ГОЛОВНА     ПРО ОФІС     ДІЯЛЬНІСТЬ     ГРОМАДЯНАМ     ПРЕС-ЦЕНТР     ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ     КОНТАКТИ

Новини

Участь у першому екологічному форумі «Eco Urban Congress»

 

16 та 17 червня у Дніпрі проходить перший всеукраїнський екологічний форум «Eco Urban Congress». Тут зібралися представники наукової спільноти, державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій з різних міст, аби обговорити нагальні проблеми мегаполісів у галузі екології та знайти їхнє вирішення на державному та муніципальному рівнях.

До експертів з усієї країни долучилася заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун.

 


 

Участь у засіданні

 

10 червня відбулося засідання науково-технічної екологічної ради при департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, у якому взяла участь Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області.

 


 

Урочистості в апараті Офісу

 

4 червня з дотриманням карантинних вимог колектив РОВР у Дніпропетровській області зібрався на урочистості з нагоди двох подій.

По-перше, щоб привітати Андрія Миколайовича Хитрова з призначенням на посаду начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області. Колектив переконаний, що Андрій Миколайович зможе згуртувати навколо себе команду професійних, відповідальних фахівців задля виконання покладених на Офіс функцій та завдань, відповідаючи вимогам сьогодення.

По-друге, в РОВР у Дніпропетровській області відбулися урочистості з нагоди прийдешнього професійного свята – Дня працівників водного господарства.

Напередодні свята очільник Офісу привітав колектив з професійним святом й нагородив фахівців відзнаками. Близько двох десятків працівників отримали заслужені Грамоти й Подяки.

На урочистості до водогосподарників Дніпропетровської області завітала голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК Галина Миколаївна Смирна, яка відзначила колектив Подякою.

Святковою концертною програмою водогосподарників привітало молоде покоління, яке подарувало гарний настрій, заряд бадьорості та оптимізму.

 


 

Упорядкування водного джерела

Магдалинівським МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних водних джерел.

Так, працівниками Магдалинівського МУВГ було проведено роботи з благоустрою природного джерела, яке знаходиться поблизу с. Чернеччина Новомосковського району.

 


 

Інтерв'ю щодо промивки басейну річки Інгулець

 

Заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун надала інтерв'ю телеканалу "Відкритий" з питання промивки басейну річки Інгулець.

Відео за посиланням:

https://fb.watch/5QH-uPjjTj/

 


 

Участь у навчанні

 

27 травня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводиться наступний етап навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації, узгодженої в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Фахівці РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій активно долучаються до навчання.

Сьогодні були розглянуті наступні теми: перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення; економічний аналіз водокористування тощо.

 


 

Участь у нараді

 

13 травня у с.Велика Скельова Кіровоградської області відбулася робоча нарада з питань промивання та екологічного оздоровлення річки Інгулець.

Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області, доповіла про стан водних ресурсів Кривбасу та виконання заходів промивання та екологічного оздоровлення р.Інгулець.

 


 

Ремонтні роботи у Нікопольському МУВГ

 

Працівниками Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжується поточний ремонт окремих кабінетів та приміщень адміністративної будівлі.

Власними силами було здійснено косметичний ремонт одного з приміщення. Завдяки проведеним ремонтним роботам працівники відділу з управління інфраструктурою будуть забезпечені належними санітарними та побутовими умовами праці.

 


 

З 10 по 15 травня – тиждень Європи в Україні.

Україна – це Європа!

#EUКраїна

 


 

Всесвітній день охорони праці

 

Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні відзначають День охорони праці. Відповідно до Указу Президента України, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Для забезпечення належного відзначення Дня охорони праці в Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області, розроблено План заходів із відзначення Дня охорони праці у 2021 році.

 


 

Ремонтні роботи

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено капітальний ремонт насоса 24 НДС (Д6300-80). Насос після капітального ремонту встановлено і змонтовано на ГНС – 4 Кільченської ЗС.

Це дасть можливість безперебійно подавати воду на зрошення для господарств Магдалинівського, Царичанського та Петриківського районів.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

19 квітня в.о. начальника РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров представив нового заступника начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства – Польового Іллю Леонідовича.

Андрій Миколайович привітав Польового І.Л. з посадою та запевнив у подальшій співпраці.

Кряж С.В., заступник начальника Павлоградського МУВГ, за його згодою, з 16 квітня 2021 року переведений на посаду провідного інженера.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

З 12 квітня 2021 року на посаду провідного юрисконсульта призначено Ворновицького Марка Леонідовича, відповідно до наказу РОВР у Дніпропетровській області від 09.04.2021 № 30-ос.

 


 

Участь у нараді

 

7 квітня в Дніпропетровській обласній раді відбулася нарада постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження з питання маловодності озер Карпенкове, Шпакове, Касянка, Куплювате, Вошивка та Курячого в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпро.

Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області, доповіла про стан озер у басейні р. Шпакова, спричинений маловодністю.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

З 6 квітня 2021 року Чехун Ольгу Василівну переведено на посаду заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області відповідно до наказу Держводагентства від 26.03.2021 № 93-ос.

З 6 квітня 2021 року виконання обов'язків начальника Офісу покладено на Хитрова Андрія Миколайовича, заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області.

 


 

До поливного сезону готові!

 

Міжгосподарська мережа Царичанського міжрайонного управління водного господарства після осінньо-зимового ремонтного періоду 2020-2021 рр. повністю готова для прийому та подачі води водокористувачам. Зокрема, виготовлені та встановлені нові фільтрувальні елементи на НСП-13 Кільченської зрошувальної системи. Приведені в належний стан та очищені від мулу регулюючі басейни РБ-3 та РБ-3А Царичанської зрошувальної системи. В належному стані обладнання насосних станцій.

Управління розпочинає подачу води водокористувачам 2 та 7 квітня по Царичанській та Кільченській зрошувальних системах відповідно.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Фахівцями служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками Криворізької районної райдержадміністрації та Вакулівської об’єднаної територіальної громади було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Вакулівської ОТГ Софіївського району.

За підсумками проведеної роботи було складено відповідні комісійні акти обстеження.

 


 

Підготовка до поливного сезону Магдалинівським МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства РОВР у Дніпропетровській області за рахунок коштів спеціального фонду продовжує роботи з ремонту насосу Д2500-62 на ПНС-5 та приведення параметрів насосу до паспортних даних.

Це дасть змогу збільшити виконання послуг з подачі води на зрошення сільгоспвиробникам у поливному сезоні поточного року.

 


 

Участь у робочій нараді

 

25 березня під головуванням заступника голови облдержадміністрації М.Беспальчука відбулася робоча нарада стосовно проведення заходів з охорони та відтворення водних живих біоресурсів у нерестовий період.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у нараді взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


 

Навчання з курсу «Плани управління річковим басейном»

 

25 березня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводиться наступний етап навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

Фахівці РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій активно долучаються до навчання.

Розглядаються наступні питання:

- основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у т. ч. точкових та дифузних джерел;

- картування системи моніторингу, результатів програм моніторингу, підготовка загальної характеристики поверхневих (екологічний і хімічний) підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

Очільниця Офісу Ольга Чехун надала інтерв'ю "11 телеканалу" з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Oyd-7_aT8iY

 


 

Підготовка до поливного сезону Софіївським МУВГ

 

У Софіївському міжрайонному управлінні водного господарства продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання та гідротехнічних споруд до поливного сезону 2021 року.

Зокрема, на насосній станції №2 Криворізької експлуатаційної дільниці проводиться ремонт запірно-регулюючої арматури на напірних трубопроводах НТ-1 та НТ-2, заміна напірних труб та зворотнього клапана Д-600мм від агрегату №3. При сприятливих погодних умовах розпочаті бетонні роботи по ремонту швів між плитами облицювання греблі ставу-накопичувача №1, для чого знижено рівень води та використовуються присадки при приготуванні розчину.

 


 

Підготовка до поливного сезону Нікопольським МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства до початку поливного сезону 2021 року для подачі води на зрошення проводяться роботи по відновленню проєктної потужності з подачі води насосних станцій підкачки №2 та №3 Вищетарасівської зрошувальної системи.

На зазначених насосних станціях, силами ремонтної бригади управління, проводиться комплекс ремонтних робіт, а саме: додатково встановлено 3 насосні агрегати, здійснюється ревізія і поточний ремонт запірної арматури та монтаж засувок, перевірка електрообладнання. Вказані роботи забезпечать збільшення площі зрошуваних земель на 300 гектарів.

Для забезпечення гарантованого отримання врожаю фермерськими господарствами «Ярмаш» та «Мацько», які будуть отримувати воду із зазначених насосних станцій, виконуються роботи з монтажу дощувальної машини та підведення внутрішньогосподарських мереж до державної меліоративної системи.

 


 

Участь у засіданні

 

23 березня очільниця Офісу Ольга Чехун та заступник начальника Офісу Андрій Хитров взяли участь у черговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження щодо стану виконання підприємствами регіону заходів, затверджених рішенням "Про Дніпропетровську обласну комплексну програму (стратегію) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 - 2025 роки".

О. Чехун доповіла про стан водних ресурсів підприємств ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» та проблеми щодо поводження з шахтними водами.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

22 березня очільниця Офісу Ольга Чехун надала інтерв'ю телеканалу «UA: Дніпро» у програмі "Сьогодні. Головне" з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео з 33-ої хвилини за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=3ds3XlNQhVg

 


 

"Всесвітній День Води"

в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті

 

22 березня фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у семінарі з нагоди Всесвітнього дня води: «Цінність води для кожного з нас», який відбувся в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Софіївському МУВГ

 

Софіївським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів, у КЗ «Софіївська опорна ЗОШ І-ІІІ ст.». Фахівцями управління підготовлено відповідну тематичну презентацію для учнів початкових класів. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, яка склалася в області, презентація проходила в онлайн-режимі. Учні прослухали пізнавальні та цікаві факти про воду, згадували українську народну мудрість про воду, ділились враженнями про почуте, висловлювали свої міркування та думки.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Нікопольському МУВГ

 

До Всесвітнього дня води в КЗ «Апостолівська загальноосвітня школа I-III ст. №3» учні 2-х класів взяли участь у конкурсі дитячих малюнків «Цінність води для кожного з нас».

За активну участь у заході учні отримали персоналізований сертифікат з вдячністю від UNWATER, від Нікопольського МУВГ – цікаві та пізнавальні брошури про воду.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Царичанському МУВГ

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства з метою привернення уваги мешканців рідного краю до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та виховання екологічно свідомого мислення українців, провело ряд заходів, які присвячені відзначенню Всесвітнього дня води, а саме: у місцевій газеті «Приорільська правда» була надрукована стаття «22 березня – Всесвітній день води»; виготовлені та розповсюджені буклети серед школярів району під назвою «Цінність води для кожного з нас»; для працівників управління був продемонстрований відеоролик «Кожна краплина має значення»; діти працівників взяли участь у конкурсі дитячої творчості від UNICEF Ukraine.

Всі заходи були проведені з дотриманням карантинних норм та обмежень, щоб не допустити поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

22 березня заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ігор Потапенко надав інтерв’ю «11 телеканалу» з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=rsQbmfkHEzQ

 


 

Участь у засіданні

 

22 березня у Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, на виконання протоколу позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відбулося засідання робочої групи, де, зокрема, було винесено на розгляд питання стосовно стану річки Оріль. До вивчення означеного питання були залучені науковці під головуванням доктора біологічних наук, професора Григорія Шматкова.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяв заступник начальника Офісу Ігор Потапенко.

За підсумками наради, протокольне рішення науково-технічної екологічної ради буде винесено на обговорення засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

 


 

«Всесвітній День Води» у Павлоградському МУВГ

 

22 березня 2021 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом: «Цінність води для кожного з нас».

Так, фахівці Павлоградського МУВГ підготували матеріали для самостійного проведення семінару з дітьми шкіл та дошкільних навчальних закладів м.Павлоград та м.Синельникове до Всесвітнього дня води. На семінарі акцентовано увагу дітей на значенні води, її економне використання та бережливе ставлення.

Працівниками Павлоградського МУВГ з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах проведено прибирання територій вздовж річок: Дніпро, Вовча, Самарчук, Мокра Сура.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Павлоградським МУВГ

 

З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році працівниками відділу водних об’єктів та ТЕБ Павлоградського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проведено обстеження гідротехнічних споруд. За підсумками обстеження було складено відповідні акти.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Царичанським МУВГ

 

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Нікопольським МУВГ

 

Фахівцями служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Нікопольського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками райдержадміністрацій, державної служби з надзвичайних ситуацій та державних пожежно-рятувальних частин проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Апостолівського, Нікопольського та Томаківського районів щодо їх готовності до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків в 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти.

 


 

Засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

12 березня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем'єр-міністра України у режимі відеоконференції, у якому взяли участь представники органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій. Від РОВР у Дніпропетровській області – заступник начальника Офісу Ігор Потапенко.

З урахуванням обговорення, Державна комісія затвердила заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року.

Також Комісія розглянула питання забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами у разі настання маловоддя.

Як зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайло Хорєв, в цілому наповнення водосховищ йде в плановому режимі. Заслухавши доповіді з даного питання, Комісія доручила, зокрема, в разі необхідності коригувати режими роботи водосховищ та водогосподарських систем, моніторити стан води у місцях питних водозаборів і в разі його погіршення - інформувати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, а також надавати інформацію населенню.

«У разі виникнення дефіциту води будуть вжиті всі необхідні заходи щодо раціонального використання ресурсів. Пріоритет буде надаватися використанню води для питних і побутових потреб населення», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства виконані роботи з підготовки міжгосподарської системи до поливу у 2021 році, за рахунок коштів спеціального фонду, на напірному трубопроводі від ГНС-4 до НСП-8 Кільченської зрошувальної системи по заміні компенсатора. Це забезпечить безперебійну подачу води на зрошення сільгоспвиробникам у Дніпровському, Магдалинівському та Царичанському районах.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства завершуються роботи з підготовки міжгосподарської зрошувальної мережі до початку поливного сезону 2021 року. Відремонтовано допоміжні та резервні два насоси CVE на НСП-7 Царичанської ЗС. Закінчуються роботи по відновленню насосів Д 3200-33 (заміна втулок, підшипників та сальникової набивки) на НСП-3 Царичанської ЗС. Проведений поточний ремонт пересувного газозварювального агрегату із заміною двигуна на тракторі Т-40 для виконання ремонтних робіт на трубопроводах та басейнах. Виготовлені фільтруючі касети для пропуску води на насосних станціях НСП-13, НСП-14 Кільченської ЗС.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У зв’язку з розширенням поливних площ Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства РОВР у Дніпропетровській області, за кошти спецрахунку, проводяться роботи з відновлення насосної станції підкачки НСП-16/3 Магдалинівської зрошувальної системи, а саме: капітального ремонту з нанесенням зносостійкого композитного матеріалу насосів 250 CVE в кількості 4 одиниці. Це дасть змогу забезпечити виконання послуг з безперебійної подачі води сільгоспвиробникам у поливному сезоні 2021 року.

 


 

22 березня – Всесвітній день води

 

22 березня 2021 року світова спільнота у черговий раз відзначатиме Всесвітній день води. На конференції Організації Об’єднаних Націй з охорони навколишнього природного середовища, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, 179-ма країнами була схвалена програма дій щодо вирішення проблем Землі. Цією Програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості внаслідок забруднення, віднесена до критичних природних ресурсів. З метою зосередження уваги світової громадськості на проблеми води, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла рішення про відзначення 22 березня Всесвітнього Дня Води.

Головною метою започаткування дня води є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Проведення акцій у рамках десятиріччя має на меті консолідувати зусилля міжнародної спільноти для вирішення проблеми збереження водних ресурсів, забезпечення прісною водою населення, яке не має доступу до неї.

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях; займати активну позицію щодо цієї проблематики, розробляючи та реалізуючи ряд заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення водного режиму та якості води водних екосистем. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку Всесвітній день води має свою тематику, підкреслює певний новий аспект проблеми забезпечення прісною водою і присвячений вирішенню проблеми, включаючи цілі щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення водних ресурсів на планеті, й лунає як заклик до її розв’язання.

«Цінність води для кожного з нас» – гасло цьогорічного Дня води.

Враховуючи актуальність проведення заходів із збереження водних ресурсів в умовах зростаючого навантаження на водні об'єкти, а також з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадськості щодо проблем, пов'язаних з водним фактором, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області разом зі всіма водогосподарниками області здійснюватимуть просвітницькі заходи, присвячені раціональному використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів.

 


 

З прийдешнім святом 8 Березня!

 

Напередодні весняного свята 8 Березня очільниця Офісу Ольга Чехун привітала жінок колективу з чудовим святом Весни, ніжності і любові!

Ольга Василівна побажала прекрасній половині жіночності, весняного натхнення, чарівності, подякувала за щоденну кропітку працю.

 


 

Прогноз об’ємів весняного водопілля 2021 р.

на дніпровських водосховищах та на р. Інгулець

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, довгострокові прогнози максимальних витрат і об’ємів водопілля випускались в умовах різкого настання відлиги, що розпочалась з 21-22 лютого 2021 року і триватиме (згідно прогностичних моделей) протягом першої декади березня із незначним зниженням нічних температур повітря. З середини третьої декади лютого на більшості річок розпочалось формування весняного водопілля. Більш інтенсивно сніготанення відбувалось на Правобережжі, менш інтенсивно – на Лівобережжі.

Станом на 25 лютого мінімальні снігозапаси (висотою 2-8 см) залишались в басейні Інгульця. У басейнах річок Орель, Самара, Вовча сніговий покрив був відсутній, тому розрахунки максимальних витрат та об’ємів стоку по цих річках не проводились.

Період формування бокового припливу до Кременчуцького – третя декада лютого – середина травня, Кам’янського, Дніпровського водосховищ: третя декада лютого – середина квітня.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області та представниками об’єднаних територіальних громад було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Криворізького району для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з проходженням паводків, повені та льодоходу.

 


 

Участь у навчанні

 

3 березня спеціалісти РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій взяли участь у першому етапі навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

На першому етапі навчання було розглянуто наступні теми: мета та цілі розробки Планів управління річковим басейном; підготовка загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, опис річкового басейну, визначення масивів; визначення зон (території), які підлягають охороні, та їх картування.

 


 

Пропуск льодоходу, повені та паводків у 2021 році Магдалинівським МУВГ

 

Працівниками Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства з дотриманням правил роботи та дистанції під час карантину було проведено обстеження технічного стану дамб, водоскидів і донних водовипусків на водних об’єктах та колекторно-дренажних системах на території Магдалинівської ОТГ (до якої входять Почино-Софіївський старостинський округ (річка Кільчень), Шевченківський старостинський округ (р. Чаплинка), а саме: загального стану земельних і бетонних поверхонь споруд, наявність просідань і тріщин, слідів фільтрації, загального стану гребеня, берм і укосів гребель, стану кріплення верхових і низових укосів, стан шахтних водоскидів, обвідних каналів, донних водовипусків та виявлено, що гідротехнічні споруди водних об’єктів на території вищевказаного ОТГ знаходяться в задовільному стані і є готові до пропуску повені, льодоходу та дощових паводків 2020-2021рр. Рівень води в водоймах не перевищує НПГ та становить 0-80% наповненості.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Павлоградським МУВГ

 

Співробітниками відділу водних об’єктів та ТЕБ Павлоградського МУВГ спільно з представниками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проводяться обстеження гідротехнічних споруд щодо готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні акти.

Також, продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання до поливного сезону 2021 року, капітально відремонтовано два затвори ДУ 600 на ГНС – 1 Олександрівської ЗС, придбано та змонтовано 2 насоса технічної води, на ГНС 1,2 Кільченської ЗС, придбано та змонтовано 2 дренажних насоса на ГНС – 2 Кільченської ЗС, зроблено поточний ремонт агрегату №2 на ГНС Калинівської ЗС.

 


 

Обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд Царичанським МУВГ

 

Службою водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Царичанського міжрайонного управління водного господарства, спільно з представником 24 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області було проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Царичанського району щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень.

 


 

Засідання комісії

 

На виконання протоколу позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було створено робочу комісію щодо обстеження екологічного стану басейну річки Дніпро на території Дніпропетровської, Полтавської, Харківської областей.

Так, 24 лютого відбулася нарада щодо виконання протокольного рішення. Голова комісії Ольга Чехун разом із зацікавленими фахівцями Дніпропетровської області обговорили проблемні питання. Наразі закінчується обстеження басейну річки Оріль за допомогою аеропідтримки. За результатами обстеження матеріали будуть представлені науковцям для аналізу та висвітлення громадськості.

 


 

Онлайн-тренінг щодо е-декларування

 

4 лютого фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства провели онлайн-тренінг з питань заповнення декларацій майнового стану, які подаються до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

У ході проведення тренінгу учасникам навчання було надано кваліфіковані відповіді щодо особливостей заповнення електронних декларацій у 2021 році.

Наприкінці навчання було наголошено про відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації та за неподання або несвоєчасне подання е-декларацій.

Нагадуємо, що з 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання е-декларацій за 2020 рік, який завершується 31 березня 2021 року.

 


 

Стартувала всеукраїнська кампанія EUkraina

 

В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina за ініціативи Уряду та підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та спільно з проектом ЄС Association4U, яка розповідає про базові європейські цінності, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС.

Сьогодні євроінтеграція має сприйматися як щось життєве, просте, що стосується кожного з нас.

Завданням інформаційної кампанії EUkraina є показ практичної вигоди, яку отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Так наприклад, в Україні введено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, який виконується за європейськими стандартами (відповідно до вимог Водної рамкової Директиви). Мета кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції, зробити підтримку євроінтеграції українцями свідомою, продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

Відповідно до європейських стандартів Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу поверхневих вод. Для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 4 базових лабораторій – Західного (м.Івано-Франківськ), Східного (м. Слов’янськ), Північного (м.Вишгород) та Південного (м.Одеса) регіонів. Це дасть можливість контролювати якість води відповідно до європейський стандартів для досягнення в майбутньому доброго екологічного стану масивів поверхневих вод.

Підтримка євроінтеграції має стати частиною українського світогляду.

Детальніше з інформацією про урядову інформаційну кампанію EUkraina можна ознайомитися за посиланням https://association4u.in.ua/

 


 

Водокористувачам!

 

РОВР у Дніпропетровській області нагадує водокористувачам, що з 1 січня 2021 року вони мають звітувати про свою водогосподарську діяльність за 2020 рік за формою №2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді.

Державне агентство водних ресурсів України розробило форму звітності, при заповнені котрої необхідно чітко дотримуватися затвердженого «Порядку ведення державного обліку водокористування». Заповнювати звіти можна, скориставшись програмним забезпеченням.

В онлайн-сервісі https://e-services.davr.gov.ua/ – можна створювати звіти, ставити на них електронний цифровий підпис та відправляти безпосередньо на портал Держводагенства.

Також, в електронному сервісі є довідники для зручного й швидкого заповнення звітів, реалізовані контролі, що забезпечують коректне заповнення та подання звітів. В онлайн-сервісі є контроль на обов’язкове заповнення поля. Функціонують контроль на правильне заповнення суми за формулою та контроль на необхідність заповнення поля тим чи іншим значенням.

А задля уникнення помилок, реалізовано функцію перевірки. Після заповнення звіту, необхідно натиснути кнопку «відправити звіт» - якщо помилки є, їх повний перелік з’явиться єдиним списком, що дозволить все виправити. Такий широкий функціонал програмного забезпечення онлайн-звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) значно полегшує та пришвидшує її подання та практично виключає можливість помилок при заповнені.

Додатки:

- "Порядок функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України – 8 арк.".

- "Електронний кабінет водокористувача. Інструкція водокористувача – 57 арк.".

 


 

КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Доводимо до відома:

З 11 січня 2021 року на посаду заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області за погодженням Держводагентства призначено Хитрова Андрія Миколайовича, Наказ РОВР у Дніпропетровській області від 06.01.2021 № 5-ос «Про прийняття А.Хитрова».

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у грудні 2020 р. та січні 2021 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах приток Середнього Дніпра у грудні становила 19-42 мм (70-118% грудневої норми).

За грудень об’єми бічного припливу води до водосховищ, порівняно з листопадом, до Кременчуцького зменшилися на 16%, а до Дніпровського та Кам’янського збільшилися на 2-3% і становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 23,3 (16%), Кам’янського 62,8 (42 %), Дніпровського 8,5 (17 %).

Сумарний бічний приплив до водосховищ за грудень порівняно з листопадом мало змінився і дорівнював 94,6 млн.м3 (27% норми).

Льодова ситуація. Льодоутворення, як і прогнозувалося, розпочалося у першій декаді грудня (пізніше середніх багаторічних термінів): 7-9 грудня 2020 р. на річках басейну Дніпра та дніпровських водосховищах (крім Дніпровського і Каховського) спостерігались первинні льодові явища у вигляді заберегів, припаю. Потепління у другій декаді грудня призвело до послаблення та руйнування льодових явищ.

На Каховському водосховищі льодові явища відсутні, температура води дорівнює 0,5-3,6оС.

Вільний об’єм Дніпровського каскаду упродовж 28 днів грудня збільшився на 0,182 км3 - від 5,532 км3 (1 грудня) до 5,714 км3 (28 грудня). Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 28 грудня дорівнює 38,134 км3 .

У минулі роки станом на 28 грудня вільний об’єм водосховищ каскаду дорівнював (у км3): у 2019 р. – 6,089; 2018 р. – 6,075; 2017 р. – 5,670; 2016 р. –5,905; 2015 р. – 5,399; 2014 р. – 6,515; 2013 р. – 5,843; 2012 р.– 6,421; 2011 р. – 5,997; 2010 р. – 6,180; 2009 р. – 5,752; 2008 р. – 6,276; 2007 р. – 6,197; 2006р. – 6,394; 2005 – 5,885; 2004 – 6,308.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію та прогноз погоди на січень, рекомендуємо встановити режим роботи дніпровського каскаду переважно на притокових витратах з можливістю коригування в більш короткі терміни в залежності від розвитку фактичної ситуації у січні.

 


 

2020 рік

 


 

Засідання науково-технічної екологічної ради

 

1 грудня відбулося чергове засідання науково-технічної екологічної ради при департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації під головуванням Г.Шматкова, голови НТЕР.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у заході взяла начальник Офісу Ольга Чехун.

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у листопаді 2020 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах приток Нижнього Дніпра у листопаді становила 21-34 мм – 70-118% листопадової норми. За температурним режимом листопад був на 0,9-1,9 градуси теплішим за середньобагаторічні значення.

Руслові запаси в річках та відповідно і приплив води до каскаду дніпровських водосховищ збільшилися, порівняно з жовтнем, на 30-50%.

За листопад об’єми бічного припливу води до водосховищ, порівняно з жовтнем, збільшились – по Кременчуцькому та Дніпровському водосховищах на 21% та 32 % відповідно, по Кам’янському – на 82% і становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 29,3 (22 %), Кам’янського 61,2 (44 %), Дніпровського 69,4 (18 %). Сумарний бічний приплив до водосховищ за листопад, порівняно з жовтнем, збільшився на 48% і дорівнював 96,8 млн.м3 (31% норми).

Середня за листопад 2020 р. температура води на річках і водосховищах басейну Дніпра була переважно на 2,0-6,0 С вищою за місячну норму та близькою і на 0,5-2,0 С перевищила минулорічне значення.

Станом на 8 год 30 листопада температура води на правобережних притоках басейну Дніпра становила 0,8-2,5 С, на Лівобережних притоках – 1,5-4,6 С, на Кременчуцькому, Кам’янському водосховищах – 3,0-6,0 С, Дніпровському, Каховському – 6,0-9,0 С.

 


 

«AQUA UKRAINE - 2020»

 

З 10 по 12 листопада 2020 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться XVIIІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE - 2020».

AQUA UKRAINE – це схвалений UFI і вже традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

• Більше інформації про подію:

https://www.facebook.com/events/2334392933529440

 


 

Консультація строків

встановлення льодоставу на річках та водосховищах

басейну Дніпра взимку 2020-2021 рр.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, жовтень поточного року на території басейну Дніпра був аномально теплим, середньомісячна температура повітря перевищила кліматичну норму на 3,6-5,5оС. Кількість опадів за місяць в басейні Дніпра була в межах та дещо вище норми.

У жовтні гідрологічна ситуація на більшості річок залишалася несприятливою – утримувалася низька межень з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води зберігаються на відмітках близько та нижче мінімальних багаторічних значень. Водність річок у жовтні, порівняно з попереднім місяцем, дещо збільшилась і становила (у відсотках норми) 21-33 (річки Оріль 11-18).

Середня за жовтень температура води на річках та водосховищах басейну Дніпра була вищою на 3,2-5,0оС.

Станом на 8 год 2 листопада 2020 р. температура води дорівнювала: на притоках Середнього Дніпра 7,0-10 оС; Кременчуцькому, Кам’янському, водосховищах 11,0-13,0 оС; Дніпровському, Каховському водосховищах 14,0-16,0 оС.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію, прогноз погоди на листопад-грудень та низьку водність річок країни, встановлення льодового покриву на річках та водосховищах басейну Дніпра очікується (за серединою інтервалу прогнозу) в строки близькі та на 3-7 діб пізніше середніх багаторічних значень.

Встановлення льодоставу на окремих ділянках річок може супроводжуватися зажорами льоду та різкими добовими коливаннями рівнів води.

У випадку зміни гідрометеорологічної ситуації строки встановлення льодоставу будуть уточнюватися короткостроковими прогнозами та попередженнями із завчасністю 1-5 діб.

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у жовтні та листопаді 2020 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах притоків Середнього Дніпра в жовтні становила 25-35мм – 70-114% жовтневої норми. За температурним режимом жовтень виявився на 4,7-5,5 градуси теплішим за середньобагаторічні значення. Руслові запаси в річках та, відповідно, і приплив води до каскаду водосховищ Середнього Дніпра збільшився порівняно з вереснем на 30-36%.

За жовтень об’єми бічного припливу води до водосховищ становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 24,3 (21 %), Кам’янського 33,6 (28 %), Дніпровського 4,8 (20 %). Сумарний бічний приплив до водосховищ за жовтень дорівнює 62,7 млн.м3 (24%).

Вільний об’єм Дніпровського каскаду упродовж жовтня дещо збільшився на 0,436 км3 - від 4,028 км3 (1 жовтня) до 4,464 км3 (31 жовтня). Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 31жовтня дорівнює 39,384 км3 .

У минулі роки станом на 31 жовтня вільний об’єм водосховищ каскаду дорівнював (у км3): у 2019 р. – 5,284; 2018 р. – 4,703; 2017 р. – 4,723; 2016 р. – 4,416; 2015 р. – 5,721; 2014 р. – 4,654; 2013 р. – 5,013; 2012 р. – 4,930; 2011 р. – 4,839. 2010 р. – 4,880 і до 2001р. включно, найменша вільна ємкість каскаду на цю дату відмічалася у 2004 р. – 3,822; (2007– 3,833).


 

На контролі управління шахтними водами Кривбасу

 

22 жовтня у Кривому Розі за ініціативою громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя" відбувся діловий сніданок представників громадськості, науковців, промислових підприємств та органів влади з питання проблематики та перспектив управління шахтними водами Кривбасу.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О. Приймачук.


 

Участь у засіданні міжвідомчої комісії

 

21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань організації надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області.

Засідання відбулося за участю заступника голови ОДА – голови міжвідомчої комісії М.Скрипніка, директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА – заступника голови міжвідомчої комісії С.Березаня, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА – заступника голови міжвідомчої комісії О.Скакальського, начальника відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Дніпропетровській області О.Приймачука та інших.

На засіданні було затверджено перелік водних об’єктів, які підлягають передачі у користування на умовах оренди у комплексі із земельною ділянкою на земельних торгах; здійснено організацію відбору виконавця робіт із землеустрою, оцінки земель та земельних торгів.

Отже, процес передачі водних об’єктів розпочато та триває.

 


 

Консультація про очікувані строки появи льодових явищ на

водних об’єктах басейну Дніпра у 2020 році

 

В період літньої межені водність річках басейну Дніпра була близькою та меншою за норму.

У першій половині осені 2020 р. температура повітря була вищою за норму, відмічався недобором опадів, особливо суттєво на Лівобережжі України, що вплинуло на гідрологічну ситуацію на річках – утримувалася низька і дуже низька межень (маловоддя) з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води залишалися на відмітках близьких до мінімальних значень за багаторіччя та нижчих за них.

У вересні водність Самари складала 20-30 %, Орелі та бічний приплив до Кременчуцького, Дніпровського водосховищ досягли критеріїв маловоддя (нижче 20 % місячної норми). Середні за дві декади жовтня витрати води річок становили (у відсотках від місячної норми): річок Оріль, Самара та бічний приплив до Кременчуцького, Кам’янського і Дніпровського водосховищ – 9-20%.

Середня за вересень температура води на водних об’єктах басейну Дніпра була вищою за місячну норму на 1,0-3,0°С і близькою до максимальних значень вересня за період спостереження. Протягом двох декад жовтня зберігалася тепла погода – середня температура води за 20 днів жовтня на річках і водосховищах басейну Дніпра перевищила місячну норму на 3,2-6,0°С, що на 0,5-3,3°С вище минулорічних значень за цей період.

Станом на 8 год 20 жовтня 2020 р. температура води дорівнювала:

- на річках басейну Дніпра 7,0-13°С;

- на водосховищах: Кременчуцькому, Кам’янському 14-16°С; Дніпровському та Каховському 17-19°С.

Відповідно до наявних та очікуваних гідрометеорологічних умов льодоутворення на річках та водосховищах басейну Дніпра на 5-10 діб пізніше середніх багаторічних строків.

Поява льодових утворень на водосховищах очікується:

- Кременчуцькому, Кам'янському – у другій декаді грудня;

- Дніпровському, Каховському – у другій половині грудня.

У зв’язку зможливим вторгненням у листопаді холодних повітряних мас на територію країни ймовірна короткочасна поява нестійких льодових явищ на малих річках та мілководдях водосховищ.

Довгострокова консультація строків появи льодових явищ на водних об’єктах буде в подальшому уточнюватися короткостроковими прогнозами та попередженнями.

Консультацію складено фахівцями УкрГМЦ 20 жовтня 2020 р.


 

 

       

 

Copyright © Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове.