україні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. З цієї нагоди начальник РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров подякував ліквідаторам наслідків катастрофи за мужність і відвагу та нагородив подяками працівників Офісу та структурних відділень, які ціною власного здоров'я врятували тисячі життів.

Ліквідатори аварії змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС і захистити людство від жахливої катастрофи.

 


 

 

Відновлення механізмів у Нікопольському МУВГ

 

Робітниками служби механізації Нікопольського МУВГ з метою належного технічного забезпечення експлуатаційних підрозділів на постійній основі проводяться ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів.

Так, по закінченню поливного сезону 2021 року кваліфікованими робітниками в плановому порядку проведений капітальний ремонт автокрану КС-2561, поточний ремонт автокрану КС-3575. Зараз означені механізми повністю готові до експлуатації. Крім того, працівники служби механізації виконуються роботи з капітального ремонту автомобілю УАЗ.

 


 

 

Роботи по відновленню насосної станцій

 

Нікопольським МУВГ на виконання завдань управління по збільшенню площ зрошення сільськогосподарськими підприємствами на 2022 рік протягом листопада- грудня 2021 року проведено капітальний ремонт силового трансформатора потужністю 1600 кВт трансформаторної підстанції (ТП) на НСП-5 Вищетарасівської зрошувальної системи. При проведенні ремонту здійснено: заміну зношених деталей електрообладнання, фарбування внутрішніх та зовнішніх поверхонь. Наразі висококваліфікованими працівниками служби енергоефективності управління продовжуються роботи по ремонту інших вузлів ТП та електрообладнання насосної станції.

Проведення ремонту ТП дозволить відновити роботу 3-х насосно-силових агрегатів насосної станції, що забезпечить подачу води у 2022 році підприємству ФГ «Агро-Троя» для зрошення на площу 420 гектарів.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Магдалинівське відділення продовжує виконувати роботи з підготовки каналів до безперебійного постачання води водокористувачам в поливному сезоні 2022 року, а саме: виконуються роботи з очистки магістрального каналу МК-2 Кільченської зрошувальної системи від мулу та наносів, використовуючи екскаватор ЕО-2621 з навісним грейферним обладнанням та з залученням робітників експлуатаційної дільниці.

Магістральний канал МК-2 забезпечує зрошувальною водою ТОВ «Агрополюс-Дніпро»- на площі 551 га, ТОВ «ВПК-Агро»- на площі 878 га, ФГ «Еко-овочі»- на площі 242 га.

 


 

Місце природи в адаптації України до зміни клімату

 

1-2 грудня фахівці РОВР у Дніпропетровській області долучились до онлайн зустрічей з обговорення можливих шляхів адаптації України до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень у лісовому, водному та сільському господарствах, організованих Всесвітнім фондом природи WWF-Україна.

Метою обговорення є створення спільного бачення та дорожньої карти адаптації України до зміни клімату за допомогою природи.

Завдання зустрічі:

-визначення кола найгостріших проблем в адаптації водного сектору до зміни клімату;

-пошук шляхів для їх вирішення;

-аналіз соціально-економічного стану нашої країни через призму водної секторальної політики;

-природорієнтовані рішення та проблеми при їх прийнятті;

-створення проєкту спільного бачення ролі природи у адаптації України до зміни клімату.

 


 

Ремонтні роботи у Царичанському відділенні

 

Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області продовжує комплекс ремонтних робіт щодо підготовки міжгосподарської мережі до поливного періоду 2022р. Наразі виїзні ремонтні бригади відділення займаються поточним ремонтом трубопроводів після скиду поливної води. Ремонтно-відновлювальні роботи проводяться на розподільчих трубопроводах РТ-3, РТ-5 та напірному колекторі насосної станції НСП-3/ПНС-1А Царичанської зрошувальної системи.

 


 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ

 

Відповідно до наказу Міндовкілля від 18.12.2020 №375 «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України» з 01.01.2022 вступають в силу зміни в частині форми подачі звіту про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна) (далі – Звіт).

Відповідно до цих змін, подача Звіту здійснюється виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України» (далі – Портал). Звіт підписується з накладанням кваліфікованого електронного підпису чи кваліфікованої електронної печатки водокористувача.

Також, відповідно п. 1.11 цих змін, водокористувачі (платники рентної плати за спеціальне використання води) разом з податковими деклараціями з рентної плати повинні подавати до територіальних органів ДПС копії електронних Звітів з відміткою про одержання (QR кодом, який формується після прийняття Звіту на Порталі) організацією, що належить до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України.

 


 

Урочисте зібрання

 

17 листопада у Нікопольській районній державній адміністрації, з нагоди Дня працівників сільського господарства в Україні, відбулося урочисте зібрання на якому з професійним святом аграріїв привітав голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко, голова Нікопольської районної ради Анастасія Курилович та голова Нікопольської районної профспілкової організації працівників АПК Олександр Донець.

До урочистостей долучилися й працівники Нікопольського МУВГ, представники якого за вагомий внесок у розвитку сільського господарства в регіоні були нагороджені почесними грамотами.

Районна влада відзначає, що відновлення зрошення є головним фактором розвитку сільського господарства в Нікопольському районі та на постійній основі співпрацює з Нікопольським МУВГ, сільгосппідприємствами у питанні відновлення зрошувальних систем та збільшення площ поливу у регіоні, про що зазначив у своєму виступі голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко.

 


 

Забезпечення водними ресурсами населення

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства співпрацює з Червоногригорівською селищною об’єднаною територіальною громадою відносно забезпечення водними ресурсами населених пунктів с. Дмитрівка та с. Борисівка Нікопольського району.

В листопаді 2021 року на замовлення громади проводиться комплекс ремонтно-будівельних робіт з монтажу системи водопостачання населених пунктів с. Борисівка та с. Дмитрівка Нікопольського району та роботи по приєднанню до технологічних мереж водопостачання Нікопольського МУВГ. Закінчення будівництва дозволить забезпечити у 2022 році технічною водою населення вказаних сіл.

У подачі технічної води до вказаних сіл будуть задіяні ГНС-1 та ПНС №3 Нікопольського зрошуваного масиву-1 Нікопольського МУВГ.

 


 

Підготовка до поливного сезону у Софіївському відділенні

 

З метою підготовки зрошувальних систем до поливного сезону 2022р., начальником Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області разом із фахівцями Софіївського відділення було проведено обстеження інфраструктури зрошення, а саме: підготовки насосних станцій, гідроспоруд та мереж зрошення. Також відділення забезпечене запасними частинами, ГСМ та іншими матеріалами, які необхідні під час поливного сезону. Вжиті заходи забезпечать безперебійну роботу міжгосподарської мережі для подачі води аграріям Криворізького району у 2022 році.

 


 

Навчання машиністів у Царичанському відділенні

 

Згідно з Договором щодо підготовки кадрів, Мелітопольською технічною школою у Царичанському відділенні РОВР у Дніпропетровській області для підвищення професійного рівня та кваліфікації проводяться навчання машиністів насосних установок, стропальників та водіїв автотранспортних засобів. Під час навчання працівники здобули знання щодо сумісної професії - стропальник. Машиністи насосних установок підвищили свої кваліфікаційні розряди. Викладачі технічної школи підкреслили важливість дотримання вимог з охорони праці та пожежної безпеки під час роботи на водогосподарських об’єктах, правил дорожнього руху водіями автотранспортних засобів.

Навчання проводились дистанційно в онлайн-режимі.

 


 

Підготовка до поливного сезону Нікопольським МУВГ

 

Начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Андрій Хитров здійснив робочу поїздку до Нікопольського міжрайонного управління водного господарства та перевірив підготовку управління до поливного сезону 2022 року.

Нікопольським МУВГ проводяться ремонтно-відновлювані роботи насосного обладнання, електросилових агрегатів, запірної арматури, виробничої інфраструктури та інше. Це надасть можливість забезпечити виконання послуг безперебійного водопостачання сільгоспвиробникам під час поливного сезону 2022 року.

 


 

Участь в онлайн-конференції

 

11 листопада 2021 року фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь в онлайн-конференції на тему «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води».

Пізнавальний курс було організовано Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за сприяння Посольства Ізраїлю в Україні, МАШАВ та Управління водних ресурсів Ізраїлю.

Лектор Яков Лівшиц, директор департаменту гідрогеології Управління водних ресурсів Ізраїлю, поділився зі слухачами досвідом управління та раціонального використання водних ресурсів Ізраїлю. По закінченню Яков Лівшиц відповів на запитання учасників онлайн-конференції та подякував колегам за активну участь і плідну співпрацю.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у заході взяли участь фахівці відділів: водних відносин та басейнової взаємодії, ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки, лабораторії моніторингу вод та ґрунтів.

 


Роботи по відновленю зрошення

 

Павлоградським МУВГ продовжуються роботи по відновленню зрошення. На Кільченській ЗС в цьому році разом з ПП АВК «Перемога» на базі НСП – 22, яка не працювала з 2005 року, відновлено зрошення на 720 га. На 2022 рік заплановано ще 1020 га; підготовчі роботи по монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі вже ведуться. ПП АВК «Перемога» придбано 22 одиниці дощувальної техніки.

Слід зазначити, що ПП АВК «Перемога» є найбільшим сільськогосподарським підприємством Дніпропетровського району, в цьому році мало зрошення на площі 2100 га.

Павлоградським МУВГ для ПП АВК «Перемога» в поточному році було подано води в обсязі 2404,5 тис. м3.

 


 

 

Проведення ремонтно-доглядових робіт

 

В межах виконання ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарській мережі та проведення опалювального осінньо-зимового періоду 2021-2022 років, Царичанським відділенням РОВР у Дніпропетровській області проводяться роботи щодо очищення магістральних та розподільчих каналів.

1 листопада поточного року розпочаті роботи на каналах МК-2 та Р-9 Кільченської зрошувальної системи. В роботі задіяний трактор ЮМЗ 6 та подрібнювач гілок ARPAL. Подрібнена щепа в подальшому буде використовуватись для опалення службових приміщень, у якому чергують машиністи на насосних станціях.

 


 

 

Швидкі темпи відновлення зрошення в Нікопольському регіоні

 

ПП «АГРОФІРМА «БОРИСФЕН» є великим сільськогосподарським товаровиробником Нікопольського району, керівник якого - Халамай Станіслав Олександрович. Він приділяє значну увагу розвитку зрошуваного землеробства, починаючи з часів існування колгоспів і займає лідируючі позиції у регіоні. Щорічно означеним сільгосппідприємством проводяться роботи по відновленню раніше існуючої меліоративної системи і, відповідно, суттєво збільшуються площі зрошуваного товаровиробництва.

Так, в листопаді 2021 року приватним підприємством "АГРОФІРМА "БОРИСФЕН" (Нікопольський район, село Вищетарасівка) на реалізацію задекларованих намірів, підписаного Протоколу про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік, розпочато виконання комплексу робіт з встановлення придбаної дощувальної техніки, монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, яка не функціонувала більше 15 років. Це дозволить збільшити площі поливу підприємства у 2022 році на 463 гектари.

Подача води на зрошувані землі ПП "АГРОФІРМА "БОРИСФЕН" здійснюватиметься від НСП-2 Вищетарасівського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ.

 


 

 

Продовження робіт по відновленню зрошення

 

Дільницею з надання платних послуг Нікопольського МУВГ у взаємодії з великими сільгосппідприємствами регіону на постійній основі ведеться робота щодо суттєвого збільшення площ зрошення на території обслуговування.

Так, в жовтні 2021 року селянським (фермерським) господарством «Мацько В.О.» (Нікопольський район, село Вищетарасівка) на реалізацію задекларованих намірів підписаного Протоколу про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік, розпочато виконання комплексу робіт з монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, підготовки майданчика під встановлення пересувних насосних станцій та приєднанню до мереж Нікопольського МУВГ, що дозволить збільшити площі поливу підприємства у 2022 році на 410 гектарів. Подача води на зрошувальні землі С(Ф)Г «Мацько В.О.» здійснюватиметься від регулюючого басейну-1 Вищетарасівського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ.

Також ФОП «Чугуєв Віталій Олександрович» (Нікопольський район, смт Томаківка) вже виконало комплекс робіт з монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, яку приєднано до НСП №5 Вищетарасівського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ. З метою забезпечення гарантованого отримання врожаю, підприємець вже придбав та здійснив монтаж дощувальної техніки, що дозволить збільшити площі поливу у 2022 році на 40 гектарів.

 


 

Капітальний ремонт покрівель насосних станцій

 

Нікопольським МУВГ в жовтня 2021 року закінчено капітальний ремонт покрівлі будівлі головної насосної станції Вищетарасівської зрошувальної системи. Під час ремонту проведено відновлення цегляних примикань будівлі до покрівлі, відновлення парапетів з оцинкованої сталі, встановлення системи водостоку та відремонтовано покрівлю з руберойду площею 866, 2 м2.

Проведений капітальний ремонт покрівлі забезпечить надійний захист приміщення насосної станції від холоду та протікання, що позитивно вплине на експлуатаційний стан електричного і насосно-силового обладнання.

 


 

Завершення поливного сезону у Царичанському МУВГ

 

25 жовтня 2021 року Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області завершило поливний період. Протягом року відділенням було подано води водокористувачам на 4889 га фізичної площі. Виконано 14093 га/поливів. Всього подано води для поливу зрошувальних земель Царичанського та Петриківського районів - 3.2 млн. м3. На сьогоднішній день вода з регулювальних басейнів РБ-3, РБ-3А, РБ-4 та РБ-6, магістральних каналів МК-2 та Р-9 - злита. Працівники відділення розпочали дефектування та поточний ремонт насосно-силового обладнання насосних станцій.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

28 жовтня 2021 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи у ІІІ кварталі 2021 року.

У зазначеному заході взяли участь: заступник начальника Офісу І. Потапенко, провідні інженери з охорони праці Ф. Юркевич і Н. Доценко, голови комісій з реорганізацій НМУВГ та ПМУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці. На нараді доповідали про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів за ІІІ квартал 2021 року голови комісій з реорганізацій, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

Начальник Магдалинівського відділення Є. Бардаченко ознайомив присутніх з роботою насосної станції НСП-16/3, яка була введена в експлуатацію у 1981 році, потужністю 2668 куб.м., працювала 10 років і була зупинена через відсутність споживача.

Працівниками Магдалинівського відділення в 2020 році розпочалася реконструкція насосної станції НСП-16/3, яка не працювала 30 років. Подачу води відновлено у 2021 році, після реконструкції потужність становить 2668 куб.м., у поточному році перекачано води – 369 221 куб.м., зароблено коштів – 2 277 000 грн.

За підсумками наради складений план робіт на ІV квартал, графік взаємоперевірок, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Ремонт покрівлі будівлі НСП № 6

 

Робітниками ремонтної бригади служби господарського забезпечення Нікопольського МУВГ виконано якісний поточний ремонт покрівлі будівлі НСП № 6 Вищетарасівської зрошувальної системи, яка не ремонтувалась більше 25 років. Проведено відновлення цегляних примикань будівлі до покрівлі та парапетів, встановлення системи водостоку з оцинкованої сталі та відремонтовано покрівлю з руберойду площею 376, 8 м 2.

За рахунок проведених ремонтних робіт приміщення насосної станції буде краще захищене від холоду та протікання, що позитивно вплине на експлуатаційний стан електричного і насосно-силового обладнання.

 


 

Покращення умов праці робітників у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управління водного господарства триває робота по підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду 2021-2022 року.

Так, працівниками Західної експлуатаційної дільниці виконано ремонт покрівлі гаражних боксів виробничої дільниці в м. Апостолове Криворізького району. Загальна площа відремонтованої покрівлі склала близько 121,5 м 2. Також у будівлі вказаної виробничої дільниці проведено заміну старих дерев'яних вікон на нові - енергозберігаючі металопластикові.

За рахунок проведених ремонтних робіт покращені не лише санітарні та побутові умови праці працівників, але й будуть зекономлені кошти за рахунок енергозбереження.

 


 

Відновлення зрошення

 

Павлоградським МУВГ разом з СФГ «ПЕРЛИНА» в поточному році відновлено зрошення на Олександрівській ЗС ( на НСП -7) площі 120 га, також на наступний рік планується продовження робіт ще на 400 га. Підготовча діяльність вже ведеться.

 


 

Ремонтні роботи на ТП

 

Висококваліфікованими працівниками служби енергоефективності Нікопольського МУВГ проведено ремонтно-відновлювальні роботи трансформаторних підстанцій (ТП) на НСП-4 та НСП-6 Вищетарасівської зрошувальної системи, потужністю 1600 кВт та 2500 кВт відповідно. Ремонтні роботи на ТП не проводились близько 25 років. Працівниками управління проведено повний ремонт електрообладнання ТП, заміну зношених деталей, фарбування внутрішніх та зовнішніх поверхонь ТП з нанесенням попереджувальних знаків.

Проведення ремонту ТП забезпечить надійну роботу електрообладнання ТП для безперебійної роботи у поливний період наступного року.

На черзі службою енергоефективності заплановано ремонтні роботи до початку поливного сезону 2022 року на трансформаторних підстанціях: ПС «Каховська 35/6», яка живить НС-20,21 зрошувальної системи Каховського водосховища, НСП-5 та ГНС Вищетарасівської зрошувальної системи.

 


 

Збільшення площ зрошення в Нікопольському МУВГ

 

Нікопольським МУВГ на постійній основі ведеться робота щодо суттєвого збільшення площ зрошення в регіоні. З великими сільськогосподарськими підприємствами в цьому році підписано Протоколи про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік.

Так, ПП «Агрофірма «Славутич» (Нікопольський район) на реалізацію задекларованих намірів по розширенню зрошувальних площ по закінченню поливного періоду 2021 року розпочала виконувати комплекс ремонтно-будівельних робіт з монтажу внутрішньогосподарської мережі та приєднанню до мереж Нікопольського МУВГ, що дозволить збільшити площі поливу підприємства у 2022 році на 235 гектарів. Подача води на зрошувальні землі ПП «Агрофірма «Славутич» здійснюватиметься від головної насосної станції № 1 Нікопольського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ.

Керівництво підприємства, в особі директора Письменного Миколи Григоровича, займає активну позицію по розвитку зрошення на власних землях і, відповідно, планує у 2023 році збільшити площі поливу ще на 420 гектарів, що в свою чергу забезпечить стабільну роботу та розвиток Нікопольського МУВГ.

 


 

 

Відновлення зрошення на території Нікопольського МУВГ

 

8 жовтня 2021 року у Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства проведена нарада з питання розширення сільгосппідприємствами Нікопольського та Криворізького районів Дніпропетровської області площ зрошення у 2022 році та підготовки виробничої інфраструктури управління з урахуванням збільшеного запиту водокористувачів у наступному році.

В ході наради були обговорені актуальні питання щодо проблем подачі води, проведення необхідного комплексу ремонтних робіт для підготовки до наступного поливного періоду, вжиття заходів по зменшенню енерговитрат, що є суттєвою складовою формування вартості подачі води на 2022 рік. Спеціалісти управління надали відповідні консультації водокористувачам.

Нікопольським МУВГ з великими сільськогосподарськими підприємствами за результатами роботи підписано Протоколи про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік на загальну площу 2389 гектарів:

Для реалізації запланованих намірів та збільшення площ поливу в наступному 2022 році всі зацікавлені сторони вже розпочинають: підготовчі роботи по виконанню комплексу проектних, відновлювальних, ремонтно-будівельних робіт водогосподарської мережі та гідротехнічних споруд, придбанню зрошувальної техніки, тощо. В свою чергу, Нікопольське МУВГ взяло на себе зобов’язання підготувати насосні станції, гідротехнічні споруди, системи енергопостачання для забезпечення стабільної роботи в умовах збільшеної площі поливу.

Нікопольське МУВГ переконане, що спільна та конструктивна робота з великими сільськогосподарськими підприємствами дозволить в найближчі роки забезпечити суттєве зростання площ зрошення та сталий розвиток водогосподарської галузі.

 


 

 

Упорядкування водного джерела

 

Магдалинівське відділення Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних джерел.

12 жовтня 2021 року працівниками Магдалинівського відділення були проведені заходи щодо благоустрою природного джерела «Кільченський ранок», яке знаходиться поблизу с. Почино-Софіївка Магдалинівського району. Приведено до ладу джерело та надано йому естетичний вид.

 


 

Чергове засідання щодо інвентаризації

водних об'єктів

 

8 жовтня п.р. у приміщенні Дніпровської райдержадміністрації відбулось чергове засідання обласної комісії із забезпечення проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів на території територіальних громад у Дніпропетровській області. Питання, які обговорювались на засіданні:

1. Аналіз кроків та результати проведеної роботи щодо виконання пункту 5 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» стосовно проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів на території Дніпровського району Дніпропетровської області.

2. Взаємодія та налагодження роботи районної комісії щодо проведення інвентаризації та об’єднаними територіальними громадами, визначення можливих джерел фінансування робіт.

3. Висвітлення поточних проблемних питань пов’язаних із виконанням доручення.

З докладом щодо висвітлених питань виступили: голова Дніпровської райдержадміністрації Микита Загрійчук, провідний інспектор відділу представництва інтересів юридичного управління РДА Олеся Бондаренко, начальник управління інфраструктури, містобудування та архітектури, ЖКГ екології РДА Олексій Невеселий та начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Дніпропетровській області Олексій Приймачук.

 


 

Засідання щодо інвентаризації

водних об'єктів

 

29 вересня п.р. у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА Володимира Орлова відбулось засідання обласної комісії із забезпечення проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів на території територіальних громад у Дніпропетровській області. Основні питання які були обговоренні на засіданні.

1. Взаємодія та налагодження роботи комісій щодо проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів між ОДА, РДА та територіальними громадами.

2. Визначення можливих джерел фінансування робіт з інвентаризації водних, лісових ресурсів та підготовка для розгляду на сесіях місцевих рад відповідних рішень щодо передачі об’єктів у користування.

3. Результати проведеної роботи інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Від РОВР у Дніпропетровській області у засіданні взяв участь начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук.

 


 

Міжнародний день чистих берегів

 

17 вересня 2021 р. на узбережжі Каховського водосховища Грушівської ОТГ, Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області, проведено заходи присвячені «Міжнародному дню чистих берегів».

В рамках проведення акції працівниками Офісу та підвідомчими управліннями організовано прибирання на узбережжях Каховського водосховища Криворізького району; р. Оріль Дніпровського та Новомосковського районів; річок Кам’янка, Вовча Павлоградського району; річок Самара, Дніпро Новомосковського району; а також берегових ліній: ставка (Старий ставок) Криворізького району; ставка «Парне» Синельниківського району; озера Садкове Новомосковського району.

До проведення акції долучилося більше 80 чоловік з яких представники: органів місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, місцеві активісти, волонтери, студенти та мешканці прилеглих населених пунктів.

В ході проведення заходів, берег Каховського водосховища в районі Грушівської ОТГ, ретельно прибрано та облаштовано. Було зібрано більше 3-х тонн сміття. Нікопольським управлінням водного господарства забезпечено роздільний збір відходів, а саме: пластикових пляшок, пакетів, скла та картону, які будуть направлені на переробку. Наприкінці івенту найактивніші учасники екотолоки були нагороджені.

В загальноосвітніх закладах Синельниківського, Дніпровського та Криворізького районів проведено інформаційно-просвітницькі заходи, тематичні заняття, ігри в яких висвітлено ідею про необхідність охорони навколишнього середовища та свідоме використання водних ресурсів. Проведено конкурси малюнків на тему «Охорона навколишнього середовища».

Спеціалістами Магдалинівського відділення опубліковано дві статті в газеті «Наше життя», а саме: « Пластикова епідемія: рух на знищення планети. Чи можливо ще запобігти наближенню екологічної катастрофи?» та «Міжнародний день чистих берегів».

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області з нагоди «Міжнародного дня чистих берегів», долучився до акції «Я прибрав - твоя черга 4».

Репортаж громадського об'єднання "Прихист"

Відео за посиланням:

https://www.youtu.be/N7H3yknu3hs

 


 

 

Всесвітній день моніторингу води

 

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day). Це свято започатковано в 2003 році. Ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води. Свято було засновано для підвищення інформованості населення про проблеми захисту водних ресурсів від забруднення. Традиційно в різних куточках Землі цієї дати беруть проби води для оцінки її безпеки для людини і навколишнього середовища.

РОВР у Дніпропетровській області долучається до свята та запрошує 17 вересня 2021 р. з 9-00 до 12-00 відвідати лабораторію моніторингу вод та ґрунтів, де кожен бажаючий зможе ознайомитись з процедурою проведення моніторингу поверхневих вод області, дізнатися про стан якості води наших річок, отримати відповіді на запитання. Якщо є потреба, фахівці лабораторії зроблять відвідувачам експрес-аналіз якості води за деякими показниками.

Адреса лабораторії: м. Дніпро, смт Слобожанське, вул. В. Сухомлинського, 42, тел. (056) 372-02-25.

До відома, результати вимірювань показників якісного стану поверхневих вод розміщуються на інтернет ресурсі http://monitoring.davr.gov.ua/«Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

 


 

Нарада щодо балки Свистунова

 

02 вересня п.р. в Офісі Державної екологічної інспекції України у м. Кривий Ріг відбулась нарада щодо вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в річку Інгулець. У заході взяла участь заступник начальнику Офісу Ольга Чехун в онлайн доступі.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

28 серпня 2021 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи за І півріччя 2021 року.

У зазначеному заході взяли участь: голови комісій з реорганізацій НМУВГ та ПМУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

На нараді доповідали про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів за І півріччя 2021 року голови комісій з реорганізацій, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

Начальник Солонянського відділення Шевчук В.В. ознайомив присутніх з роботою насосної станції НСП-3 СТЗС, яка була введена в експлуатацію у 1988 році, потужністю 2000 куб.м, працювала 18 років і була зупинена із-за відсутності споживача.

Працівниками Солонянського відділення в 2020 році розпочалася реконструкція насосної станції НСП-3 СТЗС, яка не працювала 15 років. Подачу води відновлено у 2021 році, після реконструкції потужність становить 3600 куб.м, у поточному році перекачано води – 1 145 794 куб.м, зароблено коштів – 5 935 900 грн.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Відновлення джерел Нікопольським МУВГ

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

Так, зокрема, фахівці управління упорядкували та розчистили чотири джерела, що знаходяться на березі річки Кам’янка біля села Михайло-Заводське Криворізького району. Джерела використовуються місцевими жителями та живлять річку Кам’янка.

Спеціалісти розчистили русла джерел та підходи до них, а також прибрали навколишню територію від сміття.

 


 

Обстеження ділянки на р. Саксагань

 

18 серпня п.р. фахівцями РОВР у Дніпропетровській області - заступником начальника О. Чехун та провідним фахівцем відділу ведення водного кадастру та ТЕБ І. Коваленко разом з представниками Держекоінспекції у м. Кривому Розі та органів влади Криворізького району, з виїздом на місце, проведено обстеження пошкодженої ділянки р. Саксагань. В результаті змінився її гідрологічний режим.

Учасниками заходу було прийняте рішення про негайне виконання заходів з відновлення гідрологічного режиму річки шляхом відновлення підпірної стінки шандорного типу, та проведення відновлювальних робіт на ділянці підходу до водопропускної споруди та обвідного водоскидного каналу, що дозволить підтримувати рівні води в річці на попередніх відмітках.

 


 

Щодо руйнування греблі ставка поблизу с. Михайлівка

 

06.08.2021 р. до Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області надійшла інформація від ГУ ДСНС у Дніпропетровській області про руйнування греблі ставка поблизу с. Михайлівка Новопокровської селищної територіальної громади Солонянського району Дніпропетровської області.

За даними Новопокровської селищної ради та виїзду фахівців Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області встановлено, що 29 липня 2021 р. внаслідок сильної зливи у верхів’ї р. Комишувата Сура відбулося одночасне наповнення ставків. Місцями вода йшла через верх ставків, без їх руйнації, крім руйнування греблі невеликого ставка між селами Китайгородка Томаківського району та с. Новоолександрівка Солонянського району. В результаті цього, води «зійшлися» на ставку біля с. Михайлівка Солонянського району. Цей ставок розташований біля с. Михайлівка на 1,2 км р. Комишувата Сура, який збудовано в минулому сторіччі, в період масового колгоспного будівництва ставків.

Відповідно до водогосподарського паспорту 2000 р. водозабірна площа в створі ставка – 26 км2, площа водного дзеркала - 24,83 га, об’єм – 255,80 тис.м3, глибина до 6 м, гребля - земляна проїзна, ширина - 7 м, довжина - 350 м. Ставок наповнився швидко, обвідний канал та водопропускна труба була забита сміттям змитим з балок та полів і, як наслідок, прорвало греблю ближче до її правобережжя, утворивши промивну хвилю, яка затопила повністю заплаву р. Комишувата Сура (частково підтопивши городи жителів с. Михайлівка та сінокоси в заплаві річки).

Вода проходила глибиною 50 см поверху насипу через автодорогу «Кринички-Михайлівка» частково утворивши промоїну вздовж водопропускної труби в насипі автодороги, без її руйнації.

Наразі майже весь об’єм стоку було зарегульовано Новопокровським водосховищем, де заздалегідь були відкриті отвори водопропускної споруди. Ситуація повністю знаходиться під контролем Новопокровської ОТГ. Фото місця настання події додаються.

 


 

II засідання Міжгалузевої ради

 

27 липня 2021 року член Міжгалузевої ради обласного об’єднання профспілок Дніпропетровської області Любов Топчій взяла участь у II засіданні Міжгалузевої ради обласного об’єднання профспілок де розглядалися питання спільно з колегією Головного управління Держпраці у Дніпропетровські області «Про стан безпеки праці на підприємствах, в установах і організаціях та завдання щодо його покращення».

В обговоренні взяли участь: голова комісії з охорони праці і здоров’я МРП, голова обкому профспілки енергетиків Микола Риженков, голова обласної тристоронньої соціально-економічної ради, керівник Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв.

Під час роботи засідання виступив керівник департаменту охорони праці, головний технічний інспектор праці ФПУ Юрій Андрієвський, який, зокрема, зазначив, що спільна робота профспілок, роботодавців і влади на Дніпропетровщині позитивно впливає на загальну ситуацію в сфері охорони праці та сприяє зменшенню рівня травматизму в регіоні. Детально розповів він й про дії Федерації задля недопущення прийняття нового, антисоціального за суттю закону про працю.

В ухваленій постанові визначені подальші дії облпрофоб’єднання та ГУ Держпраці щодо посилення захисту прав членів профспілок на здорові і безпечні умови праці, вдосконалення профілактичної роботи з метою зниження рівня травматизму.

Під час заходу голова облпрофцентру В. Дубіль та начальник ГУ Держпраці О. Бондаренко підписали нову Угоду про співробітництво на 2021-2025 рр.

 


 

Участь у нараді

 

14 липня заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун взяла участь у нараді з питання вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в річку Інгулець, яка відбулася в Офісі Державної екологічної інспекції України у м.Кривий Ріг.

 


 

Упорядкування природного водного джерела

Царичанським відділенням

 

Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природних водних джерел. На початку липня працівниками були проведені заходи щодо упорядкування природного джерела, яке знаходиться на горі Калитва в с. Китайгород Царичанського р-ну. Було прибрано прилеглу територію від побутового сміття та листя.

 


 

День Дніпра - 2021

 

На виконання доручення РОВР у Дніпропетровській області підпорядковані водогосподарські організації області провели заходи з нагоди Міжнародного дня Дніпра, що традиційно відзначають у першу суботу липня.

Так, працівниками водогосподарських організацій з дотриманням карантинних обмежень були проведені заходи з благоустрою та ліквідації сміттєзвалищ на березі річки Оріль, Дніпро, Каховського водосховища.

Зокрема, спеціалісти Павлоградського МУВГ завітали до літнього табору Синельниківської загальноосвітньої школи №4. Для учнів була проведена цікава лекція про значення річки Дніпро в нашому житті, збереження початкової краси річки. У виступах звучали заклики до поліпшення і збереження екологічної рівноваги в басейні річки Дніпро, а також охорони та раціонального використання водних ресурсів в цілому.

 


 

Підтримання в належному стані об’єктів Софіївського відділення

 

Софіївським відділенням РОВР у Дніпропетровській області для підтримання та поліпшення санітарного та естетичного стану територій та об’єктів, які знаходяться на балансі, внаслідок надмірної кількості опадів, що призвели до інтенсивного росту трави та чагарнику, проводиться обкошування та прибирання схилів водосховищ та регулюючих басейнів.

 


 

3 липня – Міжнародний день Дніпра

 

Дніпро є однією з найбільших водних артерій у Європі і протікає на території Росії, Білорусі і України. Річка Дніпро бере свій початок поблизу с.Клевцове Смоленської області Росії на схилах Валдайської височини та впадає у північно-західну частину Чорного моря, де у своєму гирлі разом із р. Південний Буг утворюють просторий Дніпровсько-Бузький лиман.

Назва річки «Дніпро» вперше зустрічається в літературних пам'ятках першої половини IV століття нашої ери. Походить від давньосхідноіранського «велика річка». До того ріка мала давньогрецьку назву Борисфен, що означає «той, що тече з півночі». Предки українців, давні східні слов'яни, називали її Славутичем («син слави») — ця назва досі іноді використовується як синонім, особливо як поетична назва; римляни називали річку Данаприс, турки — Узу або Узи. Деякі дослідники схиляються до думки, що Дніпро в давнину називався Сіндгу, Сінд, Інд, оскільки в низов’ях річки існувала Сіндика, інакше — Сіндська Скіфія.

Кожного року, у першу суботу липня відзначається Міжнародний День Дніпра. Ідея святкування Дня Дніпра виникла у жовтні 2002 року, під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій.

Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення неможливо, а також віддати належну шану його ролі у житті нашої країни. Дніпропетровська область повністю розташована в межах басейну р. Дніпро. Головною рікою гідрографічної мережі Дніпропетровщини є р. Дніпро, що поділяє область на дві частини: лівобережжя і правобережжя. Стік річки зарегульований каскадом Дніпровських водосховищ, і в межах Дніпропетровщини присутні три з них: південна частина Кам’янського та північна частина Дніпровського (верхня – перша ділянка), а також є вихід до Каховського водосховища (друга ділянка). Між містами Камянське (від греблі Кам’янського водосховища) та Дніпром збереглась невелика ділянка природного русла Дніпра, довжиною близько 25 км.

Вже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції на берегах не тільки р. Дніпро, а й приток, що живлять річку, бо лише практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Як прикладами цього, служать заходи щодо благоустрою прибережних територій та ліквідації стихійних звалищ сміття на берегах річок, упорядкування та облаштування місць відпочинку населення.

Серед інших просвітницьких заходів можна виділити і привернення уваги громадськості до облаштування водних джерел та витоків річок.

 


 

Відновлення обладнання у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства проводяться роботи з ремонту та відновлення насосів і запірної арматури на базі ТОВ «ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ "КОРРОКОУТ-УКРАЇНА».

Покриття CORROCOAT успішно застосовується для захисту обладнання насосів та запірної арматури, а також значно продовжує термін експлуатації даного обладнання.

 


 

Відновлення насосної станції у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства з метою подачі зрошуваної води водокористувачам проведені роботи по відновленню насосної станції підкачки НСП-6 Вищетарасівської зрошувальної системи, яка не працювала з середини 90-х років.

Cилами ремонтної бригади управління проведений комплекс ремонтних робіт, а саме:

- капітальний ремонт насосно-силового обладнання та установлення насосів 200-Д-60 (250кВт) у кількості 3 шт;

- ревізія та поточний ремонт запірної арматури;

- встановлення нової електропроводки (заміна кабелів та щитів управління);

- поточний ремонт трансформатору живлення (1000 кВт);

- проведення поточного ремонту аванкамери та водозаборів (бетонні та зварювальні роботи);

- відновлення функціонування каналу Р-1 від регулюючого басейну №2 до НСП №6 довжиною 2 км (розчистка каналу, заміна зруйнованих плит, бетонні роботи).

Вказані роботи забезпечать збільшення площі зрошуваних земель на 600 гектарів.

 


 

Введена в експлуатацію насосна станція у Магдалинівському МУВГ!

 

У цьому році введена в експлуатацію насосна станція НСП-16/3 Магдалинівської зрошувальної системи, яка не працювала з 2000 року, що дає можливість відновити 1,5 тис. га зрошувальних земель.

За підготовчий період до поливного сезону 2021 року силами Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства насосна станція НСП-16/3 була повністю відновлена. Відремонтована трансформаторна підстанція, 4 насосно-силових агрегата, запірна арматура, вакуумна та дренажна системи. Залишилося проведення естетичного ремонту приміщення насосної станції.

На даний період перевірена міжгосподарська та внутрішньогосподарська мережа і лише погодні умови не надають змоги проведенню поливів.

Підставою для відновлення насосної станції була заявка від нового водокористувача – ПП «АФ Хлібодар», яке за зиму провело реконструкцію на площі 340 га і в перспективі передбачається 500-800 га додатково.

 


 

Відновлення машин та механізмів у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства ремонтно-механічна майстерня має у своєму складі професійних працівників, які здійснюють не лише поточний ремонт автомобілів та механізмів, а й їх капітальний ремонт. Наразі, в управлінні є можливість проводити роботи щодо відновлення та нанесення нового лакофарбового покриття та зварювальні-рихтувальні кузовні робити; раніше відповідні роботи не проводилися.

Наразі, відновлено три автомобілі, а саме: КАМАЗ-5511; ВАЗ-21074; УАЗ-3909. На вказаних автомобілях було проведено: ремонт двигунів, заміна деталей ходової частини, зварювальні роботи кузова та фарбування.

 


 

Ремонтні роботи у Царичанському МУВГ

 

У Царичанському міжрайонному управлінні водного господарства була проведена підготовка насосних станцій НСП-8/ПНС-2 та НСП-9/ПНС-3, які не були задіяні в поливі більше 20 років, для подачі води на зрошення господарствам Магдалинівського району у 2021 році. На НСП-9 встановлено трансформатор ТМ 4000-35/6 кВА, а також проведено очищення регулюючого басейна РБ-4 (об’єм очистки 50 м3).

 


 

Участь у першому екологічному форумі «Eco Urban Congress»

 

16 та 17 червня у Дніпрі проходить перший всеукраїнський екологічний форум «Eco Urban Congress». Тут зібралися представники наукової спільноти, державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій з різних міст, аби обговорити нагальні проблеми мегаполісів у галузі екології та знайти їхнє вирішення на державному та муніципальному рівнях.

До експертів з усієї країни долучилася заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун.

 


 

Участь у засіданні

 

10 червня відбулося засідання науково-технічної екологічної ради при департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, у якому взяла участь Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області.

 


 

Урочистості в апараті Офісу

 

4 червня з дотриманням карантинних вимог колектив РОВР у Дніпропетровській області зібрався на урочистості з нагоди двох подій.

По-перше, щоб привітати Андрія Миколайовича Хитрова з призначенням на посаду начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області. Колектив переконаний, що Андрій Миколайович зможе згуртувати навколо себе команду професійних, відповідальних фахівців задля виконання покладених на Офіс функцій та завдань, відповідаючи вимогам сьогодення.

По-друге, в РОВР у Дніпропетровській області відбулися урочистості з нагоди прийдешнього професійного свята – Дня працівників водного господарства.

Напередодні свята очільник Офісу привітав колектив з професійним святом й нагородив фахівців відзнаками. Близько двох десятків працівників отримали заслужені Грамоти й Подяки.

На урочистості до водогосподарників Дніпропетровської області завітала голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК Галина Миколаївна Смирна, яка відзначила колектив Подякою.

Святковою концертною програмою водогосподарників привітало молоде покоління, яке подарувало гарний настрій, заряд бадьорості та оптимізму.

 


 

Упорядкування водного джерела

Магдалинівським МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних водних джерел.

Так, працівниками Магдалинівського МУВГ було проведено роботи з благоустрою природного джерела, яке знаходиться поблизу с. Чернеччина Новомосковського району.

 


 

Інтерв'ю щодо промивки басейну річки Інгулець

 

Заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун надала інтерв'ю телеканалу "Відкритий" з питання промивки басейну річки Інгулець.

Відео за посиланням:

https://fb.watch/5QH-uPjjTj/

 


 

Участь у навчанні

 

27 травня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводиться наступний етап навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації, узгодженої в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Фахівці РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій активно долучаються до навчання.

Сьогодні були розглянуті наступні теми: перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення; економічний аналіз водокористування тощо.

 


 

Участь у нараді

 

13 травня у с.Велика Скельова Кіровоградської області відбулася робоча нарада з питань промивання та екологічного оздоровлення річки Інгулець.

Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області, доповіла про стан водних ресурсів Кривбасу та виконання заходів промивання та екологічного оздоровлення р.Інгулець.

 


 

Ремонтні роботи у Нікопольському МУВГ

 

Працівниками Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжується поточний ремонт окремих кабінетів та приміщень адміністративної будівлі.

Власними силами було здійснено косметичний ремонт одного з приміщення. Завдяки проведеним ремонтним роботам працівники відділу з управління інфраструктурою будуть забезпечені належними санітарними та побутовими умовами праці.

 


 

З 10 по 15 травня – тиждень Європи в Україні.

Україна – це Європа!

#EUКраїна

 


 

Всесвітній день охорони праці

 

Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні відзначають День охорони праці. Відповідно до Указу Президента України, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Для забезпечення належного відзначення Дня охорони праці в Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області, розроблено План заходів із відзначення Дня охорони праці у 2021 році.

 


 

Ремонтні роботи

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено капітальний ремонт насоса 24 НДС (Д6300-80). Насос після капітального ремонту встановлено і змонтовано на ГНС – 4 Кільченської ЗС.

Це дасть можливість безперебійно подавати воду на зрошення для господарств Магдалинівського, Царичанського та Петриківського районів.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

19 квітня в.о. начальника РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров представив нового заступника начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства – Польового Іллю Леонідовича.

Андрій Миколайович привітав Польового І.Л. з посадою та запевнив у подальшій співпраці.

Кряж С.В., заступник начальника Павлоградського МУВГ, за його згодою, з 16 квітня 2021 року переведений на посаду провідного інженера.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

З 12 квітня 2021 року на посаду провідного юрисконсульта призначено Ворновицького Марка Леонідовича, відповідно до наказу РОВР у Дніпропетровській області від 09.04.2021 № 30-ос.

 


 

Участь у нараді

 

7 квітня в Дніпропетровській обласній раді відбулася нарада постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження з питання маловодності озер Карпенкове, Шпакове, Касянка, Куплювате, Вошивка та Курячого в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпро.

Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області, доповіла про стан озер у басейні р. Шпакова, спричинений маловодністю.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

З 6 квітня 2021 року Чехун Ольгу Василівну переведено на посаду заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області відповідно до наказу Держводагентства від 26.03.2021 № 93-ос.

З 6 квітня 2021 року виконання обов'язків начальника Офісу покладено на Хитрова Андрія Миколайовича, заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області.

 


 

До поливного сезону готові!

 

Міжгосподарська мережа Царичанського міжрайонного управління водного господарства після осінньо-зимового ремонтного періоду 2020-2021 рр. повністю готова для прийому та подачі води водокористувачам. Зокрема, виготовлені та встановлені нові фільтрувальні елементи на НСП-13 Кільченської зрошувальної системи. Приведені в належний стан та очищені від мулу регулюючі басейни РБ-3 та РБ-3А Царичанської зрошувальної системи. В належному стані обладнання насосних станцій.

Управління розпочинає подачу води водокористувачам 2 та 7 квітня по Царичанській та Кільченській зрошувальних системах відповідно.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Фахівцями служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками Криворізької районної райдержадміністрації та Вакулівської об’єднаної територіальної громади було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Вакулівської ОТГ Софіївського району.

За підсумками проведеної роботи було складено відповідні комісійні акти обстеження.

 


 

Підготовка до поливного сезону Магдалинівським МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства РОВР у Дніпропетровській області за рахунок коштів спеціального фонду продовжує роботи з ремонту насосу Д2500-62 на ПНС-5 та приведення параметрів насосу до паспортних даних.

Це дасть змогу збільшити виконання послуг з подачі води на зрошення сільгоспвиробникам у поливному сезоні поточного року.

 


 

Участь у робочій нараді

 

25 березня під головуванням заступника голови облдержадміністрації М.Беспальчука відбулася робоча нарада стосовно проведення заходів з охорони та відтворення водних живих біоресурсів у нерестовий період.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у нараді взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


 

Навчання з курсу «Плани управління річковим басейном»

 

25 березня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводиться наступний етап навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

Фахівці РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій активно долучаються до навчання.

Розглядаються наступні питання:

- основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у т. ч. точкових та дифузних джерел;

- картування системи моніторингу, результатів програм моніторингу, підготовка загальної характеристики поверхневих (екологічний і хімічний) підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

Очільниця Офісу Ольга Чехун надала інтерв'ю "11 телеканалу" з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Oyd-7_aT8iY

 


 

Підготовка до поливного сезону Софіївським МУВГ

 

У Софіївському міжрайонному управлінні водного господарства продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання та гідротехнічних споруд до поливного сезону 2021 року.

Зокрема, на насосній станції №2 Криворізької експлуатаційної дільниці проводиться ремонт запірно-регулюючої арматури на напірних трубопроводах НТ-1 та НТ-2, заміна напірних труб та зворотнього клапана Д-600мм від агрегату №3. При сприятливих погодних умовах розпочаті бетонні роботи по ремонту швів між плитами облицювання греблі ставу-накопичувача №1, для чого знижено рівень води та використовуються присадки при приготуванні розчину.

 


 

Підготовка до поливного сезону Нікопольським МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства до початку поливного сезону 2021 року для подачі води на зрошення проводяться роботи по відновленню проєктної потужності з подачі води насосних станцій підкачки №2 та №3 Вищетарасівської зрошувальної системи.

На зазначених насосних станціях, силами ремонтної бригади управління, проводиться комплекс ремонтних робіт, а саме: додатково встановлено 3 насосні агрегати, здійснюється ревізія і поточний ремонт запірної арматури та монтаж засувок, перевірка електрообладнання. Вказані роботи забезпечать збільшення площі зрошуваних земель на 300 гектарів.

Для забезпечення гарантованого отримання врожаю фермерськими господарствами «Ярмаш» та «Мацько», які будуть отримувати воду із зазначених насосних станцій, виконуються роботи з монтажу дощувальної машини та підведення внутрішньогосподарських мереж до державної меліоративної системи.

 


 

Участь у засіданні

 

23 березня очільниця Офісу Ольга Чехун та заступник начальника Офісу Андрій Хитров взяли участь у черговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження щодо стану виконання підприємствами регіону заходів, затверджених рішенням "Про Дніпропетровську обласну комплексну програму (стратегію) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 - 2025 роки".

О. Чехун доповіла про стан водних ресурсів підприємств ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» та проблеми щодо поводження з шахтними водами.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

22 березня очільниця Офісу Ольга Чехун надала інтерв'ю телеканалу «UA: Дніпро» у програмі "Сьогодні. Головне" з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео з 33-ої хвилини за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=3ds3XlNQhVg

 


 

"Всесвітній День Води"

в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті

 

22 березня фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у семінарі з нагоди Всесвітнього дня води: «Цінність води для кожного з нас», який відбувся в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Софіївському МУВГ

 

Софіївським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів, у КЗ «Софіївська опорна ЗОШ І-ІІІ ст.». Фахівцями управління підготовлено відповідну тематичну презентацію для учнів початкових класів. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, яка склалася в області, презентація проходила в онлайн-режимі. Учні прослухали пізнавальні та цікаві факти про воду, згадували українську народну мудрість про воду, ділились враженнями про почуте, висловлювали свої міркування та думки.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Нікопольському МУВГ

 

До Всесвітнього дня води в КЗ «Апостолівська загальноосвітня школа I-III ст. №3» учні 2-х класів взяли участь у конкурсі дитячих малюнків «Цінність води для кожного з нас».

За активну участь у заході учні отримали персоналізований сертифікат з вдячністю від UNWATER, від Нікопольського МУВГ – цікаві та пізнавальні брошури про воду.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Царичанському МУВГ

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства з метою привернення уваги мешканців рідного краю до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та виховання екологічно свідомого мислення українців, провело ряд заходів, які присвячені відзначенню Всесвітнього дня води, а саме: у місцевій газеті «Приорільська правда» була надрукована стаття «22 березня – Всесвітній день води»; виготовлені та розповсюджені буклети серед школярів району під назвою «Цінність води для кожного з нас»; для працівників управління був продемонстрований відеоролик «Кожна краплина має значення»; діти працівників взяли участь у конкурсі дитячої творчості від UNICEF Ukraine.

Всі заходи були проведені з дотриманням карантинних норм та обмежень, щоб не допустити поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

22 березня заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ігор Потапенко надав інтерв’ю «11 телеканалу» з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=rsQbmfkHEzQ

 


 

Участь у засіданні

 

22 березня у Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, на виконання протоколу позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відбулося засідання робочої групи, де, зокрема, було винесено на розгляд питання стосовно стану річки Оріль. До вивчення означеного питання були залучені науковці під головуванням доктора біологічних наук, професора Григорія Шматкова.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяв заступник начальника Офісу Ігор Потапенко.

За підсумками наради, протокольне рішення науково-технічної екологічної ради буде винесено на обговорення засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

 


 

«Всесвітній День Води» у Павлоградському МУВГ

 

22 березня 2021 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом: «Цінність води для кожного з нас».

Так, фахівці Павлоградського МУВГ підготували матеріали для самостійного проведення семінару з дітьми шкіл та дошкільних навчальних закладів м.Павлоград та м.Синельникове до Всесвітнього дня води. На семінарі акцентовано увагу дітей на значенні води, її економне використання та бережливе ставлення.

Працівниками Павлоградського МУВГ з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах проведено прибирання територій вздовж річок: Дніпро, Вовча, Самарчук, Мокра Сура.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Павлоградським МУВГ

 

З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році працівниками відділу водних об’єктів та ТЕБ Павлоградського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проведено обстеження гідротехнічних споруд. За підсумками обстеження було складено відповідні акти.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Царичанським МУВГ

 

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Нікопольським МУВГ

 

Фахівцями служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Нікопольського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками райдержадміністрацій, державної служби з надзвичайних ситуацій та державних пожежно-рятувальних частин проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Апостолівського, Нікопольського та Томаківського районів щодо їх готовності до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків в 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти.

 


 

Засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

12 березня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем'єр-міністра України у режимі відеоконференції, у якому взяли участь представники органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій. Від РОВР у Дніпропетровській області – заступник начальника Офісу Ігор Потапенко.

З урахуванням обговорення, Державна комісія затвердила заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року.

Також Комісія розглянула питання забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами у разі настання маловоддя.

Як зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайло Хорєв, в цілому наповнення водосховищ йде в плановому режимі. Заслухавши доповіді з даного питання, Комісія доручила, зокрема, в разі необхідності коригувати режими роботи водосховищ та водогосподарських систем, моніторити стан води у місцях питних водозаборів і в разі його погіршення - інформувати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, а також надавати інформацію населенню.

«У разі виникнення дефіциту води будуть вжиті всі необхідні заходи щодо раціонального використання ресурсів. Пріоритет буде надаватися використанню води для питних і побутових потреб населення», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства виконані роботи з підготовки міжгосподарської системи до поливу у 2021 році, за рахунок коштів спеціального фонду, на напірному трубопроводі від ГНС-4 до НСП-8 Кільченської зрошувальної системи по заміні компенсатора. Це забезпечить безперебійну подачу води на зрошення сільгоспвиробникам у Дніпровському, Магдалинівському та Царичанському районах.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства завершуються роботи з підготовки міжгосподарської зрошувальної мережі до початку поливного сезону 2021 року. Відремонтовано допоміжні та резервні два насоси CVE на НСП-7 Царичанської ЗС. Закінчуються роботи по відновленню насосів Д 3200-33 (заміна втулок, підшипників та сальникової набивки) на НСП-3 Царичанської ЗС. Проведений поточний ремонт пересувного газозварювального агрегату із заміною двигуна на тракторі Т-40 для виконання ремонтних робіт на трубопроводах та басейнах. Виготовлені фільтруючі касети для пропуску води на насосних станціях НСП-13, НСП-14 Кільченської ЗС.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У зв’язку з розширенням поливних площ Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства РОВР у Дніпропетровській області, за кошти спецрахунку, проводяться роботи з відновлення насосної станції підкачки НСП-16/3 Магдалинівської зрошувальної системи, а саме: капітального ремонту з нанесенням зносостійкого композитного матеріалу насосів 250 CVE в кількості 4 одиниці. Це дасть змогу забезпечити виконання послуг з безперебійної подачі води сільгоспвиробникам у поливному сезоні 2021 року.

 


 

22 березня – Всесвітній день води

 

22 березня 2021 року світова спільнота у черговий раз відзначатиме Всесвітній день води. На конференції Організації Об’єднаних Націй з охорони навколишнього природного середовища, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, 179-ма країнами була схвалена програма дій щодо вирішення проблем Землі. Цією Програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості внаслідок забруднення, віднесена до критичних природних ресурсів. З метою зосередження уваги світової громадськості на проблеми води, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла рішення про відзначення 22 березня Всесвітнього Дня Води.

Головною метою започаткування дня води є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Проведення акцій у рамках десятиріччя має на меті консолідувати зусилля міжнародної спільноти для вирішення проблеми збереження водних ресурсів, забезпечення прісною водою населення, яке не має доступу до неї.

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях; займати активну позицію щодо цієї проблематики, розробляючи та реалізуючи ряд заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення водного режиму та якості води водних екосистем. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку Всесвітній день води має свою тематику, підкреслює певний новий аспект проблеми забезпечення прісною водою і присвячений вирішенню проблеми, включаючи цілі щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення водних ресурсів на планеті, й лунає як заклик до її розв’язання.

«Цінність води для кожного з нас» – гасло цьогорічного Дня води.

Враховуючи актуальність проведення заходів із збереження водних ресурсів в умовах зростаючого навантаження на водні об'єкти, а також з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадськості щодо проблем, пов'язаних з водним фактором, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області разом зі всіма водогосподарниками області здійснюватимуть просвітницькі заходи, присвячені раціональному використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів.

 


 

З прийдешнім святом 8 Березня!

 

Напередодні весняного свята 8 Березня очільниця Офісу Ольга Чехун привітала жінок колективу з чудовим святом Весни, ніжності і любові!

Ольга Василівна побажала прекрасній половині жіночності, весняного натхнення, чарівності, подякувала за щоденну кропітку працю.

 


 

Прогноз об’ємів весняного водопілля 2021 р.

на дніпровських водосховищах та на р. Інгулець

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, довгострокові прогнози максимальних витрат і об’ємів водопілля випускались в умовах різкого настання відлиги, що розпочалась з 21-22 лютого 2021 року і триватиме (згідно прогностичних моделей) протягом першої декади березня із незначним зниженням нічних температур повітря. З середини третьої декади лютого на більшості річок розпочалось формування весняного водопілля. Більш інтенсивно сніготанення відбувалось на Правобережжі, менш інтенсивно – на Лівобережжі.

Станом на 25 лютого мінімальні снігозапаси (висотою 2-8 см) залишались в басейні Інгульця. У басейнах річок Орель, Самара, Вовча сніговий покрив був відсутній, тому розрахунки максимальних витрат та об’ємів стоку по цих річках не проводились.

Період формування бокового припливу до Кременчуцького – третя декада лютого – середина травня, Кам’янського, Дніпровського водосховищ: третя декада лютого – середина квітня.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області та представниками об’єднаних територіальних громад було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Криворізького району для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з проходженням паводків, повені та льодоходу.

 


 

Участь у навчанні

 

3 березня спеціалісти РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій взяли участь у першому етапі навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

На першому етапі навчання було розглянуто наступні теми: мета та цілі розробки Планів управління річковим басейном; підготовка загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, опис річкового басейну, визначення масивів; визначення зон (території), які підлягають охороні, та їх картування.

 


 

Пропуск льодоходу, повені та паводків у 2021 році Магдалинівським МУВГ

 

Працівниками Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства з дотриманням правил роботи та дистанції під час карантину було проведено обстеження технічного стану дамб, водоскидів і донних водовипусків на водних об’єктах та колекторно-дренажних системах на території Магдалинівської ОТГ (до якої входять Почино-Софіївський старостинський округ (річка Кільчень), Шевченківський старостинський округ (р. Чаплинка), а саме: загального стану земельних і бетонних поверхонь споруд, наявність просідань і тріщин, слідів фільтрації, загального стану гребеня, берм і укосів гребель, стану кріплення верхових і низових укосів, стан шахтних водоскидів, обвідних каналів, донних водовипусків та виявлено, що гідротехнічні споруди водних об’єктів на території вищевказаного ОТГ знаходяться в задовільному стані і є готові до пропуску повені, льодоходу та дощових паводків 2020-2021рр. Рівень води в водоймах не перевищує НПГ та становить 0-80% наповненості.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Павлоградським МУВГ

 

Співробітниками відділу водних об’єктів та ТЕБ Павлоградського МУВГ спільно з представниками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проводяться обстеження гідротехнічних споруд щодо готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні акти.

Також, продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання до поливного сезону 2021 року, капітально відремонтовано два затвори ДУ 600 на ГНС – 1 Олександрівської ЗС, придбано та змонтовано 2 насоса технічної води, на ГНС 1,2 Кільченської ЗС, придбано та змонтовано 2 дренажних насоса на ГНС – 2 Кільченської ЗС, зроблено поточний ремонт агрегату №2 на ГНС Калинівської ЗС.

 


 

Обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд Царичанським МУВГ

 

Службою водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Царичанського міжрайонного управління водного господарства, спільно з представником 24 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області було проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Царичанського району щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень.

 


 

Засідання комісії

 

На виконання протоколу позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було створено робочу комісію щодо обстеження екологічного стану басейну річки Дніпро на території Дніпропетровської, Полтавської, Харківської областей.

Так, 24 лютого відбулася нарада щодо виконання протокольного рішення. Голова комісії Ольга Чехун разом із зацікавленими фахівцями Дніпропетровської області обговорили проблемні питання. Наразі закінчується обстеження басейну річки Оріль за допомогою аеропідтримки. За результатами обстеження матеріали будуть представлені науковцям для аналізу та висвітлення громадськості.

 


 

Онлайн-тренінг щодо е-декларування

 

4 лютого фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства провели онлайн-тренінг з питань заповнення декларацій майнового стану, які подаються до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

У ході проведення тренінгу учасникам навчання було надано кваліфіковані відповіді щодо особливостей заповнення електронних декларацій у 2021 році.

Наприкінці навчання було наголошено про відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації та за неподання або несвоєчасне подання е-декларацій.

Нагадуємо, що з 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання е-декларацій за 2020 рік, який завершується 31 березня 2021 року.

 


 

Стартувала всеукраїнська кампанія EUkraina

 

В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina за ініціативи Уряду та підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та спільно з проектом ЄС Association4U, яка розповідає про базові європейські цінності, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС.

Сьогодні євроінтеграція має сприйматися як щось життєве, просте, що стосується кожного з нас.

Завданням інформаційної кампанії EUkraina є показ практичної вигоди, яку отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Так наприклад, в Україні введено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, який виконується за європейськими стандартами (відповідно до вимог Водної рамкової Директиви). Мета кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції, зробити підтримку євроінтеграції українцями свідомою, продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

Відповідно до європейських стандартів Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу поверхневих вод. Для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 4 базових лабораторій – Західного (м.Івано-Франківськ), Східного (м. Слов’янськ), Північного (м.Вишгород) та Південного (м.Одеса) регіонів. Це дасть можливість контролювати якість води відповідно до європейський стандартів для досягнення в майбутньому доброго екологічного стану масивів поверхневих вод.

Підтримка євроінтеграції має стати частиною українського світогляду.

Детальніше з інформацією про урядову інформаційну кампанію EUkraina можна ознайомитися за посиланням https://association4u.in.ua/

 


 

Водокористувачам!

 

РОВР у Дніпропетровській області нагадує водокористувачам, що з 1 січня 2021 року вони мають звітувати про свою водогосподарську діяльність за 2020 рік за формою №2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді.

Державне агентство водних ресурсів України розробило форму звітності, при заповнені котрої необхідно чітко дотримуватися затвердженого «Порядку ведення державного обліку водокористування». Заповнювати звіти можна, скориставшись програмним забезпеченням.

В онлайн-сервісі https://e-services.davr.gov.ua/ – можна створювати звіти, ставити на них електронний цифровий підпис та відправляти безпосередньо на портал Держводагенства.

Також, в електронному сервісі є довідники для зручного й швидкого заповнення звітів, реалізовані контролі, що забезпечують коректне заповнення та подання звітів. В онлайн-сервісі є контроль на обов’язкове заповнення поля. Функціонують контроль на правильне заповнення суми за формулою та контроль на необхідність заповнення поля тим чи іншим значенням.

А задля уникнення помилок, реалізовано функцію перевірки. Після заповнення звіту, необхідно натиснути кнопку «відправити звіт» - якщо помилки є, їх повний перелік з’явиться єдиним списком, що дозволить все виправити. Такий широкий функціонал програмного забезпечення онлайн-звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) значно полегшує та пришвидшує її подання та практично виключає можливість помилок при заповнені.

Додатки:

- "Порядок функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України – 8 арк.".

- "Електронний кабінет водокористувача. Інструкція водокористувача – 57 арк.".

 


 

КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Доводимо до відома:

З 11 січня 2021 року на посаду заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області за погодженням Держводагентства призначено Хитрова Андрія Миколайовича, Наказ РОВР у Дніпропетровській області від 06.01.2021 № 5-ос «Про прийняття А.Хитрова».

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у грудні 2020 р. та січні 2021 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах приток Середнього Дніпра у грудні становила 19-42 мм (70-118% грудневої норми).

За грудень об’єми бічного припливу води до водосховищ, порівняно з листопадом, до Кременчуцького зменшилися на 16%, а до Дніпровського та Кам’янського збільшилися на 2-3% і становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 23,3 (16%), Кам’янського 62,8 (42 %), Дніпровського 8,5 (17 %).

Сумарний бічний приплив до водосховищ за грудень порівняно з листопадом мало змінився і дорівнював 94,6 млн.м3 (27% норми).

Льодова ситуація. Льодоутворення, як і прогнозувалося, розпочалося у першій декаді грудня (пізніше середніх багаторічних термінів): 7-9 грудня 2020 р. на річках басейну Дніпра та дніпровських водосховищах (крім Дніпровського і Каховського) спостерігались первинні льодові явища у вигляді заберегів, припаю. Потепління у другій декаді грудня призвело до послаблення та руйнування льодових явищ.

На Каховському водосховищі льодові явища відсутні, температура води дорівнює 0,5-3,6оС.

Вільний об’єм Дніпровського каскаду упродовж 28 днів грудня збільшився на 0,182 км3 - від 5,532 км3 (1 грудня) до 5,714 км3 (28 грудня). Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 28 грудня дорівнює 38,134 км3 .

У минулі роки станом на 28 грудня вільний об’єм водосховищ каскаду дорівнював (у км3): у 2019 р. – 6,089; 2018 р. – 6,075; 2017 р. – 5,670; 2016 р. –5,905; 2015 р. – 5,399; 2014 р. – 6,515; 2013 р. – 5,843; 2012 р.– 6,421; 2011 р. – 5,997; 2010 р. – 6,180; 2009 р. – 5,752; 2008 р. – 6,276; 2007 р. – 6,197; 2006р. – 6,394; 2005 – 5,885; 2004 – 6,308.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію та прогноз погоди на січень, рекомендуємо встановити режим роботи дніпровського каскаду переважно на притокових витратах з можливістю коригування в більш короткі терміни в залежності від розвитку фактичної ситуації у січні.

 


 

2020 рік

 


 

Засідання науково-технічної екологічної ради

 

1 грудня відбулося чергове засідання науково-технічної екологічної ради при департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації під головуванням Г.Шматкова, голови НТЕР.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у заході взяла начальник Офісу Ольга Чехун.

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у листопаді 2020 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах приток Нижнього Дніпра у листопаді становила 21-34 мм – 70-118% листопадової норми. За температурним режимом листопад був на 0,9-1,9 градуси теплішим за середньобагаторічні значення.

Руслові запаси в річках та відповідно і приплив води до каскаду дніпровських водосховищ збільшилися, порівняно з жовтнем, на 30-50%.

За листопад об’єми бічного припливу води до водосховищ, порівняно з жовтнем, збільшились – по Кременчуцькому та Дніпровському водосховищах на 21% та 32 % відповідно, по Кам’янському – на 82% і становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 29,3 (22 %), Кам’янського 61,2 (44 %), Дніпровського 69,4 (18 %). Сумарний бічний приплив до водосховищ за листопад, порівняно з жовтнем, збільшився на 48% і дорівнював 96,8 млн.м3 (31% норми).

Середня за листопад 2020 р. температура води на річках і водосховищах басейну Дніпра була переважно на 2,0-6,0 С вищою за місячну норму та близькою і на 0,5-2,0 С перевищила минулорічне значення.

Станом на 8 год 30 листопада температура води на правобережних притоках басейну Дніпра становила 0,8-2,5 С, на Лівобережних притоках – 1,5-4,6 С, на Кременчуцькому, Кам’янському водосховищах – 3,0-6,0 С, Дніпровському, Каховському – 6,0-9,0 С.

 


 

«AQUA UKRAINE - 2020»

 

З 10 по 12 листопада 2020 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться XVIIІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE - 2020».

AQUA UKRAINE – це схвалений UFI і вже традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

• Більше інформації про подію:

https://www.facebook.com/events/2334392933529440

 


 

Консультація строків

встановлення льодоставу на річках та водосховищах

басейну Дніпра взимку 2020-2021 рр.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, жовтень поточного року на території басейну Дніпра був аномально теплим, середньомісячна температура повітря перевищила кліматичну норму на 3,6-5,5оС. Кількість опадів за місяць в басейні Дніпра була в межах та дещо вище норми.

У жовтні гідрологічна ситуація на більшості річок залишалася несприятливою – утримувалася низька межень з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води зберігаються на відмітках близько та нижче мінімальних багаторічних значень. Водність річок у жовтні, порівняно з попереднім місяцем, дещо збільшилась і становила (у відсотках норми) 21-33 (річки Оріль 11-18).

Середня за жовтень температура води на річках та водосховищах басейну Дніпра була вищою на 3,2-5,0оС.

Станом на 8 год 2 листопада 2020 р. температура води дорівнювала: на притоках Середнього Дніпра 7,0-10 оС; Кременчуцькому, Кам’янському, водосховищах 11,0-13,0 оС; Дніпровському, Каховському водосховищах 14,0-16,0 оС.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію, прогноз погоди на листопад-грудень та низьку водність річок країни, встановлення льодового покриву на річках та водосховищах басейну Дніпра очікується (за серединою інтервалу прогнозу) в строки близькі та на 3-7 діб пізніше середніх багаторічних значень.

Встановлення льодоставу на окремих ділянках річок може супроводжуватися зажорами льоду та різкими добовими коливаннями рівнів води.

У випадку зміни гідрометеорологічної ситуації строки встановлення льодоставу будуть уточнюватися короткостроковими прогнозами та попередженнями із завчасністю 1-5 діб.

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у жовтні та листопаді 2020 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах притоків Середнього Дніпра в жовтні становила 25-35мм – 70-114% жовтневої норми. За температурним режимом жовтень виявився на 4,7-5,5 градуси теплішим за середньобагаторічні значення. Руслові запаси в річках та, відповідно, і приплив води до каскаду водосховищ Середнього Дніпра збільшився порівняно з вереснем на 30-36%.

За жовтень об’єми бічного припливу води до водосховищ становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 24,3 (21 %), Кам’янського 33,6 (28 %), Дніпровського 4,8 (20 %). Сумарний бічний приплив до водосховищ за жовтень дорівнює 62,7 млн.м3 (24%).

Вільний об’єм Дніпровського каскаду упродовж жовтня дещо збільшився на 0,436 км3 - від 4,028 км3 (1 жовтня) до 4,464 км3 (31 жовтня). Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 31жовтня дорівнює 39,384 км3 .

У минулі роки станом на 31 жовтня вільний об’єм водосховищ каскаду дорівнював (у км3): у 2019 р. – 5,284; 2018 р. – 4,703; 2017 р. – 4,723; 2016 р. – 4,416; 2015 р. – 5,721; 2014 р. – 4,654; 2013 р. – 5,013; 2012 р. – 4,930; 2011 р. – 4,839. 2010 р. – 4,880 і до 2001р. включно, найменша вільна ємкість каскаду на цю дату відмічалася у 2004 р. – 3,822; (2007– 3,833).


 

На контролі управління шахтними водами Кривбасу

 

22 жовтня у Кривому Розі за ініціативою громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя" відбувся діловий сніданок представників громадськості, науковців, промислових підприємств та органів влади з питання проблематики та перспектив управління шахтними водами Кривбасу.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О. Приймачук.


 

Участь у засіданні міжвідомчої комісії

 

21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань організації надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області.

Засідання відбулося за участю заступника голови ОДА – голови міжвідомчої комісії М.Скрипніка, директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА – заступника голови міжвідомчої комісії С.Березаня, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА – заступника голови міжвідомчої комісії О.Скакальського, начальника відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Дніпропетровській області О.Приймачука та інших.

На засіданні було затверджено перелік водних об’єктів, які підлягають передачі у користування на умовах оренди у комплексі із земельною ділянкою на земельних торгах; здійснено організацію відбору виконавця робіт із землеустрою, оцінки земель та земельних торгів.

Отже, процес передачі водних об’єктів розпочато та триває.

 


 

Консультація про очікувані строки появи льодових явищ на

водних об’єктах басейну Дніпра у 2020 році

 

В період літньої межені водність річках басейну Дніпра була близькою та меншою за норму.

У першій половині осені 2020 р. температура повітря була вищою за норму, відмічався недобором опадів, особливо суттєво на Лівобережжі України, що вплинуло на гідрологічну ситуацію на річках – утримувалася низька і дуже низька межень (маловоддя) з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води залишалися на відмітках близьких до мінімальних значень за багаторіччя та нижчих за них.

У вересні водність Самари складала 20-30 %, Орелі та бічний приплив до Кременчуцького, Дніпровського водосховищ досягли критеріїв маловоддя (нижче 20 % місячної норми). Середні за дві декади жовтня витрати води річок становили (у відсотках від місячної норми): річок Оріль, Самара та бічний приплив до Кременчуцького, Кам’янського і Дніпровського водосховищ – 9-20%.

Середня за вересень температура води на водних об’єктах басейну Дніпра була вищою за місячну норму на 1,0-3,0°С і близькою до максимальних значень вересня за період спостереження. Протягом двох декад жовтня зберігалася тепла погода – середня температура води за 20 днів жовтня на річках і водосховищах басейну Дніпра перевищила місячну норму на 3,2-6,0°С, що на 0,5-3,3°С вище минулорічних значень за цей період.

Станом на 8 год 20 жовтня 2020 р. температура води дорівнювала:

- на річках басейну Дніпра 7,0-13°С;

- на водосховищах: Кременчуцькому, Кам’янському 14-16°С; Дніпровському та Каховському 17-19°С.

Відповідно до наявних та очікуваних гідрометеорологічних умов льодоутворення на річках та водосховищах басейну Дніпра на 5-10 діб пізніше середніх багаторічних строків.

Поява льодових утворень на водосховищах очікується:

- Кременчуцькому, Кам'янському – у другій декаді грудня;

- Дніпровському, Каховському – у другій половині грудня.

У зв’язку зможливим вторгненням у листопаді холодних повітряних мас на територію країни ймовірна короткочасна поява нестійких льодових явищ на малих річках та мілководдях водосховищ.

Довгострокова консультація строків появи льодових явищ на водних об’єктах буде в подальшому уточнюватися короткостроковими прогнозами та попередженнями.

Консультацію складено фахівцями УкрГМЦ 20 жовтня 2020 р.


 

 

       

 

Copyright © Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове.